Przykładowe pytania do zadawania w rządowym rozmowie kwalifikacyjnej

Kiedy przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną dla pracy rządowej - lub jakiejkolwiek pracy w tej sprawie - powinieneś zawsze zadawać pytania menedżerowi ds. Zatrudnienia lub członkom panelu . Chcą i oczekują pytań. Wywiad to dwukierunkowa ulica. Menedżer ds. Rekrutacji chce się dowiedzieć o Tobie i chcesz dowiedzieć się o menadżerze zatrudniania, potencjalnych współpracownikach i organizacji jako całości.

Istnieje wiele powodów, dla których możesz zadawać pytania . Pytania pozwalają wykazać zainteresowanie pracą, pokazać, że przebadałeś pracę i organizację oraz zebrać informacje, które pomogą Ci zdecydować, czy powinieneś zaakceptować ofertę pracy. Nie ma dobrych powodów, aby nie zadawać pytań. Bez względu na to, jak dobrze odpowiesz na pytania ankietera, niedopełnienie pytań w odpowiedzi sprawia, że ​​wydajesz się nieprzygotowany i być może bezinteresowny.

Twoje pytania muszą być dobre. Najlepsze pytania pomagają uzyskać głębsze zrozumienie pracy i organizacji. Najgorsze pytania są czysto egocentryczne. Oto kilka dobrych pytań, które możesz zadać podczas następnej rządowej rozmowy kwalifikacyjnej.

 • 01 Co możesz mi powiedzieć o ludziach w zespole?

  Ludzie zazwyczaj spędzają więcej czasu z ludźmi, z którymi pracują, niż z najbliższymi rodzinami. Twoi współpracownicy mają ogromny wpływ na twoje życie. Dobry zespół może wypełnić dni robocze pomocą i zachętą. Zły zespół może zużywać energię i motywację.

  Pytanie o zespół wysyła wiadomość, że ważne jest, abyś pracował z ludźmi, którzy tworzą dobrze funkcjonujący zespół . Uważaj na mowę ciała swojego rozmówcy, gdy on lub ona odpowiada na to pytanie. Jest prawie pewne, że ankieter powie coś dobrego o zespole, jeśli nie z innego powodu niż to, co chcesz usłyszeć. Ale czy słowa i język wywiadu są zgodne? Jeśli nie, ankieter najprawdopodobniej przesadza z pozytywnymi aspektami zespołu i glosuje nad negatywnymi.

 • 02 Poza moim zespołem, z jakimi częściami organizacji będę pracował najbliżej?

  To pytanie pokazuje ankietera, który chcesz wiedzieć, jak twoja praca pasuje do wielkiego planu organizacji. Dobra współpraca z innymi częściami organizacji ma kluczowe znaczenie dla wydajności, wydajności zespołu i sukcesu organizacji. Znajomość tych osób może dać ci punkt wyjścia do pracy w sieci, gdy będziesz w pracy.

  Możesz dowiedzieć się tych informacji, gdy zaczynasz pracę, ale pytanie o to w wywiadzie pokazuje, że już myślisz o tym, jak zintegrować się z szerszą strukturą organizacji. Chcesz wiedzieć, gdzie zmieścisz się w wielkim obrazie, dzięki czemu możesz zmaksymalizować swój wpływ na organizację.

 • 03 Jak mnie szkolić?

  Szkolenie - szczególnie szkolenie wstępne - ma kluczowe znaczenie dla sukcesu pracownika. Czy istnieje zorganizowany program szkoleniowy dla nowych pracowników w tej roli, czy też będziesz uczyć się od swoich kolegów z pracy w locie, gdy pojawią się zadania i zadania? Czy będziesz mieć mentora? Skąd będziesz wiedział, że opanowałeś to, czego się oczekuje?

  Pytając o pokazy treningowe, myślisz, że nie jesteś w stanie wykonać pracy. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób organizacja ma zamiar rozwinąć Cię w akceptowalnego wykonawcę. Chcesz mieć pewność, że organizacja przygotowuje Cię do odniesienia sukcesu.

 • 04 Jak wygląda powodzenie po zakończeniu sześciomiesięcznej pracy?

  Bardziej prawdopodobne jest, że to pytanie będzie wyzwaniem, na które Twój ankieter odpowie. Jest tak wiele kroków w procesie rekrutacji rządowej, które miały miejsce przed rozmową kwalifikacyjną, a menedżer ds. Zatrudnienia skakał przez biurokratyczne obręcze, by dotrzeć do tego punktu. Menedżer ds. Rekrutacji może nawet nie pomyślał o tym pytaniu.

  Mimo to reakcja twojego rozmówcy na to pytanie pokazuje bardzo wiele. Bez względu na to, co mówi ankieter, najprawdopodobniej są to największe klucze do sukcesu. Szukając odpowiedzi, ankieter może pominąć jeden lub dwa, ale odpowiedź powinna dać ci dobry wgląd w oczekiwania, które musisz spełnić przed końcem pierwszych sześciu miesięcy.

