Jak rozpocząć Low Spay / Neuter Clinic

Według krajowej organizacji Spay USA, średnia tania klinika spay / nijak jest w stanie pomieścić od 30 do 50 operacji dziennie. Te tanie kliniki sprawiają, że usługi typu spay / nijak są niedrogie i pomagają zapobiegać przeludnieniu zwierząt w społeczności.

Oto kilka kroków w kierunku rozpoczęcia taniej kliniki spay / nijakiej w twojej okolicy.

Oceniaj potrzeby społeczności

Czy istnieje już sporo tanich programów typu spay / nijakich w twojej okolicy?

Jeśli tak, to zapotrzebowanie może nie występować w przypadku dodatkowego programu (jednak należy sprawdzić, czy obecne programy są w stanie zaspokoić potrzeby społeczności). Sprawdzanie w lokalnych schroniskach dla zwierząt, aby dowiedzieć się aktualne wskaźniki eutanazji jest kolejnym dobrym wskaźnikiem, czy przepełnienie zwierzaka jest problemem w tym obszarze.

Twoja klinika powinna być umieszczona w dogodnym miejscu dostępnym dla rodzin, które będą korzystać z usługi.

Zdecyduj o modelu operacyjnym

Istnieje kilka różnych sposobów na prowadzenie taniego programu spay / nijakiego.

  1. Pierwszy jest najbardziej oczywisty: otwarcie samodzielnego obiektu z własnym personelem. Może to być znaczny wydatek na samym początku, choć możliwe jest finansowanie z darowizn i dotacji.
  2. Drugą opcją jest skorzystanie z uznanej placówki kliniki po godzinach lub w weekendy, jeśli możesz znaleźć praktykę chętną do dzielenia się przestrzenią.
  3. Trzecią opcją jest uruchomienie programu subsydiowania typu spay / nijakie, w ramach którego lekarze weterynarii chcący pracować z programem zapewniają redukcję kosztów po otrzymaniu dodatkowej pomocy finansowej z programu (co eliminuje potrzebę programu dla oddzielnego obiektu lub personelu).
  1. Czwartą opcją jest prowadzenie usługi mobilnej, działającej na specjalnie wyposażonej furgonetce, choć pojazdy te mogą być bardzo drogie w zakupie, wyposażeniu i ubezpieczeniu. Niektóre programy wybierają zamiast tego oferowanie taksówki dla zwierzaków, aby przywieźć zwierzęta do iz wyznaczonych miejsc w zakładanych tanich klinikach spay / nijakich, albo mając do tego specjalny samochód dostawczy lub wykorzystując wolontariuszy i ich osobiste pojazdy.

Szukaj finansowania

Przystąpienie do statusu 501 (c) (3) non-profit pozwoli twoim darczyńcom na odpisanie darowizn na fundusze, towary i usługi. Proces ten może być długotrwały, ale zwykle jest wart wysiłku na dłuższą metę.

Istnieje również wiele programów grantowych, które mogą zapewnić wsparcie finansowe dla klinik spay / nijakich. PetSmart Charities to jedna organizacja, która oferuje różnorodne granty, w tym te przeznaczone dla ukierunkowanych programów typu spay / nijakich, darmowych programów roamingu / nijakich kotów oraz programów spay / nijakich.

Darowizny od społeczności można również znaleźć za pośrednictwem programów dopasowań korporacyjnych, sponsoringu i wydarzeń związanych z korzyściami.

Stwórz lokalizację i wyposaż ją w obiekt

Jeśli zamierzasz korzystać z samodzielnego obiektu, musisz znaleźć dogodną lokalizację z wystarczającą ilością miejsca, aby pomieścić niezbędny sprzęt chirurgiczny i personel.

Weterynarze mogą chcieć oddać stary sprzęt, więc zawsze dobrze jest zapytać weterynarzy w tej okolicy, czy mają coś, czego już nie używają. Niezbędne przedmioty to stół chirurgiczny, oświetlenie, narzędzia chirurgiczne, autoklaw, fartuchy i rękawiczki, serwety chirurgiczne, sprzęt anestezjologiczny, klatki, leki i lodówka do przechowywania leków.

Możliwe jest również uzyskanie zniżek grupowych poprzez powiązanie z główną organizacją krajową, taką jak National Spay Neuter Response Team (NSNRT), część sojuszu Humane.

Zatrudnij personel

Klinika potrzebuje co najmniej jednego weterynarza, kilku techników i kogoś do pracy w biurze (sprawdzanie pacjentów i umawianie spotkań). Inną opcją jest zatrudnienie wielu lekarzy zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy, którzy co tydzień pracują w jednym lub dwóch dniach. Wolontariusze ze społeczności mogą być również wykorzystywani dla personelu pomocniczego.

Ustaw opłaty

Większość tanich klinik stara się oferować swoje usługi w wysokości od 50 do 60 procent poniżej kosztów naliczanych przez klinikę weterynaryjną. Klinika niskokosztowa musi uwzględniać, ile kosztuje "zrównoważyć" w odniesieniu do dostaw, wynagrodzeń i innych kosztów prowadzenia działalności. Ogólny zakres od 35 do 75 USD, w zależności od rodzaju zwierzęcia i jego płci, byłby typowy.

Utwórz aplikację

Właściciele muszą wykazać, że są uprawnieni do korzystania z tanich usług, określając ich sytuację finansową i liczbę zwierząt domowych w formularzu wniosku.

Plan płatności powinien również zostać określony w terminach.

Reklamuj swoje usługi

Nie powinno to zająć dużo reklam, aby znaleźć potencjalnych klientów dla Twojej kliniki spay / nijak. Upewnij się, że lokalne grupy ratownicze i schroniska wiedzą, że założyłeś nową klinikę w ich okolicy. Lokalne publikacje, strony internetowe i stacje telewizyjne mogą również chcieć zapewnić pokrycie twojego nowego programu.