Czego nie zawrzeć w liście motywacyjnym

List motywacyjny jest ważną częścią twojego podania o pracę. W niektórych przypadkach pracodawcy wymagają przesłania listu motywacyjnego wraz z CV. W innych list motywacyjny jest opcjonalny lub nie jest wymagany.

Zawsze dobrze jest podać list motywacyjny, jeśli masz taką możliwość. Dobrze napisany list motywacyjny daje ci możliwość wykształcenia tła, aby pracodawcy wyciągnęli właściwe wnioski dotyczące twoich kwalifikacji podczas przeglądania twojego CV.

Twój list motywacyjny może zrobić różnicę między wybraniem na rozmowę kwalifikacyjną - lub nie.

Cel listu motywacyjnego

W swoim liście ważne jest, aby przekazać, w jaki sposób Twoja postać, zainteresowania, motywacje, wiedza, umiejętności i doświadczenia pozwalają ci osiągnąć sukces w pracy. To jest okazja, aby pokazać pracodawcy, dlaczego jesteś silnym kandydatem i należy wziąć to pod uwagę. Oto porady dotyczące dopasowania twoich kwalifikacji do pracy .

Jednak istnieje coś takiego jak zbyt wiele informacji, jeśli chodzi o pisanie listu motywacyjnego. Twój list motywacyjny powinien być krótki, zwięzły i skoncentrowany na tym, co możesz zaoferować pracodawcy. Nie musisz udostępniać nieistotnych informacji, danych osobowych ani niczego, co nie łączy cię z pozycją, o którą się ubiegasz.

Twój list powinien unikać wywierania niewłaściwego wrażenia na temat twojej kandydatury. Nie powinien także dostarczać niepotrzebnych informacji, które utrudniają rekruterowi skupienie się na najbardziej istotnych kwalifikacjach.

Oto, czego nie należy umieszczać w liście motywacyjnym. Oto 15 rzeczy, których nie można zawrzeć w liście motywacyjnym.

Wszelkie błędy w pisowni lub gramatyce

Twój list motywacyjny jest postrzegany jako próbka twoich umiejętności jako pisarza i dowód twojej uwagi na szczegóły. Nawet drobna literówka lub błąd może wybić cię z rywalizacji o pracę.

Zapoznaj się z tymi poradami dotyczącymi korekty, aby upewnić się, że twoje litery są doskonałe.

Przesadnie długie akapity

Pracodawcy pominą Twój list motywacyjny i przejdą do Twojego CV, jeśli będzie to zbyt trudne do odczytania. Każdy akapit listu powinien zawierać od 5 do 6 wierszy tekstu i nie więcej niż trzy zdania w każdym z nich. Oto jak powinien wyglądać list motywacyjny .

Niepoprawna nazwa firmy lub niewłaściwa nazwa osoby kontaktowej

Jest to wskazówka, że ​​masowo produkujesz dokumenty i może brakować dbałości o szczegóły. Nikt tego nie lubi, gdy nazywa się go złą nazwą.

Wszystko, co nie jest prawdą

Fakty można sprawdzić, a kłamstwa są podstawą do wycofania ofert i zwalniania pracowników. Słyszałem od poszukujących pracy, którzy wpadli w panikę, ponieważ wyciągnęli prawdę lub wprost skłamali w swoim liście motywacyjnym lub wznowili i nie wiedzieli, jak to naprawić. Nie chcesz być jednym z tych ludzi.

Wynagrodzenie Wymagania lub oczekiwania

Nie uwzględniaj wymagań ani oczekiwań dotyczących pensji, o ile nie jest to zalecane przez pracodawcę. Ważne jest, aby zademonstrować pracodawcy swoje zainteresowanie pracą i nie sprawiać wrażenia, że ​​pieniądze są twoją główną motywacją. Zawsze mądrze jest pozwolić pracodawcy na wzmiankę o wysokości wynagrodzenia, jeśli to możliwe.

Oto kiedy i jak wspomnieć o wynagrodzeniu potencjalnemu pracodawcy.

Wszelkie negatywne komentarze na temat obecnego lub byłego pracodawcy

Unikaj umieszczania jakichkolwiek negatywnych komentarzy na temat obecnego lub poprzedniego pracodawcy w ramach tego, dlaczego szukasz pracy. Pracodawcy mają tendencję do postrzegania takich komentarzy jako wskazanie możliwych problemów z nastawieniem lub wydajnością.

Informacje niezwiązane z zadaniem

Nie dołączaj tekstu, który nie jest bezpośrednio związany z Twoimi zasobami na dane stanowisko lub dlaczego do Ciebie przemawia. Pusty język może odciągnąć pracodawcę od podstawowych wiadomości.

Informacje osobiste

Pracodawca nie musi wiedzieć, że chcesz tę pracę z powodów osobistych. Skup się na zawodowych motywach, które chcesz wynająć, i zachowaj osobiste dla siebie.

Dowolna prezentacja pozycji jako odskocznia

Większość pracodawców będzie szukała przede wszystkim kogoś, kto jest zmotywowany do wykonywania pracy, którą reklamuje przez odpowiedni czas.

Wspomnienie o przyszłym awansie może skłonić ich do przekonania, że ​​nie będziesz zadowolony z wykonywania tej pracy przez dłuższy czas. Wyjątek oczywiście byłby, gdyby pracodawca odwołał się do problemu.

Czego chcesz

Nie wspominaj o tym, co chcesz wydostać się z pracy lub firmy. Cenna przestrzeń w liście motywacyjnym powinna skupiać się na tym, co masz do zaoferowania pracodawcy. Oto, co należy umieścić w sekcji głównej listu motywacyjnego .

Czego nie chcesz

Nie wspominaj o niczym, co nie podoba ci się w pracy, harmonogramie, wynagrodzeniu czy cokolwiek innego. Zapisz swoje przemyślenia, gdy otrzymasz ofertę pracy i możliwość negocjowania.

Kwalifikacje, których nie masz

Odpowiedź na pytanie, czego może brakować w Twojej kandydaturze, z takimi stwierdzeniami jak "Mimo mojego braku doświadczenia w sprzedaży ..." nie jest dobrym pomysłem Nie zwracaj uwagi na swoje ograniczenia jako kandydata. Skup się na swoich kwalifikacjach i tym, jak będą umożliwić ci wykonanie pracy.

Wyjaśnienia dotyczące pozostawienia poprzednich zadań, które brzmią jak wymówki

Wszelkie wymówki mogą niepotrzebnie kierować uwagę na mniej pozytywne rozdziały w twojej historii pracy. Wskazanie, że zostałeś zwerbowany do lepszej pracy, jest w porządku

Nadmierna skromność lub nadmiernie pochlebny język

W swoim liście musisz przekazać pozytywy, ale uczyń to w sposób rzeczywisty. Mów o osiągnięciach i wynikach, ale unikaj używania przymiotników do opisania siebie, które sprawiają, że wydajesz się być aroganckim lub zarozumiałym.

Przytłaczające zainteresowanie

Nadmierne zainteresowanie może wskazywać na desperację lub podcięcie twojej dźwigni w negocjacjach płacowych. Rozpoczynasz swoją kandydaturę, nie prosząc o rozmowę.

Co uwzględnić w liście motywacyjnym

Pamiętaj, że list motywacyjny ma jeden cel. To jest dla ciebie rozmowa o pracę. Poświęć trochę czasu, aby dokładnie dopasować swoje kwalifikacje do wymagań stanowiska .