  To dobre pytanie, ponieważ pokazuje, że myślisz o sukcesie. Nie będąc zarozumiałym, zakładasz swoje zatrudnienie jako dane i przenosisz rozmowę na planowanie, w jaki sposób odniesiesz sukces.

 • 05 Jak opisałbyś kulturę organizacji?

  Kultura organizacji jest niezwykle ważna. Chcesz dobrze pasować do kultury. Nie musisz być zakochany w organizacji od samego początku, ale nie chcesz, aby była duża niezgodność między tym, jak pracujesz, a tym, jak działa organizacja.

  Praca może być tym, co chcesz zrobić, ale możesz się sfrustrować, jeśli nie pasujesz. Jeśli nie radzisz sobie z presją, nie chcesz pracować w organizacji, która stale reaguje na kryzysy. I odwrotnie, nie chcesz pracować w krępującej, nieuświadomionej agencji, jeśli jesteś osobą napędzaną.

  To pytanie pokazuje, że chcesz dopasować się do organizacji, ale nie rezygnujesz z tego, że potrzebujesz zgody innych, aby dobrze się czuć. To jest pytanie do ustalenia. W trakcie wywiadu osoba przeprowadzająca wywiad może zorientować się, co chcesz usłyszeć jako odpowiedź, więc uważaj na analityka, który przekręca negatywy na pozytywne, gdy twoja osobowość jest sprzeczna z cechą organizacyjną.

 • 06 Widziałem _____ na twojej stronie internetowej. Czy możesz mi o tym więcej powiedzieć?

  Jednym z najlepszych sposobów przygotowania się do rządowej rozmowy kwalifikacyjnej jest przejrzenie strony internetowej organizacji. Niektóre informacje będą łatwe do zrozumienia, a niektóre z nich mogą być tak techniczne; Nikt poza organizacją ani kontrahenci organizacji nie rozumieją tego. Kiedy coś zobaczysz, częściowo zrozumiesz, zanotuj to. To może być coś, o co możesz zapytać w wywiadzie.

  Informacje, które możesz zrozumieć, przedstawiają organizację w pozytywnym świetle. Nawet jeśli organizacja rozwiązała pozew o zapłacenie milionów dolarów na rzecz strony skarżącej, strona internetowa organizacji powie, w jaki sposób organizacja aktywnie rozwiązuje problem i działa w najlepszym interesie osób dotkniętych tym, co zrobiono im krzywdę.

  Pytając o informacje na stronie organizacji, pokazuje, że prowadzący wywiad przeprowadził pewne podstawowe badania. Możesz zapytać o coś bardziej wnikliwego, niż tylko poprosić o wyjaśnienie, ale nie jest to konieczne. Jeśli masz tło, aby zadać coś głębszego, zrób to, ale jeśli nie masz takiego tła, trzymaj się pytania wyjaśniającego.

 • 07 Kto jest najbardziej wokalizalnym zainteresowanym podmiotem w organizacji?

  Oprócz czytania strony internetowej organizacji, sprawdź, co inni mówią o organizacji. Krytycy organizacji mogą mieć rację, ale mogą też być martwi. Najczęściej krytycy mają uzasadnione problemy, ale ich proponowane metody rozwiązania tych problemów różnią się od tego, co organizacja chce zrobić. Problemy są łatwiejsze do uzgodnienia niż rozwiązania.

  Po rozmowie pomyśl, jak Twój ankieter odpowiada na to pytanie. Czy odpowiedź ankietera jest dobrze uzasadniona? Czy reakcja jest jawnie tendencyjna? Czy ankieter potwierdza uzasadnione krytyki wobec organizacji?

  Ankieter powinien nigdy nie badać interesariuszy przed potencjalnym nowym zatrudnieniem. Zachowaj ostrożność, jeśli osoba przeprowadzająca wywiad mówi coś, co dyskredytuje interesariusza.

 • 08 Zauważyłem, że w budżecie wydajesz dużo pieniędzy _____. Dlaczego?

  Rząd działa na pieniądze, ponieważ samochód działa na benzynie. W jaki sposób organizacja rządowa wydaje swoje pokazy pieniężne tam, gdzie są priorytety organizacji. Znaczne części wszystkich budżetów rządowych są przeznaczone dla personelu, więc zamiast tego sprawdź, które programy lub dotacje otrzymują największe kawałki tortu.

  Jeśli poświęcisz czas na zrozumienie budżetu organizacji, będziesz pozytywnie reagować na innych kandydatów. Budżety rządowe mogą być trudne do zrozumienia. Postaraj się dobrze zinterpretować budżet, ale jeśli źle to zinterpretujesz, nie przejmuj się, gdy ankieter poprawi twoje nieporozumienie.