Przykłady zamknięcia listu motywacyjnego

Kiedy piszesz list motywacyjny lub wysyłasz wiadomość e-mail, aby ubiegać się o pracę, ważne jest, aby zamknąć list tak profesjonalnie, jak to możliwe. Podobnie jak w przypadku korespondencji związanej z pracą, najlepiej jest wybrać bardziej sformalizowany język i ton - list motywacyjny nie jest miejscem dla "XOXO", "Pozdrawiam", ani nawet zwykłego "dbać" jak bliżej.

Przykłady zamknięcia listu motywacyjnego

Poniżej znajduje się lista przykładów zamknięcia listów, które są odpowiednie dla listów motywacyjnych i innych korespondencji związanej z zatrudnieniem, takich jak notatki z podziękowaniami i / lub e-maile, aby zaplanować wywiady lub przekazać referencje.

Zamknięcia nie używać

List motywacyjny jest formalną korespondencją, więc ważne jest, aby nie był zbyt swobodny lub przyjazny podczas pisania. Oto kilka zamknięć listów, które można używać podczas wysyłania wiadomości e-mail lub pisania do znajomego, ale nie są odpowiednie do użycia w liście przewodnim.

Jak zamknąć list

Śledź zamykanie przecinkiem. Następnie w nowej linii wpisz swoje imię.

Jeśli wysyłasz wiadomość e-mail, możesz dodać swoje informacje kontaktowe pod swoim imieniem. Na przykład:

Z poważaniem,

Twoje imię
Twój URL profilu LinkedIn
Twój adres email
Twój numer telefonu

Niezależnie od wyboru, zawsze wybieraj wielką literę.

Skonfiguruj podpis e-mailowy

Aby uprościć, możesz skonfigurować podpis e-mail zawierający informacje kontaktowe.

Podpis e-mailowy ułatwi korespondentom łatwe zorientowanie się w kontakcie i zaoszczędzenie czasu na wielokrotne wpisywanie informacji.

W podpisie podaj adres URL profilu LinkedIn, aby ułatwić odbiorcom przeglądanie Twoich umiejętności, osiągnięć, wykształcenia i historii pracy. W zależności od pola możesz również dołączyć link do swojego konta na Twitterze; jeśli to zrobisz, upewnij się, że Twoje konto jest profesjonalne i odpowiednie do oglądania przez potencjalnych pracodawców.

Pomysł prowadzenia pracy polega na założeniu konta e-mail (i adresu towarzyszącego) poświęconego wyłącznie wyszukiwaniu. Takie postępowanie pomoże Ci upewnić się, że nie przegapisz e-maili od potencjalnych pracodawców, którzy mogą być zainteresowani rozmową z Tobą. Pozwoli to również na podanie profesjonalnie brzmiącego adresu e-mail w CV i liście motywacyjnym; ten adres e-mail powinien składać się wyłącznie z Twojego imienia i nazwiska (np. "John_T._Smith" w witrynie gmail.com).

Zbyt często kandydaci do pracy używają osobistych kont e-mailowych do ubiegania się o pracę, często używając "uroczych" nazw e-mailowych, takich jak "Crafty_catlady@yahoo.com" lub OrcWarrior100@gmail.com. "Ta codzienna praktyka często podnosi menedżerów zatrudniania, brwi, podnosząc czerwone flagi dotyczące tego, czy kandydat jest poważnym, wykwalifikowanym kandydatem do pracy, do której się zgłasza.

Lepiej jest błądzić po stronie bezpieczeństwa i oddzielić swoje profesjonalne i osobiste konta e-mail.

Dowiedz się, jak skonfigurować profesjonalny podpis e-mail , w tym styl formatowania i łącza, które pomogą Ci zapisać podpis w preferowanym programie pocztowym.

Listy motywacyjne, niezależnie od tego, czy są przesyłane pocztą elektroniczną czy tradycyjnymi kanałami pocztowymi, są zawsze pierwszym wrażeniem, jakie dajesz potencjalnemu pracodawcy. Upewnij się, że to dobre wrażenie, postępując zgodnie z "sprawdzonymi metodami" opisanymi w tych linkach, aby Twój list motywacyjny świecił.

Jak napisać list motywacyjny
Posiadanie odpowiedniego zamknięcia to tylko jeden z wielu kroków wymaganych do stworzenia zwycięskiego listu motywacyjnego. Przejrzyj poniższe linki, aby dowiedzieć się, jak napisać list motywacyjny, w tym, co należy uwzględnić w liście przewodnim, jak napisać list przewodni, typowe formaty listów przewodnich, ukierunkowane listy motywacyjne i przykłady listu motywacyjnego i przykłady.

Więcej o Cover Letters

Top 10 porad listów motywacyjnych
Email Cover Letters
Przykładowe list motywacyjny