Przywódcy opiekują się i działają ze współczuciem

Tajemnice miłosiernego, troskliwego przywództwa

Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjny Facebooka i autorka "Lean In: kobiety, praca i wola przewodnia", w zeszłym roku zdobyła dużo prasy w swojej kampanii przeciwko rządzącej - mówiąc, że chce wszystkie małe dziewczynki, które są oznaczony jako apodyktyczny może zamiast tego zostać poinformowany, że ma umiejętności przywódcze . Pomysł Sandberga jest dobry, ale jest trochę za późno.

Bossy i przywództwo nie mogą być dalej rozdzielone.

Bujne rozkoszowanie się mówieniem innym, co mają robić i jak to robić, z niewielkim uwzględnieniem faktycznych ludzi. Prawdziwy lider zawsze działa z troską i współczuciem.

Konflikt powstaje między współzawodnictwem a zdobyciem pracy

Liderzy w świecie biznesu nie są po prostu zobowiązani do zdobycia grupy ludzi, którzy chcą trzymać się każdego słowa, ale także do wykonania pracy i osiągnięcia celów. Jeśli zarządzasz ludźmi, zarządzasz także zadaniami, terminami i celami finansowymi.

Duża presja wiąże się z koniecznością wykonania wszystkich tych zadań i łatwo jest zapomnieć, że wykonywanie pracy nie jest jedynym czynnikiem, który jest ważny w twoim miejscu pracy.

Na przykład firma Rogera wymagała, aby prosiła o urlop z sześciomiesięcznym wyprzedzeniem. Zrobił to, a jego wakacje zostały zatwierdzone.

Kiedy randka się toczyła, jego manager był pod ogromną presją i groził Rogerowi, mówiąc mu, że jeśli pójdzie do przodu i wziął te wakacje, to go zwolni .

Roger wziął urlop i został zwolniony. (Jest teraz w nowej pracy i jest o wiele szczęśliwszy).

Czy termin był ważny? Oczywiście do szefa Rogera. To było krytyczne. Ale Roger postępował zgodnie z polityką firmy, prosząc z dużym wyprzedzeniem o czas wolny, a menedżer chciał odzyskać to pozwolenie.

To działanie wykazało całkowity brak współczucia.

W rezultacie menedżer Rogera nie tylko nie miał Rogera, aby pomóc w spełnieniu tego konkretnego terminu, nie miał też Rogera w następnym tygodniu. Zamiast tego musiał zatrudnić i wyszkolić nowego pracownika. Jak to jest pomocne?

Czasami prosty brak planowania może spowodować brak współczucia i troski ze strony przywódców. Szef Rogera miał sześciomiesięczne zawiadomienie, że Roger był na wakacjach w tym tygodniu. Powinien zaplanować z wyprzedzeniem.

Przywództwo Współczucie i troska to czasami prawo

Gdyby Roger nie chciał czasu na wakacje, ale zamiast tego musiał operować, szef Rogera musiałby dać mu czas wolny, o ile Roger zakwalifikuje się do urlopu w ramach Family Medical Leave Act (FMLA) .

Ustawa ta zobowiązuje pracodawców do zwolnienia pracowników do 12 tygodni za poważne choroby, obrażenia, urodzenie lub adopcję dziecka lub za opiekę nad chorym członkiem rodziny. Zasadniczo prawo wymaga od szefa okazywania troski i współczucia w tych okolicznościach.

Szef Rogera pewnie narzekałby głośno i dobitnie, próbując skłonić Rogera do poczucia winy z powodu zwolnienia z powodów medycznych. (Nawiasem mówiąc, może to być interpretowane jako zakłócenie FMLA i również jest nielegalne.)

Umożliwienie pracownikowi zwolnienia tylko dlatego, że było to wymagane przez prawo, nie oznacza, że ​​jesteś współczującym i opiekuńczym przywódcą, dlatego przestrzegasz prawa. Opiekuńczy przywódca okazałby dodatkowe współczucie, upewniając się, że przejście Rogera z powrotem do pracy po zabiegu było tak płynne, jak to tylko możliwe.

Innym razem prawo wymaga opieki i współczucia, gdy pracownik jest niepełnosprawny lub religijny, który wymaga odpowiedniego zakwaterowania . Na przykład, jeśli religia Jana zakazuje jej pracy w niedzielę, tak długo, jak inni członkowie personelu są dostępni, jest ona pełna współczucia i prawa, aby dać jej te dni wolne.

Jeśli Jan ma cukrzycę i wymaga regularnego i natychmiastowego dostępu do jedzenia, współczucie pozwala Janowi jeść przy biurku, nawet jeśli polityka firmy zabrania takiego zachowania - to także prawo.

Przywództwo Współczucie i troska mogą być zbyt daleko

Czasami ludzie myślą, że pokazywanie współczucia oznacza zawsze robienie tego, co chce współpracownik lub potrzeby. Pamiętaj jednak, że lider działa nie tylko ze współczuciem, ale z troską. Dbać o co? Dbanie o pracownika, o którym mowa, bez wątpienia, ale dbałość o biznes i troskę o klientów oraz troskę o pozostałych pracowników to istotne elementy.

Na przykład może czuć współczucie, pozwalając rozzłoszczonym, plotkarskim pracownikom zachować swoją pracę, ale nie jest ona pełna współczucia dla reszty biura. Takie postępowanie narusza zasadę troski - nie jesteś już właściwie odpowiedzialny za firmę, klientów i innych pracowników.

Podobnie, nie jest to miłosierne, aby po prostu korygować błędy pracownika przez cały czas bez udzielania właściwej informacji zwrotnej . Nie pomagasz pracownikowi uczyć się i rozwijać, jeśli nie zapewnisz odpowiedniego coachingu i doradztwa .

Jako współczujący i troskliwy przywódca zawsze będziesz musiał balansować współczucie w stosunku do jednej osoby w stosunku do szerszego obrazu. W większości przypadków okazanie współczucia jednemu pracownikowi jest dobre dla wszystkich. Kiedy nie jest, nie okazujesz prawdziwego współczucia, po prostu pozwalasz.

Kiedy jesteś liderem, pamiętaj, aby pamiętać, że dobry lider dba o ludzi, których prowadzi. W przeciwnym razie nie jesteś liderem, jesteś po prostu szefem.

Charakterystyka udanego stylu przywództwa

Wiele napisano o tym, co sprawia, że ​​odnoszą sukcesy liderów. Ta seria artykułów koncentruje się na cechach, cechach i działaniach, które są kluczowe dla sukcesu przywództwa.

Sekrety sukcesu przywództwa