Motywacja poranna - wskazówki, jak wydostać się z łóżka

Bed Busters to Rally Your Workday Wake-up Routine

"KOCHAM wstawanie rano! Klaskam w dłonie i mówię:" TO będzie wspaniały dzień! " - Dicky Fox od Jerry'ego Maguire'a

Gdybyśmy wszyscy mogli być tacy jak Dicky. Ale jeśli nie jesteś rannym skowronkiem, najprawdopodobniej nie wyskakujesz z łóżka i nie oklaskujesz godzin - przynajmniej dopóki nie dotkniesz przycisku drzemki zbyt wiele razy.

Kiedy kogut zapieje, pamiętaj o tych wskazówkach, aby skusić cię z gniazda:

Nie skąp w śpiączce

Zasada kardynalna dla porannych skowronków i nocnych marków: Zaspać całą noc.

Według National Institutes of Health większość zdrowych osób dorosłych potrzebuje od 7 do 9 godzin snu, aby funkcjonować w najlepszym wydaniu; niektórzy dorośli mogą potrzebować nawet 10 osób. Zliczanie mniejszych ilości zasobów niż Twoje ciało może prowadzić do wielu problemów, w tym błędów w pracy, wypadków drogowych, obniżonej odporności i warunków zdrowotnych, takich jak choroby serca.

Unikanie kofeiny na osiem godzin przed odejściem na emeryturę i pozostawanie wiernym harmonogramowi na dobranoc pomoże Ci nie skracać czasu snu. A ponieważ światło sygnalizuje mózgowi, aby się obudził - nie przytakuj - powiedz dobranoc źródłom światła wyłączając telewizor, lampy i ekran komputera, zanim zamkniesz oczy na noc.

Zakryj swoje bazy

Poranne rutyny nie muszą być tornado aktywności. Zamiast tego spróbuj ustawić scenę na spokojne przed czasem: spakuj lunch podczas przygotowywania kolacji i przechowuj je na noc w lodówce.

Składniki śniadaniowe grupowe dla łatwego dostępu następnego dnia rano. Gdy dzień prania przewinie się, sparuj ubrania i powiesisz je w szafie jako gotowe stroje na cały tydzień. Wiedząc, że jesteś zorganizowany na cały dzień, pomoże ci to uniknąć poczucia przytłoczenia i skulenia się pod kołdrą.

Wykonaj poranne tasowanie

Zamiast budzić się obudzony przez brzęczenie, sygnał dźwiękowy lub wstrząsający bas, zaprogramuj alarm, aby obudzić cię z delikatniejszym wyborem. Gdy jesteś już na nogach i ruszasz, podkręć tempo dzięki utworom, które skopią ci cały dzień. Spróbuj ustawić odtwarzacz w trybie losowym, aby dodać spin do swojej porannej playlisty. Jeśli możesz stłumić napięcie, zastanów się następnego ranka na nowy ulubiony utwór, który dodałeś do swojej biblioteki muzycznej.

Pozwól w Światłości

Rośliny i zwierzęta je mają. Formy też. Nic więc dziwnego, że my, ludzie, mamy swój rytm dobowy: większość z nas nazywa naszą naturalną reakcją na światło i ciemność naszych wewnętrznych "zegarów ciała".

Oto, w jaki sposób możesz pomóc wyzwolić budzącą się odpowiedź zegara głównego: rano grawitacja do światła. Otwórz zasłony; włącz światła; zjeść śniadanie na zewnątrz; wykonaj ćwiczenia rozciągające na trawniku; lub pójść na spacer po bloku. Przyjmowanie tych czynności jako poranne rytuały może skupić twoją energię i zmotywować cię do poruszania się.

Pościel łóżko

O ile HGTV nie jest w mieście, nie ma potrzeby, aby twoje łóżko było idealne, ale zajmowanie pół minuty, aby wygładzić prześcieradła, podciągnąć koce i puszyste poduszki, może zniechęcić cię do wejścia z powrotem i zmiażdżyć twoje dzieło.

Dodaj element zaskoczenia

Jednym ze sposobów urozmaicenia porannego harmonogramu? Zaskocz się nowymi smakami i zapachami.

Niezależnie od tego, czy jest czarna, zielona, ​​biała czy oolong, herbata ma wiele różnych kolorów i rodzajów. Najprawdopodobniej odkryjesz nowe ulubione, zbierając odmiany i próbkując różne mieszanki każdego ranka. Możesz nawet stworzyć własną ceremonię parzenia herbaty, zatrzymując się kilka minut, by wypić powoli i pozwolić swemu umysłowi wędrować.

Jeśli wolisz java, nie musisz być członkiem klubu kawy na miesiąc, aby napić się nowego naparu. Bądź na poszukiwania sklepów i kawiarni, które sprzedają próbniki: wymieszaj je, zamknij oczy i wybierz miksturę.

Podczas gdy jesteś na tym, możesz rozdzielić się na produkty śniadaniowe, których nigdy wcześniej nie próbowałeś. Sklepy specjalistyczne i rynki etniczne oferują smaki dla każdego podniebienia z całego świata.

Pamiętaj tylko, że Klinika Mayo zaleca śniadanie zawierające pełne ziarna, niskotłuszczowe proteiny, niskotłuszczowe produkty mleczne oraz bogate w błonnik warzywa i owoce.

Oczywiście nie musisz ograniczać się do spiżarni: nawet nowa próbka specjalnego mydła w każdym tygodniu może wydawać się skracać odległość od łóżka do prysznica.

Zwolnij z historią

Czytanie książki na świeżym powietrzu przez kilka minut otworzy rano okno spokoju. Lub niech czytać książkę audio, gdy się ubierzesz i przygotujesz śniadanie. Jeśli chcesz usłyszeć, co inni mówią o ulubionym temacie, spróbuj podłączyć się do podcastu. Tematy obejmują edukację i inspirację - i wszystko pomiędzy.

Spróbuj tej sztuczki: zatrzymaj się przy skręcie akcji lub linii dialogu, która zwabi cię z łóżka następnego dnia.

Zdobądź dowcip

Niezależnie od tego, czy chodzi o orzeszki ziemne , Dilbert , czy o daleką stronę , czekanie na odrobinę lekkości nad poranną mąką owsianą pomoże rozpocząć dzień wolny na prawej stopie.

Weź czas na zrobienie zdjęcia

Spowolnienie , wzięcie oddechu i zapamiętanie tego, co jest dla ciebie najważniejsze, może pomóc ci skoncentrować się i obudzić, co może przynieść dzień przed nami.

Bądź czujny: Chociaż może to być tylko kwestia zmniejszenia nadmiaru kofeiny przed snem, wiele schorzeń może powodować zmęczenie w ciągu dnia. Jeśli nadal jesteś ociężały lub pragniesz dodatkowego snu, mimo pełnego odpoczynku, koniecznie skontaktuj się z lekarzem. Na przykład depresja może być przyczyną zmęczenia lub braku energii. Bezdech senny, zaburzenie przerywanego oddychania podczas snu, jest kolejną częstą przyczyną zmęczenia.