Zerwanie ze złym spadkiem sprzedaży

Jak zwiększyć sprzedaż

Wydostanie się ze spadku sprzedaży.

W swojej książce "Getting Started as Freelance Writer" Robert Bly szczegółowo opisuje swój wysoce techniczny, trzyetapowy proces wychodzenia z pisma. Gotowy? Tutaj idzie:

  1. Zrób coś
  2. Rób więcej
  3. I tak trzymaj

Strategia ta jest przeznaczona do pisania kryzysów, ale równie dobrze działa na rzecz złego spadku sprzedaży.

Zrób coś

Kiedy masz nieudany dzień, jest to przygnębiające. Kiedy masz nieudany tydzień , możesz wywołać uczucie podobne do paniki.

Im dłużej trwa sprzedaż, tym silniejszy stanie się instynkt polegający na pozostaniu w łóżku z pokrowcami naciągniętymi na głowę i unikaniem kontaktu z ludźmi.

Ponieważ Twój menedżer sprzedaży prawdopodobnie nie pozwoli ci tego zrobić, najbliższym podejściem - i przyjęciem wielu sprzedawców - jest uniknięcie sprzedaży czegokolwiek. Sprzedawczyni, która ma problemy, może pogrzebać się w papierkowej robocie, wziąć trzygodzinny "biznesowy" lunch, zaplanować spotkania godzinę jazdy od domu, aby spędzić jak najwięcej czasu w drodze, itp.

Problem z tą strategią radzenia sobie jest jasny - jeśli nie sprzedajesz, nie dokonasz żadnych sprzedaży. Jest to o dziwo oczywiste dla kogoś w stanie czystego umysłu, ale jeśli jesteś psychicznie sparaliżowany z powodu braku sprzedaży, prawdopodobnie nie przemyślisz tego. Zamiast unikać sytuacji związanych ze sprzedażą, musisz szukać ich jak najwięcej, aby wyjść z kryzysu. Spróbuj wydać jak najwięcej zadań niezwiązanych ze sprzedażą, dopóki nie wyjdziesz z kryzysu.

Na przykład sprawdź, czy możesz zostać zwolniony z zebrań personelu i przekazać dokumenty administratorowi.

Rób więcej

Jeśli zwykle wykonywałbyś 20 zimnych połączeń dziennie, zamiast tego robiłbyś 40 lub 50. Lub mógłbyś po prostu zdecydować się na telefon, dopóki nie będziesz miał pięciu spotkań, nawet jeśli oznacza to, że spędzasz dziesięć godzin w telefonie.

Porozmawiaj ze wszystkimi dotychczasowymi klientami i sprawdź, czy możesz sprzedać im nowe produkty, lub poproś o skierowanie.

Niezależnie od tego, jakie działania sprzedażowe zwykle prowadzisz, zrób więcej z nich - wiele więcej. Nadszedł czas na wypróbowanie technik sprzedaży poza normalną strefą komfortu, bez względu na to, czy wysyłamy pakiet wiadomości bezpośrednich, czy też kampanie na portalu społecznościowym na Twitterze. Czy masz konto na LinkedIn? Uderzaj w swoje kontakty, aby odesłać, a nawet rozstaw je bezpośrednio.

I tak trzymaj

Prawdopodobnie nie ujrzysz natychmiastowych rezultatów przy każdej przyjętej strategii. Jeśli nadal jesteś w trybie paniki, będziesz skłonny go rzucić i spróbować czegoś innego. Oprzeć się pokusie. Techniki sprzedaży rzadko przynoszą natychmiastowe rezultaty nawet w najlepszych momentach i oczywiście, jeśli masz słabą sprzedaż, nie jesteś w najlepszych czasach.

Daj każdej sposobowi sprzedaży szansę na pracę ... przynajmniej kilka dni w tygodniu. Jeśli nadal nie czerpiesz żadnych korzyści, zrób to i spróbuj czegoś innego. A jeśli zaczniesz widzieć wyniki w danej strategii, zrób więcej! Upór i wytrwałość są kluczem do pokonania złego spadku sprzedaży, a są to cechy, które większość sprzedawców ma w obfitości.