Dowiedz się o wadach tworzenia korporacji

Korporacje oferują firmom wiele korzyści , ale są też wady, które należy wziąć pod uwagę.

Podwójne opodatkowanie

Korporacje C płacą podatki od zysków, gdy dochody od przedsiębiorstw są wypłacane właścicielom (akcjonariuszom) w formie dywidend. To jest pierwsze opodatkowanie.

Akcjonariusze, którzy otrzymują dywidendy, muszą również płacić podatki za tę wypłatę na ich osobistych zyskach. Jest to drugie opodatkowanie tych samych pieniędzy.

Sama korporacja nie płaci podwójnie podatków, ale tylko dźwięk "podwójnego opodatkowania" może wywoływać u potencjalnych właścicieli biznesu. Jednak istnieje. Wybierz status podatkowy IRS "S Corporation", aby uniknąć podwójnego opodatkowania.

Drogie do formy

Istnieje wiele opłat za zgłoszenia związane z tworzeniem korporacji. Organizacje non-profit muszą złożyć jeszcze więcej dokumentów, ponieważ muszą ubiegać się o status IRS, aby uzyskać zwolnienie podatkowe (minimum 750 USD do zastosowania). W kilku stanach organizacje non-profit mogą również składać osobno wnioski o zwolnienie z podatku państwowego. Nawet niewielkie opłaty mogą się sumować, jeśli już masz gotówkę.

Korporacje mogą być komplikowane do formy

Korporacje muszą złożyć Akt założycielski w państwie, w którym biorą udział, ponieważ państwa naliczają różne opłaty za zgłoszenie. Mogą również potrzebować złożyć regulamin, który może wymagać pomocy adwokata do napisania.

Większość stanów wymaga również, aby korporacje składały roczne dokumenty i / lub opłaty podatku franchisingowego.

Organizacje non-profit zazwyczaj muszą też płacić za rejestrację swojej organizacji charytatywnej każdego roku.

Chociaż wielu przedsiębiorców składa swoje własne dokumenty, jeśli dopiero zaczynasz pracę, powinieneś przynajmniej skonsultować się z prawnikiem handlowym, zanim spróbujesz stworzyć korporację na własną rękę.

Wiele zasad do naśladowania

Istnieje wiele norm wymaganych przez prawo, w jaki sposób korporacja rządzi się.

Korporacje muszą mieć zarząd, odbywać spotkania w ustalonych odstępach czasu i przechowywać określone zapisy. Jeśli korporacja sprzedaje akcje lub ma członkostwo, obowiązuje wiele innych zasad.

Wada numer jeden w tworzeniu spółki

Jeśli Twoja firma jest Twoim pomysłem i pasją życiową, ważne jest, aby zrozumieć, że nie możesz osobiście posiadać korporacji. Korporacja jest własnym podmiotem prawnym zarządzanym przez zarząd.

Istnieją przepisy i regulacje federalne i stanowe, które określają, kto może zasiadać w radzie nadzorczej. W większości przypadków członkowie rodziny i małżonkowie nie mogą jednocześnie służyć na pokładzie małej korporacji.

Możliwe, że nawet jeśli założysz korporację, zarząd może przejąć kontrolę nad biznesem i zostawić cię w chłodzie. Zarząd często ma władzę ognia (nawet założyciel) i głosowania innych członków zarządu poza zarządem.

Jeśli chcesz zachować pełną kontrolę nad swoją firmą, powinieneś najpierw rozważyć inną formę struktury biznesowej.

Rozpoczęcie działalności to duże zaangażowanie czasu, zasobów i pieniędzy. Przed podjęciem decyzji o rodzaju firmy do utworzenia, ważne jest, aby zważyć wszystkie plusy i minusy każdej struktury biznesowej.