Ponowne zastosowanie do pracy po jej aktualizacji

Ogólnie rzecz biorąc, wnioskodawcy nie powinni ponownie zgłaszać się do ogłoszenia o pracę, jeśli jest ono przesyłane ponownie. Są jednak wyjątki. Dowiedz się, jakie są poniżej.

Dlaczego oferty pracy zostaną ponownie opublikowane

Przekazywanie jest frustrujące dla kandydatów, ponieważ nie wiedzą, co spowodowało. Zwykle menedżer ds. Zatrudnienia jest niezadowolony z jakości puli wnioskodawców, ale nie zawsze tak jest. Na przykład kierownik ds. Rekrutacji może nie mieć czasu na zaplanowanie wywiadów od razu.

Zamiast wydłużać termin oddelegowania, dział personalny organizacji może wymagać od menedżerów ds. Rekrutacji ponownego rozpatrzenia i rozpatrzenia wniosków o pracę z obu wpisów. Ponownie, słaba puli wnioskodawców zwykle powoduje, że zatrudnianie menedżerów jest repostowane, więc najprawdopodobniej kandydaci, którzy byli poważnie uznawani, zostaną uwzględnieni w replikacji, a osoby, których to dotyczy, zostaną usunięte.

Kiedy jest jednoznacznie stwierdzone, że poprzedni wnioskodawcy zostaną rozważeni

Czasami zatrudnia menedżerów powiedzieć w odbitkach, czy wcześniejsze kandydatów będą rozpatrywane wraz z nowych wnioskodawców. Takie postępowanie jest uprzejme dla kandydatów, ponieważ informuje ich o postępach w procesie rekrutacji . Tak czy inaczej, lepiej dla wnioskodawców wiedzieć, niż nie wiedzieć. Ponadto informowanie wnioskodawców pomaga zatrudnić menedżerów, ponieważ znacznie ogranicza liczbę otrzymywanych duplikatów aplikacji.

O ile wnioskodawcy nie zostaną wyraźnie poinformowani, że zostaną lub nie zostaną uwzględnieni w przypadku nowych wnioskodawców, złożenie wniosku o ponowne przesłanie jest prawdopodobnie stratą czasu.

Kiedy nowy post mówi, że wcześniej wnioskodawcy wciąż są w trakcie realizacji, oczywiście nie ma potrzeby ponownego składania wniosku. O ile wnioskodawcy wiedzą, wszyscy nadal walczą o to stanowisko.

Kiedy odświeżona praca różni się od oryginału

Jeśli ponowne przesłanie różni się od oryginalnej publikacji, ponowne przesłanie może być dobrym pomysłem.

To zależy od tego, jak księgowanie jest inne. Na przykład, jeśli księgowanie ma wyższy zakres płac, ponowne zastosowanie jest prawdopodobnie bezużytecznym ćwiczeniem. Wyższy zakres płac prawdopodobnie oznacza, że ​​menedżer ds. Rekrutacji stara się przyciągnąć kandydatów o wyższych kwalifikacjach niż ci, którzy pierwotnie złożyli wniosek.

Najwyraźniej pierwotna grupa kandydatów nie spełniała oczekiwań menedżera ds. Zatrudnienia. Jeśli nowy wpis ma znacznie inny opis zadania, warto go ponownie zastosować, zwłaszcza jeśli lepiej pasuje do nowego opisu zadania niż do starego. Menedżer ds. Rekrutacji mógł nie widzieć Cię w ramach nowego opisu stanowiska. Menedżer ds. Rekrutacji mógł chcieć rozpocząć od nowej puli wnioskodawców, ponieważ opis stanowiska jest znacząco inny.

Kiedy zadanie jest ponownie aktualizowane po wywiadzie

Czasami prace są repostowane po tym, jak menedżer ds. Rekrutacji przeprowadza wywiady z kandydatami. Kiedy tak się dzieje, może to być szczególnie niepokojące i frustrujące dla tych, którzy udzielają wywiadu. Jeśli przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną, a następnie jest ona ponownie przesyłana, nie ma powodu, aby ponownie składać wniosek.

Menedżer ds. Rekrutacji ma wszystkie informacje, jakich potrzebuje, aby zdecydować, czy zatrudnić pracownika. Jeśli nie skontaktujesz się bezpośrednio z menedżerem ds. Rekrutacji lub nie otrzymasz informacji o kanałach wewnętrznych lub zwrotnych, nie powinieneś ponownie składać wniosku.

Nie ma potrzeby narażać się na większe rozczarowanie.

Najczęściej to nie jest warte ponownego zastosowania

W większości przypadków ponowne przesłanie jest oznaką, że musisz przejść od tej okazji. Coś po prostu ci nie pasuje. Może menedżer ds. Zatrudnienia zdecydował, że nie będziesz dobrze pasował, nie masz wiedzy, umiejętności i zdolności, lub zmieniły się potrzeby organizacji. Prawdopodobnie jest czas, aby uzyskać dostęp do innych możliwości, więc ucz się na doświadczeniu i skup się na poszukiwaniu pracy w innym miejscu.