5 wskazówek dla bezrobotnych Grads prawa

Wykorzystaj ten czas mądrze!

Warto również dokładnie przemyśleć, czy naprawdę chcesz praktykować prawo. Jeśli odpowiedź brzmi "nie", znacznie lepiej jest zdać sobie z tego sprawę - zanim poświęcisz kilka kolejnych lat na rozwój coraz bardziej wyspecjalizowanego zestawu umiejętności. Decyzja o nieprzyjmowaniu może być wyzwaniem, ale na świecie jest wielu zadowolonych byłych prawników (w rzeczywistości 24% JD, którzy zdali egzamin w 2000 roku, nie praktykuje już prawa), a Ty możesz ostatecznie bądź jednym z nich.

Szkoła prawnicza wyostrza bardzo specyficzny zestaw umiejętności, a umiejętności te są transferowalne. Jeśli masz wątpliwości, teraz jest czas na poznanie innych opcji.

Jeśli podjąłeś decyzję, że nie chcesz praktykować prawa, ważną rzeczą jest podjęcie decyzji o tym, jak promować siebie i swoje umiejętności. Czy byłeś częścią przeglądu prawnego? To może być dobrym kandydatem do pisania lub edycji. Czy pasjonowałeś się pewną dziedziną prawa? Możesz zostać lobbystą w tej dziedzinie. Przy tak wielu możliwościach ważne jest, aby wiedzieć, jak kształtować swoje lata w szkole prawniczej w sposób, który działa na Twoją korzyść.

Jeśli skończyłeś szkołę prawniczą i nie masz pracy, nie jesteś sam! (Tylko 64,4% osób w klasie w 2012 r. Miało pracę wymagającą przejścia przez bar po dziewięciu miesiącach od ukończenia szkoły).

Co możesz zrobić? Jeśli jesteś bezrobotnym absolwentem prawa, oto pięć sugestii:

# 1. Zdaj egzamin z paska

Po pierwsze, i najbardziej krytycznie, zakładając, że kiedykolwiek będziesz chciał ćwiczyć prawo, zrób wszystko, co w twojej mocy, aby zdać egzamin z pręta za pierwszym razem!

W niektórych stanach przekazanie paska jest prawie pewne, jeśli uczysz się i jesteś zdrowy i skoncentrowany. W innych jest to ogromne wyzwanie (Hello, California!).

Bez względu na to, nadszedł czas, aby to zrobić.

Wiesz, jak się najlepiej uczysz i uczysz oraz gdzie są twoje silne i słabe strony, więc nie ślepo idź za komercyjnym programem studiów i zakładaj, że zdasz.

(Pamiętaj: w zasadzie wszyscy, którzy nie zdają egzaminu w barze, wzięli udział w komercyjnej zajęciach przygotowujących do pisania w barze). Ważne jest, aby aktywnie nauczyć się materiału i rutynowo śledzić swoje postępy.

Zwróć szczególną uwagę na zdrowie fizyczne i psychiczne - wiele historii o błędach kostnych zaczyna się od skrajnego niepokoju, nadmiernego stresu, bezsenności, depresji i chorób fizycznych.

Podczas nauki zaplanuj przerwy relaksacyjne, ćwiczenia i czas na przygotowanie i jedzenie zdrowej żywności. To maraton, a nie sprint, i ważne jest, aby napędzić mózg i ciało, aby zakończyć wyczerpujące zadanie!

# 2. Wykorzystaj czas wolny, aby poznać swoje preferencje zawodowe

Łatwo jest wpaść w panikę i ślepo stosować każdą pracę, która pojawia się w liście szkolnej twojej szkoły, ale ostatecznie jest bardziej pożądana, bardziej produktywna i efektywna, aby zaangażować się w samoocenę dotyczącą twoich umiejętności, osobowości, stylu pracy i preferencji zawodowych.

Istnieje wiele narzędzi oceny kariery, które mogą się przydać w tej analizie. (I warto pomyśleć o tym, jak twoja osobowość pasuje do legalnego świata.)

Bardzo przydatna może być rozmowa z praktykującymi prawnikami, nie błaganie ich o pracę, ale po prostu o to, aby dowiedzieć się więcej o tym, co robią przez cały dzień, aby zobaczyć, jak różne zadania prawne są zgodne z Twoimi preferencjami.

Nawet jeśli uczysz się na egzamin adwokacki w pełnym wymiarze godzin, nadal musisz jeść lunch! Ustanowienie jednego wywiadu informacyjnego w tygodniu może przynieść ogromne dywidendy w przyszłości (i nie zajmuje zbyt wiele czasu).

# 3. Zastanów się, czy naprawdę chcesz zostać prawnikiem

Warto również dokładnie przemyśleć, czy naprawdę chcesz praktykować prawo. Jeśli odpowiedź brzmi "nie", znacznie lepiej jest zdać sobie z tego sprawę - zanim poświęcisz kilka kolejnych lat na rozwój coraz bardziej wyspecjalizowanego zestawu umiejętności. Decyzja, by nie ćwiczyć, może być trudna do wykonania, ale na świecie jest wielu zadowolonych byłych prawników i ostatecznie możesz być jednym z nich.

# 4. Rozważmy prawne ścieżki przedsiębiorczości

Jeśli jesteś pewny, że chcesz zostać prawnikiem, zastanów się, jak otworzyć praktykę solo lub rozpocząć karierę jako niezależny adwokat.

Istnieje wiele zasobów, aby pomóc nowym absolwentom otworzyć praktyki solo i uzyskać niezależną pracę prawniczą. Tak, to może wydawać się przerażające i zastraszające do samodzielnej pracy w szkole prawniczej, ale wiele osób zrobiło to i nie jest to niemożliwe!

Jeśli naprawdę chcesz być prawnikiem, a nikt cię nie zatrudni, wieszanie gontu może pozwolić ci na spełnienie marzeń ... i ostatecznie mieć więcej autonomii i kontroli, niż gdybyś pracował dla kogoś innego.

# 5. Zaplanuj swoje poszukiwania pracy

Prawdopodobnie zbyt wiele można się spodziewać, że będziesz angażować się w pełne poszukiwanie pracy podczas nauki na egzaminie (i patrz # 1). Ale musisz upewnić się, że wszystko jest gotowe do pracy, gdy tylko skończysz brać bar.

Czy Twoje CV jest aktualne? Czy masz podstawowy list motywacyjny gotowy do pracy? Czy monitorujesz zasoby pracy, aby zobaczyć, co jest dostępne? Czy zdobyłeś opinie na temat swoich umiejętności przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych ? Czy kontaktujesz się z radą swoich absolwentów ze swojej szkoły?

Punkty premiowe, jeśli faktycznie ubiegasz się o niektóre prace podczas nauki do egzaminu adwokackiego, ale - co najmniej - masz wszystko gotowe, aby przejść po zakończeniu egzaminu (i miejmy nadzieję, że przeszedł)!

Powodzenia!