Dowiedz się o zaletach tworzenia korporacji

OS

Wybór odpowiedniej struktury biznesowej jest niezwykle ważny, ponieważ niektóre rodzaje firm oferują lepszą ochronę przed czynnościami sądowymi przeciwko właścicielom firm niż inne typy. Jest to jeden z powodów, dla których korporacje są popularne od dawna. Korporacja jest postrzegana jako osobny podmiot i bardzo rzadko można pozwać korporację i zdobyć majątek osobisty członków zarządu.

Minusem tej ochrony jest to, że korporacje są zarządzane przez zarząd.

Możesz być założycielem korporacji, ale gdy plansza jest już na miejscu, nie masz już prawa do wyrażania swojej opinii. Więcej niż jeden założyciel korporacji został uruchomiony przez zarząd.

Czytając o niektórych zaletach i zaletach tworzenia korporacji, pamiętaj, że możesz nadal chcieć skonsultować się z prawnikiem biznesowym lub specjalistą podatkowym, aby upewnić się, że podejmujesz najlepszą decyzję dla swojej firmy - i dla ty.

Zalety tworzenia korporacji

Istnieje wiele form struktur biznesowych, z których każda ma swoje zalety i wady . Jeśli nie masz doświadczenia w prowadzeniu firmy lub nie masz pewności, jaki rodzaj struktury biznesowej jest najlepszy dla Twojej firmy, skonsultuj się z doradcą podatkowym, księgowym lub prawnikiem handlowym przed założeniem firmy. Oto dwie ważne zalety założenia korporacji:

Ograniczona odpowiedzialność dla właścicieli

Korporacje oferują swoim właścicielom (akcjonariuszom) ryzyko ograniczonej odpowiedzialności.

W większości struktur korporacyjnych udziałowcy nie ponoszą osobistej odpowiedzialności za długi i inne zobowiązania (w tym prawne) dla przedsiębiorstwa.

Na przykład w dobrze zorganizowanej korporacji wierzyciele nie mogą ścigać majątku właściciela / akcjonariusza za długi korporacji.

W przypadku spółek jednoosobowych i spółek jawnych, firma i właściciel są uznawani za jedną osobę prawną.

Ale korporacja jest uważana za swoją własność i dlatego jest oddzielona od właścicieli. W zależności od struktury prawnej prawnej i obowiązków poszczególnych członków zarządu, może istnieć jakaś odpowiedzialność z tytułu odpowiedzialności prawnej. Członkowie zarządu nie zawsze mogą być odporni na pozwy sądowe, jeżeli zostaną oskarżeni o niegospodarność finansową lub inną firmę. Upewnij się, że posiadasz odpowiednie ubezpieczenie biznesowe, aby chronić członków zarządu, jeśli zostaną pozwani.

Korzyści podatkowe korporacji

Korporacje mogą mieć pewne ulgi podatkowe w stosunku do innych form działalności:

C-korporacje mają także tę zaletę, że dzielą dochody między korporacją a właścicielami (udziałowcami).

Ta zdolność do dystrybucji dochodu może znacznie uratować korporację przed podatkami. Ten podział zysków powoduje jednak podwójne opodatkowanie, co wielu uważa za wadę.

W przypadku jednoosobowej działalności właściciel firmy może osobiście skorzystać z ulg podatkowych , ale podlega również samozatrudnieniu i innym podatkom.