Jak zrobić badanie wynagrodzeń, aby wiedzieć, ile jesteś wart

Jak badać wynagrodzenie według pozycji i obszaru

Jeśli nie jesteś filantropem, który nie musi pracować na utrzymanie, najprawdopodobniej Twoim głównym powodem do pracy jest pieniądz. Twoje wynagrodzenie, w tym premie i prowizje, są tym, co sprawia, że ​​codziennie pojawiasz się w pracy.

Negocjowanie oferty wynagrodzeń lub podwyżki

Jeśli szukasz pracy, trudną rzeczą jest wiedzieć, czy ta świetna robota, którą zaproponował ci kierownik rekrutacji, jest odpowiednią pensją dla twojej pozycji i obszaru geograficznego).

Nawet jeśli nie polujesz na pracę, powinieneś znać się na aktualnej pensji i ocenić, czy ma ona korzystny stosunek do stopy rynkowej, czy nie. Aby pomyślnie wynegocjować ofertę płacową od menedżera ds. Zatrudnienia lub uzyskać taką podwyżkę, na jaką zasługujesz, musisz odrobić zadanie domowe. Może to być czasochłonne, ale jeśli przeprowadzisz jakieś badania, wyposażysz się w informacje potrzebne do pomyślnego wynegocjowania wynagrodzenia lub uzyskania podwyżki, na którą zasługujesz.

Odrób swoją pracę domową

Przed rozpoczęciem poszukiwania pracy poświęć trochę czasu na zbieranie pensji dla wybranej dziedziny kariery, a także odpowiednich zarobków w miejscu zamieszkania lub w którym zamierzasz się przenieść. To jest, gdzie Bóg jest zdecydowanie w szczegółach. Nie możesz po prostu badać pensji, powiedzmy, publicysty mediów cyfrowych i społecznościowych, a jedynie patrzeć na pensje w Nowym Jorku. Jeśli mieszkasz w Nowym Jorku, wynagrodzenie będzie znacznie wyższe, niż gdybyś mieszkał w północnej części stanu Nowy Jork, na obszarach wiejskich takich jak Rochester.

Bardzo ważne jest, abyś przeprowadził te badania, ponieważ musisz być przygotowany, gdy przyszły pracodawca zapyta cię o twoje oczekiwania płacowe lub złoży ci ofertę. Możesz łatwo stracić ofertę pracy, jeśli poprosisz o zbyt dużo, lub zostaniesz zaległy, jeśli poprosisz o zbyt mało. Nawet jeśli jesteś zadowolony z pracy, warto wiedzieć, co powinieneś (lub mógłbyś) zarobić.

Przegląd Ankiet wynagrodzeń

Rozpocznij swój indywidualny projekt badawczy dotyczący wynagrodzeń, przeglądając informacje z ankiety płacowej. Biuro Statystyki Pracy jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia. Podręcznik programu Occupational Outlook zawiera krajowe i stanowe prognozy płac oraz dane dla siedmiu głównych działów zawodowych. Dywizje dosłownie obejmują setki zawodów.

Kolejnym świetnym źródłem jest ankieta płacowa, która określa pensje według branży i funkcji pracy, a także bezpłatne kalkulatory wynagrodzeń oraz profesjonalne strony biznesowe, które możesz przeglądać. Koniecznie zapoznaj się z kilkoma ankietami, aby uzyskać ogólny obraz zakresu płac w wybranym obszarze kariery.

Jeśli Twoje miasto jest jednym z 300 wymienionych na stronie HomeFair.com, możesz skorzystać z kalkulatora wynagrodzeń, aby uzyskać dane na tysiąc różnych ofert pracy. A ponieważ prawie tak samo ważne jest wiedzieć, co musisz zrobić, aby płacić rachunki co miesiąc, ponieważ wiesz, jak twoja obecna (lub potencjalna) pensja się zwiększa, funkcja kalkulatora kosztów wynagrodzenia kalkulatora dla Ciebie i ma inne narzędzia kompensacyjne, które pomogą ci ustalić, ile warta jest oferta.