Specjaliści ds. Sprzedaży usług finansowych

Pomaganie ludziom w zarządzaniu i inwestowaniu ich pieniędzy jest zadaniem doradców finansowych . Podczas gdy ci z branży usług finansowych mogą mieć wysokie stopnie naukowe i certyfikaty, bez umiejętności sprzedaży, cała edukacja i szkolenia są niczym więcej jak dekoracjami na ścianach.

Kariera sprzedaży w usługach finansowych

Jeśli chodzi o inwestycje, emerytury i edukację dzieci, ludzie chcą pracować z profesjonalnym doradcą, a nie sprzedawcą, który może otrzymać rekompensatę za sprzedaż konkretnych inwestycji, funduszy inwestycyjnych lub akcji.

Kiedy inwestycja idzie na południe, doradca uspakaja nerwy inwestora znacznie łatwiej niż pracownik handlowy, który wykona to samo zadanie.

Niezależnie od tytułów, każdy odnoszący sukcesy Doradca Finansowy rozumie, że ma zarówno obowiązek rozumienia trendów rynkowych, jak i skutecznego "sprzedawania" usług i instrumentów inwestycyjnych klientom. Osoby z branży finansowej, które nie akceptują tego, że są specjalistami ds. Sprzedaży, zwykle kończą pracę w rolach analitycznych lub w innej dziedzinie kariery.

Certyfikaty

Aby sprzedać finansowe papiery wartościowe, doradcy finansowi muszą posiadać licencję. Najczęściej wydawane są certyfikaty z serii 6,7 i 63. Certyfikaty te umożliwiają doradcom sprzedaż funduszy inwestycyjnych, rent, obligacji, pojazdów emerytalnych i poszczególnych akcji. Wielu doradców posiada także certyfikaty ubezpieczeniowe , takie jak życie, wypadek i zdrowie.

Zaawansowane certyfikaty

Trudne, jak mogą być egzaminy z serii 6,7 i 63, są zwykle uznawane za podstawowe certyfikaty w branży usług finansowych.

Dla osób zaangażowanych w długoterminowy sukces jako planista finansowy lub doradca, dalsze uczenie się i certyfikaty są praktycznie obowiązkowe.

Wielu doradców finansowych zarabia na swoich certyfikatach CFA i CFP. CFA oznacza Certified Financial Analyst, a CFP oznacza Certified Financial Planner. Oba są wysoko cenionymi certyfikatami i zazwyczaj nie zarabiają od kilku lat kariery w branży usług finansowych.

Poza tymi certyfikatami, niektórzy w badaniu branżowym i zarabiają ChFC lub Chartered Financial Consultant. Według eksperta ds. Usług finansowych, Donny Rodgers:

Biegły konsultant finansowy musi mieć co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w branży usług finansowych. ChFC® przygotowuje profesjonalistów do zarządzania potrzebami osób, rodzin i małych firm. Według American College, ChFC zarabiają o 51 procent więcej niż ich rówieśnicy.

Sam dochód może zainspirować wiele osób do zdobycia tego certyfikatu i dodatkowej korzyści ze zwiększonego szacunku ze strony rówieśników i klientów.

Wyzwania i nagrody

Praktycznie każda główna ulica w Ameryce ma co najmniej jedno biuro usług finansowych, wypełnione pojedynczym doradcą lub zespołem doradców, aktywnie poszukujące nowych klientów i zatrzymujące swoich obecnych klientów. Większość banków oferuje usługi finansowe, podobnie jak większość agencji ubezpieczeniowych. Dodaj do tej listy dostępność usług finansowych oferowanych przez firmy internetowe, a wkrótce zrozumiesz, że branża usług finansowych jest bardzo konkurencyjna.

Drugim głównym wyzwaniem są rządowe uprawnienia i regulacje prawne, których musi przestrzegać każdy Planista Finansowy.

Naruszają prawo, a twoje licencje są zawieszone lub unieważnione.

Dla tych, którzy potrafią pokonać konkurencję, poświęcają się wymaganym i opcjonalnym certyfikacjom i prowadzą uczciwie wszystkie swoje działania, nagrody są niesamowite. Najlepsi planiści finansowi mogą zarobić kilkaset tysięcy dolarów rocznie, a także zachęty, wakacje i mnóstwo nagród .

Kariera jest z pewnością jedną z najtrudniejszych do osiągnięcia, co jest powodem rezygnacji po zaledwie kilku latach. Prawdziwe nagrody są przyznawane tym, którzy pozostają w karierze przez 2 lub więcej lat i są gotowi pracować długie godziny i mierzyć się z chudymi miesiącami, dopóki nie zaczną czerpać korzyści.