Rozwiązywanie nierealistycznego limitu sprzedaży

W idealnym świecie twój limit sprzedaży jest wystarczająco wysoki, by trafić z odrobiną wysiłku, ale wystarczająco niski, aby mógł go osiągnąć względnie dobry sprzedawca. Niestety, analitycy, którzy ustawili ten limit, są czasami wyłączeni. Wszystko, od nieoczekiwanego spadku na rynku po odrobinę złej prasy o Twojej firmie, może sprawić, że twój limit sprzedaży będzie poza zasięgiem.

Osiągnąć

Gdy Twój limit sprzedaży jest ustawiony na niezmiernie wysoki, możesz podjąć pewne kroki, aby spróbować rozwiązać problem.

To, co możesz zrobić, zależy w dużej mierze od tego, kto ustawi ten numer kontyngentu i od tego, ile masz bezpośrednich menedżerów, jeśli chodzi o kwoty i prowizje.

Jeśli twój przydział jest ustalony przez twojego menedżera sprzedaży , masz szczęście. Możesz porozmawiać bezpośrednio ze stroną odpowiedzialną i być może uzyskać natychmiastową ulgę. Jednak w dużej firmie twoje limity sprzedaży są najprawdopodobniej ustalane przez kogoś z wyższej kadry zarządzającej. Będą one często określane na poziomie całej firmy z dostosowaniami opartymi na regionie, obszarze i prawdopodobnie wynikach sprzedaży w przeszłości w każdej lokalizacji. W takim przypadku nadal musisz zacząć od swojego menedżera sprzedaży, ponieważ przechodzenie przez jego głowę spowoduje tylko złe uczucia i wiele przyszłych nieprzyjemności.

Jak dotrzeć

Najlepszym sposobem na skontaktowanie się ze swoim menedżerem jest ustawienie interwencji kwotowej. Zbierz wszystkich członków zespołu sprzedaży i umów się na spotkanie z kierownikiem sprzedaży. Bez względu na pokusę, nie zacznij grać w grę winy lub zmienisz sytuację w konkurs "rep vs. manager", co oznacza, że ​​twój menedżer jest teraz twoim przeciwnikiem.

Oczywiście, nie będzie chciał ci pomóc w tym przypadku!

Pomyśl o tym jako o rozmowie telefonicznej ze swoim przełożonym - próbujesz sprzedać go w sprawie, co oznacza, że ​​twój limit na dany okres jest nierealistycznie wysoki. Przed rozpoczęciem spotkania zbierz wszystkie dowody, które możesz znaleźć - dane o wynikach z przeszłości, dowody problemów ze sprzedażą, takich jak wspomniany spadek rynku, opisy działań sprzedażowych i ich wyników.

Bądź tak konkretny, jak to możliwe. Chodzi o to, aby pokazać zarządowi wszystko, co zrobiłeś, aby osiągnąć swoje cele ... i że po prostu nie było to możliwe.

Jeśli próbujesz dotrzeć do kogoś z wyższej kadry zarządzającej, gdy Twój pośrednik jest pośrednikiem, przygotuj list podsumowujący twoją sprawę i poproś wszystkich w zespole o podpisanie go lub wskazanie w inny sposób jego wsparcia. Twój menedżer może przekazać ten list do góry po drabinie wraz z zebranymi dowodami.

Gdy problem wpływający na liczbę sprzedaży ma charakter tymczasowy, może nie warto atakować wyższego kierownictwa, aby spróbować zmienić limit, ponieważ nawet jeśli się to uda, zajmie to trochę czasu, zanim firma dostosuje i rozdzieli nowe kwoty. Ale jeśli problem jest ciągły, może warto podjąć wysiłek, aby przedstawić swoją sprawę.