Jak dużo powinienem nazywać jako pierwszy Freelancer?

13 wskazówek, o których warto pamiętać jako nowy Freelancer

Ciężko jest wycenić swoją pracę - szczególnie przy pierwszym uruchomieniu.

Na szczęście istnieje wiele narzędzi i zasobów, które ułatwiają ten proces. Wiele czynników pojawia się przy podejmowaniu decyzji, ile obciążyć nowicjuszem: rodzaj wymaganej pracy, terminy itp.

Oto 13 wskazówek, o których każdy może pamiętać przy podejmowaniu decyzji, ile należy obciążyć.

 1. Opłata w oparciu o to, o co pyta klient

  Czy projekt jest małą witryną z portfolio ? A może jest to dla szybko rosnącego startupu? Czy to dla twojej matki, czy dla nieznajomego? Weź pod uwagę to, o co pyta klient, a także dla kogo jest przeznaczony. Co to jest standardowa stawka w obszarze, w którym klient / y mieszkają? Pomyśl o wartości, jaką im dajesz.
 1. Podatek "Jerk"

  Czy z klientem wiąże się ból? Czy wkraczają w twój osobisty czas? Należy to również wziąć pod uwagę. I pamiętaj: jest to całkowicie dopuszczalne, aby "strzelać" klientom. Nie chodzi tylko o pieniądze, ale o twoje szczęście.
 2. Uczciwość O Poziomie Umiejętności

  Ile masz doświadczenia w tej dziedzinie? Bądź szczery. Podobnie jak pozycje na poziomie początkowym w firmach, gdy zaczynasz, będziesz na najniższym poziomie skali płac. Bądź też szczery, jeśli chodzi o czas potrzebny na ukończenie projektu. Zazwyczaj jest to dobra miara, szczególnie przy pierwszym uruchomieniu, aby dać terminy z większym wyprzedzeniem, niż myślisz, że zajmie to zakończenie.
 3. Rozważ opcje płatności zależnych od czasu i od projektu

  Istnieją oba zalety i wady. Ładowanie przez projekt jest najlepsze, gdy wykonujesz już podobny projekt i wiesz, ile czasu i wysiłku potrzeba. Lub, jeśli projektujesz / rozwijasz stronę internetową , rozważ ładowanie przez stronę. Tak więc strona dziesięciostronicowa w porównaniu z 20 stronami wiązałaby się z różnymi kosztami. Pomyśl o wartości, jaką przynosisz im i ich działalności.
 1. Ile chcesz zarobić w tym roku?

  Rzuć okiem na witryny takie jak glassdoor.com i zobacz, jakie są porównywalne wynagrodzenia. Oprzyj to, co za to pobierasz.
 2. Nie zapomnij o podatkach

  Jeśli jesteś samozatrudniony, nadal musisz się martwić o podatki. Na szczęście IRS ma stronę pełną informacji na temat podatków dla osób pracujących na własny rachunek oraz narzędzi do szacowania podatków. Według Lifehackera, łatwo oszacować podatki: "... (Ty) możesz po prostu dodać 15% do wynagrodzenia, aby pokryć składki podatkowe. W naszym przykładzie 15% zarobków w wysokości 45 000 USD wynosi 6750 USD. Dodając je razem, nasze nowe wynagrodzenie z podatkami wynosi 51 750 USD. "
 1. Współczynnik dostaw i innych materiałów

  Nie zapomnij o żadnych kosztach, które możesz pokryć w imieniu klienta. Pamiętaj, aby wziąć to pod uwagę przed ostatecznym oszacowaniem ceny.
 2. Czynnik w marży zysku

  Upewnij się, że zapłacisz sobie wystarczająco, aby móc wytrzymać wolniejsze okresy pracy. Lifehacker zaleca dodanie marży zysku od 10% do 30%. W ten sposób otrzymasz dodatkową poduszkę, gdy jej potrzebujesz, a także kapitał na rozwój i inne finansowe potrzeby, jeśli nie będziesz jej potrzebować.
 3. Nie bój się, że twoja cena jest zbyt wysoka

  Zawsze będą inni ludzie, którzy pobierają mniej. Podobnie, inni, którzy są drożsi. Jeśli obniżysz swoje ceny, nie zrobisz wystarczająco dużo, aby się utrzymać.
 4. Poszukaj badań / informacji o stawkach Freelancer

  Miej oko na to, jakie publikacje branżowe lub badania mówią o stawkach freelancer. Coroflot ma przewodnik wynagrodzeń za projekt, który gromadzi odpowiedzi ankietowe na temat wynagrodzeń pracowników zewnętrznych.
 5. Znajdź grupy Freelancer Networking

  Może to być online lub offline. Tego rodzaju sieci społecznościowe to świetny sposób na wymianę pomysłów i poznanie sposobów na ulepszenie firmy. Ponadto możesz uzyskać kilka informacji na temat tego, w jaki sposób obciążają swoich klientów.
 1. Zapytaj swojego klienta, co zapłacą

  Wielu freelancerów martwi się, jak wycenić nową propozycję projektu. A jeśli ich cena będzie w ich potencjalnym budżecie klienta. Dlaczego jednak nie zapytać klienta, co chce zapłacić? Wielu da jakiś rodzaj ballpointu, jaki jest ich budżet na projekt. To pomoże ci wymyślić lepszą propozycję i bardziej prawdopodobne, że wyląduje na tym koncercie.
 2. Nie bój się prosić o więcej; Wszystko jest do negocjacji

  Ta ostatnia wskazówka jest ważna: nie ma standardowej stawki za pracę niezależną . Nikt nigdy nie odrzuci cię do pracy, jeśli zażądasz odrobiny luzu w budżecie. Wszystko podlega negocjacji. Jeśli masz zbyt niską cenę na koncert i nie zdajesz sobie z tego sprawy, dopóki nie zaczniesz pracować, jest to nauka. Spróbuj podnieść stawki i podwyższyć stawkę, gdy następnym razem zobaczysz podobny koncert.

Zmiana trwa czas

W końcu wiedza o tym, co należy naładować, wymaga czasu. Początkowo nie jest łatwo wycenić swojej pracy i zmierzyć czas. Ale z biegiem czasu zrozumiesz to.