Wskazówki dotyczące bloga dla prawników i prawników

Legalne blogi, znane również jako "blawgs", rozprzestrzeniają się w Internecie. W chwili pisania tego tekstu w sieci istnieje prawie 200 milionów blogów. Jak więc stworzyć udany blog, który wyróżnia się na tle innych? Dzisiejsze narzędzia internetowe sprawiają, że tworzenie bloga jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nie potrzebujesz zaawansowanych umiejętności projektowania stron internetowych, wiedzy HTML ani dużych pieniędzy, aby rozpocząć blog. Oto kilka wskazówek, jak rozpocząć blog i budować lojalnych czytelników.

 • 01 Wybierz temat niszowy

  Wybierz temat, który zachowuje równowagę między odwoływaniem się do jak największej liczby odbiorców, a koncentrowaniem się na obszarze niszowym, o którym wiesz i który przyciągnie ruch. Na przykład istnieją tysiące blogów adwokackich zajmujących się szkodami osobistymi - co sprawia, że ​​jesteś wyjątkowy? Możesz skupić się na swoim blogu na regionie geograficznym (np. Prawnika z Chicago), obszarze praktyki (np. Doradztwie w zakresie własności intelektualnej), temacie niszowym (np. Wiadomościach prawnych , poradach praktycznych, zdobyciu wiedzy prawniczej) lub na innym temacie.

 • 02 Nacisk na zawartość wysokiej jakości

  Treści mogą należeć do króla, ale treści o niskiej jakości usuną czytelników. Z drugiej strony, profesjonalne, dobrze napisane , fachowo opracowane posty na blogu pomogą Ci zbudować platformę jako ekspert w swojej dziedzinie niszowej i zwiększyć czytelnictwo. Jeśli czytelnicy lubią to, co czytają, jeśli zostaną poinformowani, zainspirowani lub zaintrygowani, będą regularnie wracać do Twojego bloga i odsyłać do Ciebie z bloga.

 • 03 Post Regularnie

  Regularne posty utrzymają twoją treść na bieżąco i przyciągną więcej czytelników do Twojego bloga. Codzienne posty są idealne, ale trudne do utrzymania, gdy jesteś zajęty. Z reguły od jednego do trzech wpisów na blogu na tydzień utrzyma się na Twoim blogu. Nieaktualizowanie regularnie Twojego bloga nie tylko wyłączy czytelników, ale obniży ranking twoich wyszukiwarek.

 • 04 Włącz czytniki

  Zaangażuj swoich czytelników w komentarze i dyskusje, aby rozwinąć lojalną czytelnictwo. Treści, które są nowatorskie, kontrowersyjne lub informacyjne, zadają otwarte pytania, rozpoczynają dialog i zachęcają czytelników do komentowania konkretnych postów na blogu. Konwersja pasywnych czytelników w aktywnych uczestników dyskusji spowoduje przyciągnięcie czytelników i sprawi, że wrócą po więcej. Narzędzia takie jak ankiety i fora mogą również pomóc zaangażować czytelników.

 • 05 Sprawdź dane sieci

  Wykorzystaj dane sieci do mierzenia ruchu i wyświetleń stron. Metryki mogą pomóc Ci ocenić wzrost i dowiedzieć się, jakie tematy interesują Twoich czytelników, umożliwiając precyzyjne dostosowanie treści do popytu czytelników. Podobnie dane mogą ujawniać posty o niskiej skuteczności i pomagają w kierowaniu ogólną strategią treści.

 • 06 Promuj swój blog

  Po uruchomieniu bloga będziesz musiał go aktywnie promować, aby zbudować znaczącą grupę obserwujących. Te 12 sposobów promowania Twojego bloga to świetny sposób na przyciągnięcie czytelników, zwiększenie liczby odbiorców i zdobycie tam swojego nazwiska.

 • 07 Wykorzystaj SEO

  Większość Twoich czytelników znajdzie Twojego bloga za pośrednictwem Google, Yahoo, Bing lub innych wyszukiwań. Dlatego ważne jest, aby zoptymalizować swoje strony, aby uzyskać wysoką pozycję w wyszukiwarkach. Darmowe narzędzia internetowe takie jak Wordtracker, Google AdWords, Google Trends i Yahoo! Indeks Buzz może pomóc Ci wybrać słowa kluczowe, które przyciągną najwięcej osób do Twojej witryny.

 • 08 Dołącz swoje Bio

  Stwórz sekcję "Informacje", aby podkreślić swoje umiejętności i pochodzenie oraz promuj swoją praktykę prawniczą lub biznes, jeśli dotyczy. Dodaj linki do publikacji, firmy lub firmy, próbek pracy i innych informacji.

 • 09 Włącz audio i efekty wizualne

  Możesz nadać swoim blogom dodatkowy wymiar, dodając elementy dźwiękowe lub wizualne, takie jak filmy i zdjęcia. To świetny sposób na recykling istniejących treści i przygotowanie prezentacji bloga.

 • 10 Okiełznać udzielanie porad prawnych

  Trzymaj się z dala od udzielania porad prawnych, nawet jeśli jesteś prawnikiem, lub dając czytelnikom wrażenie, że utworzono związek adwokat-klient. Zobacz Oficjalną Opinię Etyki 10-457, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, co prawnicy mogą i nie mogą umieścić na swoich stronach internetowych.