Secrets of Leadership Success: Wybierz prowadzenie

Wprowadzenie do serii 10 sekretów przywództwa

Kluczowe tajemnice sukcesu przywództwa sprawiają, że wielcy liderzy różnią się od tak-tych liderów w dzisiejszych organizacjach. Styl przywództwa wyuczony jest od mentorów, uczonych na seminariach i istnieje jako część wrodzonego zestawu umiejętności przywódczych, opracowywanych przez lata i istniejącego prawdopodobnie od urodzenia.

Natura lub wychowanie to często zadawane pytanie o przywództwo. Odpowiadam, "tak", ponieważ wierzę, że połączenie naturalnych zdolności przywódczych i wychowania poprzez rozwój przywództwa określa twój styl przywództwa.

Korzystając z osobistych doświadczeń i badań, określę cechy przywództwa, które tworzą wielkich liderów. Wyobrażam sobie serię powiązanych ze sobą artykułów, z których każdy koncentruje się na jednym aspekcie przywództwa.

Przywództwo różni się od zarządzania i nadzoru, chociaż niektóre osoby i organizacje używają tych terminów zamiennie. Chociaż definicje terminów różnią się, jednostka może mieć zdolność do zapewnienia wszystkich trzech.

The Transformational Leadership Theory jest tą, którą uważam za poprawną dla większości liderów. To przekonanie stanowi podstawę mojego myślenia o przywództwie.

Kluczowa cecha przywództwa

Pierwszą i najważniejszą cechą lidera jest decyzja o zostaniu liderem. W pewnym momencie przywódcy decydują, że chcą zapewnić innym wizję , kierować przebiegiem przyszłych wydarzeń i inspirować innych do odniesienia sukcesu.

Przywództwo wymaga od jednostki przećwiczenia dominacji i przejęcia władzy. Jeśli zdecydujesz się zostać liderem, czy to w miejscu pracy, społeczności, czy w nagłym wypadku, omówienie tych cech pomoże ci sformułować odpowiednią mieszankę cech, umiejętności i ambicji.

Wybrani liderzy wybierają prowadzenie. W przeciwieństwie do Keanu Reeves'a jako Neo w przeboju z 1999 roku, Matrix , decydujesz, czy jesteś "tym". Pierwszą cechą lidera jest Wybór - przywódcy wybierają prowadzenie.

Charakterystyka udanego stylu przywództwa

Wiele napisano o tym, co sprawia, że ​​odnoszą sukcesy liderów. Skoncentruję się na cechach, cechach i działaniach, które, jak sądzę, są kluczowe.