Co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną dla uczniów szkół średnich

Większość osób poszukujących pracy w liceum nie przeprowadza wywiadów na stanowiska zawodowe. Zamiast tego zazwyczaj szukają pracy w niepełnym wymiarze godzin w handlu detalicznym, restauracjach, opiece nad dziećmi, a nawet starają się o stanowiska wolontariuszy. W związku z tym strój nastolatki wywiadu nie musi być wyjątkowo formalne. W rzeczywistości nastolatek wyglądałby dość głupio w pełnym biznesie.

Ale tak jak w przypadku każdego wywiadu , ważne jest, aby wyglądać dobrze ubrany i złożony.

 • 01 Wybierz odpowiedni strój wywiadu

  Kiedy ubieracie się na rozmowę o pracę, odzież powinna być w dobrym stanie, bez zmarszczek i oczywiście w miejscu pracy odpowiednim. Ponieważ dojrzałość nastolatka jest istotnym czynnikiem dla pracodawców poszukujących zatrudnienia młodych ludzi, szczególnie ważne jest, aby nastolatki ubierały się skromnie i gustownie.

  Ta grupa młodych kobiet jest odpowiednio ubrana na rozmowę kwalifikacyjną. Chociaż ich różne wybory w zakresie ubioru wyrażają pewną osobowość, ich szczyty są dostosowane do wieku i stanowią doskonały punkt odniesienia dla każdej nastolatki szukającej inspiracji w kwestii wywiadu.

 • 02 Button-Down With Dark Slacks lub Khakis

  Podczas gdy wywiady o pracę w szkole średniej na ogół nie wymagają formalnej odzieży, nadal ważne jest, aby nastolatki wyglądały na dobrze ubrane. Guzik, taki jak ten, z gustownym wzorem w kratę, jest dobrym wyborem zarówno dla młodych mężczyzn, jak i kobiet, ponieważ jest to wygląd, który wydaje się być odpowiednio złożony, ale nadal spokojny i zrelaksowany. W połączeniu z khakis, to idealny wybór na pierwszy wywiad.

 • 03 Koszulka polo ze spódnicą lub spodniami

  Ładna koszulka polo to doskonały wybór na rozmowę o pracę w szkole średniej, zwłaszcza jeśli ubiegasz się o letnią pracę lub rozmowy kwalifikacyjne w ciepłe dni. Ponieważ jest to bardziej swobodny wybór, upewnij się, że spodnie lub spódnica to wynagrodzą. Na przykład wybierz khaki, a nie dżinsy lub wsuń je w spódnicę o skromnej długości.

 • 04 Przycisk w dół ze swetrem i khaki

  Warstwowy guzik, sweter i khaki to świetny wybór na rozmowę kwalifikacyjną, która może wymagać garderobianego stroju, ale nie tak formalnego jak marynarka i krawat. W rzeczywistości ten wygląd świetnie się sprawdza w szafie, ponieważ jest na tyle wszechstronny, że jest odpowiedni zarówno do zwykłych, jak i formalnych sytuacji. Dodatkowo, posiadanie kilku różnych swetrów i guzików do łączenia na różne sposoby oznacza również, że automatycznie wybierzesz wiele zestawów wywiadów.

 • 05 Koszulka polo z ciemnymi splotami lub khaki

  Koszulki polo też pracują dla chłopców. Nawet "preppy" wygląd, jak ten tutaj, dobrze wróży na rozmowę kwalifikacyjną. Pamiętaj, aby zaokrąglić wygląd z czymś nieco bardziej obcisłym, jak na przykład para prasowanych chakich. I zarówno młodzi mężczyźni jak i kobiety powinni zadbać o to, aby unikać adidasów i sandałów! W takim przypadku para mokrych pręgowanych lub brązowych butów damskich byłaby świetnym sposobem na wykończenie stroju.

 • 06 Button-Down With Cardigan

  Młode kobiety również mogą zdecydować się na przycisk. W połączeniu z jaskrawym dodatkiem, aby ożywić - na przykład ten pomarańczowy kardigan - strój jest klasyczny, ale współczesny. W tym przypadku granatowe spodnie stanowią dopełnienie, ale zestaw dobrze sprawdzi się również w spodniach khaki lub spódnicy.

 • 07 Sukienka koszuli i spodnie

  Prosta koszula to idealny wybór na rozmowę o pracę w szkole średniej. W połączeniu z khaki, ciemnymi spodniami, a może nawet szytymi na miarę ciemnymi dżinsami, jest to spojrzenie dojrzałe i gustowne, ale wciąż wygodne. Ale bez dodatku krawata, blezera czy swetra ważne jest, aby koszula była bez plam, wyprasowana i schowana, więc nie wygląda jak przypadkowy stary guzik schwytany w ostatniej chwili z tyłu szafa.

 • 08 Krawat może zrobić wielkie wrażenie

  Tylko dlatego, że wywiady o pracę w szkole średniej są bardziej swobodne, nie musisz wykluczać remisu! Przecież wyglądanie trochę ubrane nigdy nikogo nie rani. Solidny zapinany na guziki i konserwatywny krawat w paski może być świetnym wyborem dla młodego mężczyzny, który chce zrobić dobre wrażenie. Możesz tasować rękawy, aby strój był bardziej swobodny, a nie duszny.

  Czego nie ubierać

  Twoje buty powinny być umiarkowane i unikać ekstremalnych fryzur lub kolorów. Zachowaj również makijaż i perfumy na minimalnym poziomie.

  Bez dżinsów i szortów, bez podkoszulek, bluzek, czy czegokolwiek specjalnie nisko wyciętego (koszula lub spodnie) lub zbyt krótkiego (spódnica lub bluzka) - zachowując wszystko, co zawodowe, jest koniecznością.

  Dodatkowe informacje
  Praca dla uczniów szkół średnich
  Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy dla uczniów szkół średnich
  High School Resumes