Brakujące e-maile z prośbą o usprawiedliwienie pracy i przykłady listów

Kiedy musisz oficjalnie powiadomić pracodawcę na piśmie, gdy stracisz pracę lub nie będziesz mógł przyjechać do pracy, ważne jest, aby napisać profesjonalną wiadomość e-mail lub list z podstawowymi informacjami, dlaczego byłeś nieobecny.

Firmy mogą wymagać, aby pracownicy przedstawili pisemne uzasadnienie lub wysłali wiadomość e-mail, gdy tracą czas z pracy na wizytę u lekarza lub z innych powodów.

Ponadto może być konieczne złożenie wniosku o formalny urlop na piśmie.

Jeśli wysyłasz wiadomość e-mail z informacją, że nie będzie Cię dzisiaj w biurze, powinna wystarczyć krótka wiadomość, aby poinformować o tym swojego szefa. Jeśli jednak poprosisz o urlop lub dłuższy czas wolny, będziesz musiał podać bardziej szczegółowe informacje w swoim wniosku.

Wyślij wiadomość, gdy tylko będziesz wiedzieć, że potrzebujesz czasu poza pracą. Im więcej informacji możesz przekazać z wyprzedzeniem, tym łatwiej będzie firmie zająć się obciążeniem pracą, a tym bardziej będziesz mógł się z tym ubiegać.

Te przykładowe listy i wiadomości e-mail z usprawiedliwionymi brakami w pracy mogą i powinny być edytowane tak, aby pasowały do ​​Twojej osobistej sytuacji - nie powinieneś ich kopiować i wklejać. Zobacz także poniżej, aby dowiedzieć się, co - a czego nie - uwzględnić w swojej prośbie o list o nieobecności.

Email Excuse Message Przykłady brakującej pracy

Przykładowe pisane listy z wymówką za brakującą pracę

Przykładowe listy z prośbą o nieobecność w pracy

Co uwzględnić w zapytaniu o list nieobecności

Jeśli okaże się, że potrzebujesz urlopu, pracodawca oczekuje od ciebie wyjaśnienia, dlaczego jest to konieczne. Twoja nieobecność będzie im przeszkadzać i prawdopodobnie będzie kosztować ich czas lub pieniądze, jeśli będą zmuszeni znaleźć dla ciebie tymczasowy zamiennik. Twój list powinien zatem zawierać odpowiedni powód twojego wniosku, poparty poniższymi danymi logistycznymi:

Czego nie zawrzeć w uzasadnieniu lub liście o nieobecności

Zastanów się dokładnie, ile informacji osobistych chcesz przekazać swojemu pracodawcy w związku z Twoją wymówką lub prośbą o urlop.

Nie chcesz, aby uważali, że jesteś przeciwny, lub że twoja nieobecność może torować drogę do stałego odejścia. Albo podejrzenie może doprowadzić do ich ostrzału, szczególnie jeśli pracujesz w pozycji, w której bezpieczeństwo pracy nie jest gwarantowane i gdzie są inni, którzy chętnie zapełnią twoje buty.