10 sposobów na najgorsze wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Każdy chce zrobić najlepsze wrażenie, gdy przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną, ale może łatwo zepsuć. W niektórych przypadkach to, co zrobiłeś, nie będzie miało znaczenia, a dostaniesz karę. Przecież pracodawcy oczekują, że kandydaci będą się denerwować, a przypadek rozmowy o pracę nie powinien kosztować cię oferty pracy. Inne rzeczy mogą sprawić, że Twój ankieter zdecyduje, że nie jesteś odpowiednią osobą do pracy, i czas przejść do następnego kandydata.

Co może zrobić naprawdę złe wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Oto kilka rzeczy, których powinieneś unikać, jeśli chcesz przejść do przodu w procesie rekrutacji. Łatwo ich uniknąć, więc przejrzyj listę i upewnij się, że żadna z nich ci się nie przytrafi.

Zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby uzyskać najgorsze wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby nie trafić na listę złych kandydatów.

 • 01 Przyjeżdżasz późno lub wcale

  Niektóre z najsmutniejszych historii z wywiadów, które słyszałem, pochodzą od ludzi, którzy całkowicie je rozwalili. Oni albo źle się zorientowali, że czas lub data są złe i zupełnie nie trafili w rozmowę, albo zostali złapani w korku i przybyli zbyt późno.

  Unikaj bycia jedną z tych osób, poświęcając czas na potwierdzenie wywiadu z wyprzedzeniem. Daj sobie dużo dodatkowego czasu, aby się tam dostać. O wiele lepiej jest być na tyle wcześnie, aby chwycić filiżankę kawy lub przejść się po bloku, aby uspokoić nerwy, niż podkreślić, czy na czas przeprowadzi się rozmowę kwalifikacyjną.

  Z drugiej strony, nie bądź zbyt wcześnie. Twój przesłuchujący może mieć pełny harmonogram zgłoszeń, więc przybycie na kilka minut przed planowanym automatem do wywiadów jest pełne.

 • 02 Wyglądasz jak Slob

  Dorywczo strój jest normą w wielu miejscach pracy, ale to nie znaczy, że powinieneś wyglądać jak bum. Overdressed też nie działa tak dobrze. Jeśli nie wiesz, w co się ubrać, zapytaj osobę, która zaplanowała rozmowę. Ubierz się odpowiednio do rodzaju pracy, firmy i branży, w której jesteś brana pod uwagę.

  Zapoznaj się z tymi wskazówkami na temat tego, w co się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną w różnych miejscach pracy, aby zrobić dobre wrażenie.

 • 03 Nie jesteś miły

  Bycie miłym - i przyjaznym - ma znaczenie, gdy robisz wszystko, aby zostać zatrudnionym. Oznacza to bycie miłym dla wszystkich z recepcji, która wita cię z osobą, z którą rozmawiasz. Można by pomyśleć, że nie będzie to łatwe, ale nie zawsze tak się dzieje.

  Niektórzy kandydaci mogą być aroganccy i sądzą, że wyświadczają firmie przysługę, przeprowadzając z nimi wywiad. Uważaj, firmy o kulturze firmy, które kręcą się wokół pozytywności w miejscu pracy, biorą pod uwagę, w jaki sposób kandydaci angażują się we wszystkie spotykane osoby. Zachowaj to pozytywnie, aby zrobić najlepsze wrażenie.

  Oto jak pokazać swoją osobowość na rozmowie kwalifikacyjnej .

 • 04 Nie sprzedawanie siebie

  Nie mylcie, że jesteście mili i zbyt pokorni. Twój wywiad jest jedną z najważniejszych okazji, które sam musisz sprzedać. Tylko ty możesz powiedzieć rozmówcy, że masz odpowiednie rzeczy do wykonania tej pracy. Twoje referencje mogą pomóc, ale nie dostaną szansy, jeśli nie przejdziesz przez pierwszą rundę.

  Przygotuj się na udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadu, dlaczego jesteś kandydatem, który powinien zostać zatrudniony do pracy , oraz aby dowiedzieć się, dlaczego jesteś lepszy od innych kandydatów .

 • 05 Sprawdzanie zegara lub telefonu

  Podczas rozmowy kwalifikacyjnej jesteś na zegarku ankietera, a nie na swoim. Mam nadzieję, że dałeś sobie wystarczająco dużo czasu na rozmowę. Jeśli nie, staraj się nie stresować. Możesz poradzić sobie z tym, co się opóźnia, ponieważ wywiad kończy się późno. Na razie skup się na swoim rozmówcy.

