Programiści powinniście śledzić na Twitterze

Caiaimage / Sam Edward

Bez względu na to, z jakimi platformami współpracujesz lub z którym językiem programowania korzystasz, Twitter może być przydatnym źródłem do wyszukiwania ekspertów w Twojej branży, którzy dzielą się sztuczkami z branży, ofertami pracy i najnowszymi wiadomościami i trendami.

Jeśli jesteś nowy na Twitterze i masz nadzieję, że wykorzystasz go do nawiązania kontaktów lub znalezienia pracy programistycznej, zapoznaj się z naszym artykułem na temat korzystania z Twittera, aby rozwijać swoją karierę informatyczną . W przeciwnym razie sprawdź 18 programistów poniżej, których powinieneś przestrzegać na Twitterze.

1. Bryan O'Sullivan (@ bos31337)

Bryan jest autorem programu Real World Haskell i współautorem książki Mercurial: The Definitive Guide, opublikowanej przez O'Reilly. Jest także współautorem The Jini Specification . Jest dyrektorem ds. Technicznych na Facebooku, gdzie zarządza zespołem ds. Wydajności deweloperów, a także wykłada na Uniwersytecie Stanforda.

2. Jeff Atwood (@codinghorror)

Jeff jest współzałożycielem stackoverflow.com i stackexchange.com. Podczas gdy jego profil zawiera zastrzeżenie, że nie ma pojęcia o czym mówi, 82 000 osób może się z tym nie zgodzić. Jego blog na temat "Przyszłości Markdownu" wymaga lepszej standaryzacji i zawiera potrzebne poprawki do języka Markdown.

3. Vanessa Hurst (@DBNess)

Vanessa opisuje siebie jako koderkę i dożywotnią skautkę! Ma na celu wzmocnienie pozycji koderów na całym świecie za pośrednictwem CodeMontage, a współzałożycielka "Girl Develop It", która ma na celu zapewnienie szkolenia w zakresie tworzenia sieci i oprogramowania dla kobiet z różnych środowisk.

4. Mina Markham (@MinaMarkham)

Mina jest samozwańczym STEMinist i front-end developer. Obecnie jest czołowym inżynierem w kampanii prezydenckiej Hillary Clinton. Mina przemawia do publicznych wystąpień i prezentuje się na konferencjach takich jak Sass Summit, Front-End Design Conference i Midwest.io.

5. K. Scott Allen (@OdeToCode)

Allen ma ponad 25-letnie doświadczenie w projektowaniu oprogramowania komercyjnego w językach C #, ASP.NET, ASP.NET MVC i SQL.

Jest autorem Co każdy programista JavaScript powinien wiedzieć o ECMAScript 2015 i co każdy programista powinien wiedzieć o HTTP.

6. Alex Payne (@ al3x)

Alex jest programistą, pisarzem i samopisywnym świeckim humanistą. Jest współautorem Schematu programistycznego wydanego przez O'Reilly'a i jest ekspertem od pojawiających się języków programowania i technologii. Payne był poprzednio CTO of Simple, a wcześniej pomagał budować platformę programistów na Twitterze jako jeden z pierwszych pracowników w 2007 roku.

7. Amber Conville (@crebma)

Ona sama nazywa się codeasaurus rex i jest programistą w Test Double. Amber jest organizatorem Self.conference, opartego na Detroit spotkania pełnego gorących prezentacji technicznych i wnikliwych rozmów.

8. Jason Fried (@jasonfried)

Jason jest współautorem bestsellera New York Times Rework z Davidem Heinemeier Hansson. Wspólnie założyli 37Signals.com, która zbudowała proste, ale wydajne narzędzia do współpracy, takie jak Basecamp, Highrise, Ta-da List i Writeboard. "[Facebook i Twitter] nie są prawdziwymi problemami w biurze" - mówi Fried w percepcyjnym wykładzie TED. "Prawdziwe problemy są tym, co lubię nazywać M & M, Managerami i Spotkaniami".

9. Chris Smith (@aChrisSmith)

Chris jest inżynierem pracującym nad narzędziami programistycznymi następnej generacji w Google.

Przed Google pracował w Microsoft w zespole F #. Jest autorem programu do programowania F #, poradnika do pisania prostego kodu do rozwiązywania złożonych problemów, opublikowanego przez O'Reilly.

10. Jennifer Dewalt (@JenniferDewalt)

Jennifer nauczyła się kodu, budując 180 stron internetowych w 180 dni. Założyła wiele startupów, z których ostatnia to Zube.

11. Kevin Pilch-Bisson (@Pilchie)

Kevin jest inżynierem projektowania oprogramowania w firmie Microsoft, gdzie jest kierownikiem projektu C # i Visual Basic IntelliSence dla projektu Roslyn. Pisze o C # i Visual Studio na swoim blogu dla Microsoft Development Network.

12. Kirill Osenkov (@KirillOsenkov)

Kirill jest testerem zapewnienia jakości w zespole Roslyn Services w firmie Microsoft, który projektuje również wewnętrzne testy i frameworki. Pisze o serwisach C # i Visual Basic na swoim blogu na stronie MSDN.

13. Linda Liukas (@lindaliukas)

Autorka książki dla dzieci Hello Ruby , Linda otrzymała tytuł Komisji Europejskiej "Cyfrowy Mistrz Finlandii". Jest współzałożycielką Rails Girls, warsztatu uczącego dziewczyny budowania w Internecie.

14. Mike Hay (@Hay)

Mike jest dyrektorem ds. Rozwoju oprogramowania w Black Pixel. Wcześniej budował aplikacje na Apple i Adobe - aplikacje, z których prawdopodobnie korzystasz każdego dnia. Obecnie jest dyrektorem ds. Inżynierii w Ticketmaster Mobile Studio.

15. Pam Selle (@pamasaur)

Pam jest inżynierem oprogramowania w Comcast. Jest autorką Wyboru struktury JavaScript i mówi na konferencjach dotyczących HTML5, CSS, Sass i JavaScript. Pam organizuje Filadelfia JavaScript Developers, grupę programistów JavaScript, która liczy około 1000 w Filadelfii.

16. Una Kravets (@Una)

Una jest programistką front-end i nazywa siebie frajerem. Jest pisarką techniczną i prowadzi podcast @toolsday. Występuje na konferencjach na temat open source, Sass i integruje sztukę z kodem.

17. Federico Cargnelutti (@fedecarg)

Będąc regularnym blogerem na temat architektury PHP i oprogramowania, Federico jest pasjonatem technologii mobilnych i internetowych. Publikuje wiadomości techniczne, spostrzeżenia i samouczki oraz jest starszym inżynierem oprogramowania w BBC.

18. John Carmack (@ID_AA_Carmack)

To może nie być nazwa, którą znasz - chyba, że ​​znasz gry takie jak Wolfensteim, Quake, Rage czy Doom. John był głównym programistą tych tytułów poprzez id Software, firmę, którą założył w 1991 roku. Opuścił firmę, aby objąć stanowisko CTO w Oculus VR w 2013 roku.