Pytania dotyczące wywiadów o ulepszaniu umiejętności

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej możesz zostać zapytany o to, w jaki sposób jesteś obecny w swojej karierze i co robisz, aby być na bieżąco z najnowszymi. Większość pracodawców chce zatrudnić pracowników, którzy są w pełni zainwestowani w swoją karierę i chcą się rozwijać zawodowo.

Jest to szczególnie ważne w przypadku starszych wnioskodawców, którzy mogą być postrzegani jako wybiegający w dalszej części kariery, oraz w przypadku bezrobotnego pracownika, który może być uważany za niezwiązanego z najnowszymi osiągnięciami w swojej dziedzinie.

Aby być konkurencyjnym kandydatem, ważne jest, aby być przygotowanym na odpowiedzi na pytania dotyczące tego, co zrobiłeś, aby podnieść swoje umiejętności. Oto jak.

Jak odpowiadać na pytania dotyczące ulepszania umiejętności

Odpowiadając na to pytanie, należy upewnić się, że zawiera on wszystkie możliwe sposoby budowania umiejętności i pozostawał w kontakcie z trendami. Oto kilka przykładów:

Najprawdopodobniej zostaniesz poproszony o wykonanie kopii zapasowej odpowiedzi, odwołując się do niektórych konkretnych umiejętności, obszarów wiedzy lub trendów, których się nauczyłeś lub które nabyłeś w ramach swoich profesjonalnych działań rozwojowych. Bądź gotów podzielić się niektórymi szczegółami na temat tego, czego się nauczyłeś i jak to pomoże, jeśli zostaniesz zatrudniony.