  W podobny sposób upewnij się, że telefon jest wyłączony i znajduje się poza zasięgiem wzroku. Ankieter nie chce słyszeć, że masz wiadomość lub tekst. Co gorsza, zdecydowany łamacz wywiadów mówi, że musisz zadzwonić.

 • 06 Nie robienie pracy domowej

  Nigdy nie idź na rozmowę kwalifikacyjną, nie wiedząc nic o stanowisku, pracodawcy lub branży. Możesz być pewien, że zapytasz, co myślisz o pracy lub o tym, co wiesz o firmie. Powiedzenie "Nie wiem" lub "Nie jestem pewien" prawdopodobnie będzie cię kosztowało tę pracę.

  Ten jest łatwy do uniknięcia. Poświęć trochę czasu na odrobienie pracy domowej - firma Google, sprawdź jej portale społecznościowe, sprawdź na LinkedIn i Glassdoor i zapytaj o swoje powiązania, jeśli znasz kogoś, kto tam pracuje. Przejrzyj ofertę pracy i poświęć czas, aby dopasować swoje kwalifikacje do pracy , dzięki czemu możesz podzielić się z innymi tym, dlaczego dobrze pasujesz do ankietera.

  Przygotuj się, aby odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzieć, gdy pojawi się pytanie, czy masz pytania do ankietera . O wiele mniej stresujące będzie posiadanie pomysłu na to, co masz zamiar powiedzieć, i pomoże ci to zrobić dobre wrażenie.

 • 07 Mówiąc, co naprawdę myślisz

  Są chwile, kiedy nie powinieneś mówić tego, co naprawdę myślisz. Jeśli nienawidziłeś swojego ostatniego szefa i firmy, dla której pracowałeś, to jest jeden z tych czasów. Jak tylko kandydaci zaczynają badmouthing tam, gdzie pracowali wcześniej, ankieter zastanawia się, czy następnym razem powiesz to samo.

  Czy wszyscy przysługę, szczególnie ty, i zachować te negatywne myśli dla siebie. Utrzymanie tego pozytywnie na pewno będzie działało lepiej niż niszczenie poprzednich pracodawców.

 • 08 Nie mówienie prawdy

  Tak, prawda ma znaczenie. To naprawdę robi. Nie wiesz, jak dokładnie pracodawca zamierza sprawdzić twoje pochodzenie , a nawet niewielka przesada w twoim CV lub rozmowie kwalifikacyjnej może kosztować twoją ofertę pracy. Czego kandydaci kłamią najbardziej? Ankieta CareerBuilder zwraca uwagę na następujące najczęstsze przesady lub kłamstwa zgłaszane przez pracodawców:
  • Zdobione zestawy umiejętności: 62%
  • Zdobyte obowiązki: 54%
  • Daty zatrudnienia: 39%
  • Liczba miejsc pracy: 31%
  • Stopnie naukowe: 28%

  Jeśli tego nie zrobiłeś, nie mów, że to zrobiłeś. Pracodawcy mogą i sprawdzają, a ty nie chcesz stracić tego, co może być świetną robotą, ponieważ nie powiedziałeś prawdy.

 • 09 Nie zamykaj oferty

  Ważne jest, aby opuścić ankietera z wrażeniem, że chcesz tę pracę. Prawdopodobnie zostaniesz zapytany, czy jest coś jeszcze, co chciałbyś powiedzieć. Wykorzystaj to jako okazję, by przekazać swoją wdzięczność za wzięcie pod uwagę pracy i powtórzyć, co czyni cię najlepiej wykwalifikowanym kandydatem.

  Poinformuj pracodawcę, że będziesz zachwycony ofertą pracy! Oto, jak zamknąć wywiad w odpowiedniej notatce .

 • 10 Zapomnij o kontynuacji

  Nawet jeśli powiedziałeś rozmawiającemu, że chcesz tę pracę, powtórz ją na piśmie. Poświęć trochę czasu, aby wysłać notatkę z podziękowaniami lub wiadomość e-mail po powrocie z wywiadu. Jeśli decyzja o zatrudnieniu wkrótce zostanie podjęta, wyślij wiadomość e-mail z dalszymi informacjami .

  W przeciwnym razie rozważ odręczny list z podziękowaniami (pracodawcy tacy jak oni!) Lub list. Oto informacje na temat najlepszych sposobów na kontynuację po rozmowie kwalifikacyjnej .

  Co jeszcze musisz wiedzieć: co zrobić, jeśli zdmuchnąłeś rozmowę o pracę