Miejsce, w którym uczęszczasz do szkoły prawniczej, ma znaczenie dla niektórych prac

W miarę jak zbliżają się czasy lokowania miejsc w szkołach podstawowych, wielu potencjalnych studentów prawa zastanawia się nad tym samym: Ile to ma znaczenie dla której szkoły prawniczej uczęszczasz? Odpowiedź, jeśli mówimy o karierze prawniczej, brzmi "dużo". Wybór szkoły prawniczej, do której należysz, jest prawdopodobnie najważniejszą decyzją, jaką podejmujesz w swojej karierze prawnej.

Prawo to snobistyczny zawód

Prawnicy to snobistyczny zespół. Dbają o precedens i dbają o hierarchię.

Uczęszczanie do "prestiżowej" szkoły prawniczej może otworzyć wiele drzwi, które w przeciwnym razie pozostaną zamknięte. Oczywiście, jest wielu odnoszących sukcesy prawników, którzy nie uczęszczają do wymyślnych szkół prawniczych.

Niektórzy sugerują, że absolwenci mniej prestiżowych szkół odnoszą większe sukcesy w firmach prawniczych. Na pewno można być szczęśliwym, odnoszącym sukcesy adwokatem, jeśli pójdziesz do mniej prestiżowej szkoły. Ale są pewne zawody (profesor prawa, urzędnik Sądu Najwyższego itd.), Które będą ci ciężko dostać, jeśli dokonasz tego wyboru.

Lokalizacja ma znaczenie

Dla większości potencjalnych studentów najważniejszą kwestią, w jakiej powinna iść szkoła prawnicza, powinna być lokalizacja. (Ta rada zakłada, że ​​nie masz opcji jednej z kilku prawdziwie "narodowych" szkół na szczycie prestiżowej kupki.) Jeśli wiesz, gdzie chcesz ćwiczyć, zmierz się do szkoły prawniczej w tej okolicy. Istnieje kilka przyczyn takiego stanu rzeczy.

Po pierwsze, daje ci możliwość uczestniczenia w społeczności prawnej przez trzy lata. Będziesz mieć możliwość nawiązywania kontaktów, staży itp., Co nie będzie możliwe, jeśli nie znajdziesz się w miejscu, w którym chcesz ćwiczyć.

Po drugie, pokazuje, że poważnie myślisz o lokalizacji. Szczególnie w wysoce pożądanych obszarach (lub wysoce wyspiarskich), badanie miejsca, w którym chcesz pracować, pokazuje, że jesteś zaangażowany w tę dziedzinę.

Nikt nie chce zatrudnić kogoś, kto ma zamiar przenieść się za kilka lat, więc wysłanie sygnału, że jesteś tutaj, jest cenne.

Po trzecie, możesz przeprowadzić wywiad w krótkim czasie. Kiedy pojawi się pożądana okazja do podjęcia pracy, o wiele lepiej być gotowym do pracy! Jeśli musisz lecieć przez cały kraj w celu przeprowadzenia wywiadu, a nie tylko po mieście, twoje opcje są o wiele bardziej otwarte.

Wreszcie może pomóc zdać egzamin z paska! Szczególnie w stanach z trudnymi egzaminami adwokackimi (Kalifornia, patrzymy na ciebie!), Uczęszczanie do lokalnej szkoły może narazić cię na więcej przepisów, na których będziesz testowany, co ułatwi pierwszą próbę.

Twoja szkoła to Twoja sieć

Ludzie, których spotykasz w szkole prawniczej, czy to profesorowie, koledzy z klasy czy absolwenci, to twoja profesjonalna sieć, kiedy kończysz szkołę. Oczywiście, możliwe jest przezwyciężenie braku sieci, w której chcesz ćwiczyć i spotykać prawników w okolicy, ale dużo łatwiej jest utrzymywać kontakt z przyjaciółmi z uczelni prawniczych i rozwijać te połączenia w czasie!

Decydując się na różne szkoły zapytaj o siłę sieci absolwentów. (I, jeszcze lepiej, przetestuj to, prosząc o rozmowę z niektórymi absolwentami, aby przekonać się, czy porozmawiają z potencjalnymi uczniami.) Silna sieć absolwentów będzie wypłacać dywidendy daleko w przyszłość, więc jest to coś, co należy szukać z góry.

Rozważ możliwości oferowane przez każdą szkołę

Niezależnie od tego, czy jesteś pewny, że chcesz pracować w pewnej dziedzinie prawa, jeśli masz otwarte opcje, spójrz na możliwości oferowane przez każdą szkołę, aby poznać zainteresowania zawodowe. Czy są dostępne kliniki i dodatki, aby rozwijać swoje umiejętności praktyczne? Jak konkurencyjne są te możliwości?

Czy szkoła oferuje plan spłaty pożyczek na prace związane z interesem publicznym? Jeśli masz jakiekolwiek zainteresowanie tą opcją, zbadaj ją dokładnie. Co powiesz na pracę? Jak wyglądają numery stanowisk w szkole? Czy możesz im ufać? Spróbuj rozmawiać z ostatnimi absolwentami, aby uzyskać prawdziwą wiedzę na temat miejsc pracy i innych możliwości, a nie polegać tylko na błyszczących broszurach ze szkół!