Przykłady listów odrzucenia po wywiadzie

Czy otrzymasz powiadomienie, jeśli firma zdecyduje się nie zatrudnić cię po tym, jak spotka się z tobą, aby ocenić swoją kandydaturę? Nawet jeśli właściwym protokołem jest powiadomienie wszystkich kandydatów potencjalnych pracodawców o rozmowę kwalifikacyjną, niestety nie zawsze tak się dzieje.

Pracodawcy nie zawsze udzielają wnioskodawcom grzeczności pozwalając im wiedzieć, gdzie stoją w procesie rekrutacji . Niektóre firmy powiadamiają kandydatów, którzy nie zostali przyjęci na rozmowę kwalifikacyjną , podczas gdy inni kontaktują się tylko z kandydatami, z którymi chcą rozmawiać o pracy.

Kiedy pracodawcy zgłaszają się do kandydatów

W rzeczywistości niektórzy pracodawcy nawet nie powiadamiają wnioskodawców, którzy faktycznie przeprowadzają z nimi wywiad, że nie zostali wybrani do drugiej rozmowy kwalifikacyjnej lub do pracy. Inne firmy mogą jednak wysyłać listy odrzucenia do kandydatów, którzy nie zostali wybrani na stanowisko po zakończeniu procesu przesłuchania.

Nie możesz otrzymać listu bezpośrednio po rozmowie, jeśli organizacja powiadomi kandydatów. Wielu pracodawców czeka, aż zatrudnią kogoś do pracy, aby powiadomić pozostałych kandydatów. Dzieje się tak dlatego, że mogą chcieć nadać skarżącej inny wygląd, jeśli ich główny kandydat odrzuci ofertę pracy.

Co zawiera list odrzucenia wysłany po rozmowie kwalifikacyjnej

Jeśli otrzymasz list odrzucenia, nie oczekuj, że zawiera on powód, dla którego nie otrzymałeś oferty pracy. Pracodawcy są zaniepokojeni kwestiami dyskryminacji. Przyczyny odrzucenia wnioskodawcy można interpretować jako dyskryminujące, jeśli wynika ono z wieku, płci, pochodzenia narodowego, religii, stanu cywilnego, ciąży lub niepełnosprawności.

Jest to bezpieczniejsze, prawnie rzecz biorąc, dla firm, aby napisać prosty list odrzucenia, który dziękuje rozmówcy za poświęcenie czasu na spotkanie z menedżerem ds. Zatrudnienia. Jeśli firma jest zainteresowana rozpatrzeniem kandydata do innych ofert, list również może to potwierdzić.

Przykłady listów odrzucenia

Jeśli firma wysyła listy odrzucenia, poniżej znajdują się przykłady tego, co możesz otrzymać, jeśli organizacja zdecydowała się nie ubiegać o swoją kandydaturę na stanowisko.

List odrzucenia po przykładzie rozmowy kwalifikacyjnej

Menedżer ds. Wynajmu
Nazwa firmy
adres spółki
Kod pocztowy miasta

Dear Candidate Name,

Bardzo dziękuję za poświęcenie czasu na rozmowę z nami w dziale obsługi klienta. Doceniamy Twoje zainteresowanie firmą i pracą.

Piszę, aby poinformować, że wybraliśmy kandydata, który naszym zdaniem najlepiej odpowiada wymaganiom stanowiska.

Doceniamy to, że poświęciłeś czas na rozmowę z nami i zachęcamy Cię do ubiegania się o inne otwory w firmie w przyszłości.

Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas.

Z poważaniem,

Menedżer ds. Wynajmu

List odrzucenia po e-mailu z zaproszeniem do pracy

Temat wiadomości e-mail: stanowisko przedstawiciela ds. Marketingu

Droga Pani Hagardon,

Doceniam, że poświęciłeś czas na spotkanie ze mną, aby omówić stanowisko Associate Marketing w ABC Company. Twój czas i zainteresowanie pozycją są bardzo doceniane.

Chciałbym poinformować, że wypełniliśmy to stanowisko. Zachowamy jednak do rozpatrzenia Państwa wniosek pod rozwagę, jeśli w przyszłości będzie możliwe otwarcie.

Ponownie, dziękuję spotkanie ze mną.

Z poważaniem,

Samantha Hancock

Co robić, jeśli nie słyszysz od pracodawcy

Jak najlepiej sobie z tym poradzić, jeśli nie usłyszysz odpowiedzi z wywiadu?

Należy śledzić stan zgłoszenia, zwłaszcza jeśli żonglujesz wieloma wnioskami o pracę lub musisz natychmiast podjąć decyzję o innej ofercie pracy.

Obserwacja natychmiast po przeprowadzeniu wywiadu z pocztą z podziękowaniami jest szczególnie skuteczną strategią, ponieważ pozwala przypomnieć pracodawcy o twoich kwalifikacjach, odpowiedzieć na wszelkie pytania, które Twoim zdaniem nie zostały w pełni uwzględnione w wywiadzie, i zapewnić Ci najwyższą jakość. "Jak pracodawcy podejmują decyzję o zatrudnieniu. Mimo to, dobrze jest skontaktować się z pracodawcą dwa lub trzy tygodnie z drugim e-mailem lub telefonicznie, jeśli jeszcze nie otrzymałeś wiadomości od nich.

Oto porady dotyczące najlepszego sposobu skontaktowania się z pracodawcą po rozmowie kwalifikacyjnej .

Więcej przykładów liter i wskazówek dotyczących pisania : Listy odrzucenia zadań | Wskazówki do pisania listów Przykłady liter Przykłady wiadomości e-mail