Kiedy pytać o podwyżkę w pracy

Jak często powinieneś prosić o zwiększenie wynagrodzenia?

Pieniądze są na tyle trudne, aby większość ludzi mogła o nich mówić. Rzuć stres ze strony swojego szefa i może to być propozycja dla osób z niepokojem. Kiedy i jak często należy pytać o podwyżkę, każdy z nas zastanawia się, jak ważne jest, aby upewnić się, że otrzymujesz wynagrodzenie, do którego jesteś uprawniony, ale także nie należy się martwić o przełożonego w procesie!

Niektóre organizacje proaktywnie zwiększają wynagrodzenia i oceniają wyniki pracowników w regularnych odstępach co sześć lub dwanaście miesięcy, dostosowując rekompensatę w połączeniu z tymi ocenami.

Jednak wiele organizacji przyzna nagrody tylko na żądanie pracownika.

Jak często prosić o podbój

W większości przypadków nie powinieneś prosić o podwyżkę wynagrodzenia więcej niż raz w roku. Oczywiście są wyjątki od tej zasady, na przykład, jeśli twój pracodawca odmówił ci podwyżki sześć miesięcy temu, ale obiecał, że powróci do tej kwestii za kolejne cztery miesiące w oparciu o cele wydajności lub dostępne fundusze.

Innym sposobem na podniesienie podwyżki może być znaczące osiągnięcie, np. Wylądowanie dużego klienta, zorganizowanie udanego wydarzenia, uzyskanie dużej dotacji, wprowadzenie udanego cięcia kosztów lub zamknięcie dużej transakcji.

Ogólnie rzecz biorąc, nie powinieneś prosić o podwyżkę, dopóki nie będziesz pracował na stanowisku przez cały rok.

Przygotuj się zanim zapytasz

Jak długo potrwa, nie proś o zwiększenie rekompensaty, dopóki nie wytyczysz przekonującego uzasadnienia podwyżki.

Prowadź dziennik lub cotygodniowy dziennik swoich osiągnięć w pracy, aby mieć dowody, na które należy zwrócić uwagę przy składaniu wniosku.

Podkreślaj wyniki, które wygenerowałeś, wpływając na wynik finansowy działu, niezależnie od tego, czy prowadzi to do zwiększenia sprzedaży, oszczędności kosztów, poprawy jakości lub utrzymania pracowników.

Wspomnij, czy dodałeś umiejętności (poprzez zajęcia lub szkolenie), podjęto dodatkowe obowiązki, pomyślnie ukończyłeś projekt lub przekroczyłeś cele wyznaczone na początku roku.

Należy pamiętać, że dla menedżera po prostu wykonywanie obowiązków opisanych w opisie stanowiska nie usprawiedliwia podwyżki. Menedżerowie zwracają uwagę na pracowników wykraczających poza wymagany poziom pracy i produktywności. Udokumentuj to, co zrobiłeś, co twój menedżer ceni, a co za tym idzie, dobrze jej wygląd.

Zanim poprosisz o podwyżkę, zbadaj średnią pensję za twoją pozycję w twojej okolicy. Czy twoja pensja jest rynkowa? Niższy? Wyższy? Wykorzystaj swoje badania, aby zwiększyć kwotę, o którą prosisz.

Czas na Twoje zapytanie

Czas ma znaczenie, jeśli chodzi o prośbę o podwyżkę. Nie pytaj o to, gdy twój szef ma zły dzień. I powstrzymaj się od złożenia wniosku, jeśli firma nie radzi sobie dobrze. (Jeśli pojawią się wiadomości, że poważna transakcja spadła, na przykład poproś o zmianę terminu spotkania o swojej pensji).

Weź również pod uwagę, że zazwyczaj przyznawane są podwyżki. Następnie postaraj się złożyć wniosek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Na przykład, jeśli Twoja firma nagradza promocje lub podwyżki kosztów utrzymania na koniec roku podatkowego w czerwcu, postaraj się, aby Twoja sprawa została podniesiona w kwietniu.

Dzięki temu Twój menedżer będzie mógł rozważyć Twoją prośbę i spotkać się z innymi osobami odpowiedzialnymi za ustalenie, kto otrzyma podwyżkę (i za ile).

Nie narzekaj!

Nie nadszedł czas, by skomleć o tym, o ile więcej robią inni niż ty i jak zarabiasz dwa razy więcej niż oni. Nawet jeśli to prawda, ustawiony ton nie sprawi, że będziesz wyglądać dobrze. Nie mów też o tym, jak bardzo wzrosły twoje własne wydatki, takie jak czynsz czy pożyczki. Wydatki zewnętrzne nie są częścią troski i szacunku twojego menedżera.

Czy promocja jest możliwa?

Pamiętaj, że jednym z najlepszych sposobów na podniesienie wynagrodzenia jest zabezpieczenie promocji . Jeśli istnieje odpowiedni otwór powyżej twojego poziomu lub jeśli możesz uzasadnić przeklasyfikowanie swojej pracy na wyższym poziomie, poproś kierownictwo o możliwość awansu.

Promocjom często towarzyszy więcej znaczących podwyżek niż zwykle przyznawanych w ramach regularnych korekt wynagrodzeń. Podwyżki płacowe związane z awansami są często w przedziale 10-15%, a wzrost wynagrodzeń za wydajność to zazwyczaj 1-5%.

Jak poprosić o podwyżkę

Jak widać, nie ma nic spontanicznego w pytaniu o podwyżkę. Przed złożeniem prośby o pomoc będziesz dobrze przygotowany. Zachowaj te 10 nakazów i zakazów na uwadze . Podczas gdy niektórzy eksperci zgadzają się, że najlepiej jest poprosić o podwyżkę osobiście, zamiast tego istnieją zalety wysyłania e-maili. Po pierwsze, możesz czuć się bardziej komfortowo, pisząc swoją sprawę, a Twój menedżer może chcieć poświęcić trochę czasu na sprawdzenie i rozpatrzenie Twojej prośby.

Oto przykładowy list z prośbą o sprawdzenie, wraz z przykładową wiadomością e-mail .