Znaczenie etykiety e-mailowej dla modeli

Dzięki firmom wszelkiego rodzaju, w tym modelowaniu, prowadzeniu działalności online bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, ważne jest, aby zawsze prezentować swoje najlepsze wyniki nawet zza ekranu komputera. Omówiliśmy znaczenie etykiety mediów społecznościowych w modelach, ale innym tematem, o którym wiele modeli zapomina, jest etykieta e-mail.

Dzięki agencjom modelek, które przyglądają się każdemu aspektowi potencjału nowych modeli, etykieta e-mailowa nie jest drobną rzeczą; a kiedy starasz się o karierę modelek, ważne jest, abyś zrobił wszystko, aby dać sobie najlepszą szansę na sukces.

Oto pięć rzeczy, o których należy pamiętać, gdy korzystasz z e-maili lub innych form komunikacji online do modelowania.

Użyj odpowiedniego adresu e-mail

Agencje modelujące i zwiadowcy otrzymują setki e-maili dziennie od aspirujących modeli, którzy przesyłają swoje zdjęcia do rozważenia lub pytają o proces, aby stać się modelem. Upewnij się, że Twój adres e-mail jest odpowiedni i profesjonalny, aby zwiększyć szansę otwarcia Twojego e-maila. Użyj adresu e-mailowego, który jest czymś prostym (np. Imię i nazwisko) i nie zawiera wulgaryzmów, odwołań do narkotyków, literówek lub słów dla nieletnich. Jeśli to możliwe, utwórz adres e-mail specjalnie do prowadzenia działalności gospodarczej, a to pomoże zapobiec wysyłaniu niewłaściwych wiadomości e-mail do niewłaściwych osób lub utracie ważnych wiadomości e-mail w tasowaniu.

Bądź uprzejmy

Bez względu na rodzaj prowadzonej przez Ciebie działalności, w trybie online lub offline, stosowanie właściwych manier zawsze będzie działać na twoją korzyść i przyczyni się do stworzenia dobrego pierwszego wrażenia.

Jak już wspomniano, agencje modelek i harcerze modelek otrzymują mnóstwo e-maili każdego dnia, więc zawsze miło jest dziękować agencjom i zwiadom (lub komukolwiek, kogo wysyłasz e-maile) za poświęcenie czasu na sprawdzenie poczty e-mail. Ponadto upewnij się, że Twoje prośby zawierają słowo "proszę!"

Użyj sprawdzania pisowni

Błędy ortograficzne i gramatyczne są niechlujne i nieprofesjonalne i nie mają miejsca w e-mailach roboczych.

Te błędy sprawiają, że wyglądasz nieostrożnie i jakbyś nie wkładał zbyt wiele czasu ani myśli do swojego e-maila. Zademonstruj, że poważnie traktujesz modelowanie i, przynajmniej, uruchamiasz e-maile za pomocą Spellcheck lub chcesz, aby ktoś je dla Ciebie zrecenzował. Ogólnie rzecz biorąc, e-maile do agencji modelujących nie będą zbyt długie, więc nie dodadzą dużo dodatkowego czasu, aby upewnić się, że są napisane poprawnie, ale będzie to długa droga do wykazania swojego profesjonalizmu.

Zachowaj ostrożność przy kopiowaniu i wklejaniu

Jeśli wysyłasz e-maile do kilku różnych agencji modelek, zrób badania, do kogo adresujesz. Jeśli możesz uzyskać imię i nazwisko konkretnej osoby, z której wysyłasz e-mail, to jeszcze lepiej! Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli kopiujesz i wklejasz te e-maile, aby nie wysyłać e-maili adresowanych do jednej agencji modelek, która jest naprawdę przeznaczona dla innej. Nie chcesz adresować wiadomości e-mail do niewłaściwej osoby lub agencji, więc sprawdź dokładnie wszystko, zanim naciśniesz przycisk Wyślij. Jeśli adres e-mail zostanie nieprawidłowo zaadresowany, agencje modelujące prawdopodobnie zignorują je całkowicie, a Ty ryzykujesz, że Twoje zdjęcia nigdy nie będą widoczne. Umieść coś prostego i objaśniającego w temacie, aby twoje intencje były jasne. Zachowaj listę wszystkich agencji, które przesłałeś lub zamierzasz wysłać, lub, aby było jeszcze łatwiej i szybciej, zdobądź profesjonalną firmę modelującą, taką jak ModelScouts.com, aby wykonać całą pracę za Ciebie.

ModelScouts.com prześle twoje zdjęcia, a dowiesz się w ciągu 10 dni roboczych, jeśli któraś z ponad 150 agencji modelek na całym świecie chciałaby Cię reprezentować.

Zbadaj swoją publiczność

Nie wszystkie agencje modelek szukają tego samego rodzaju modeli. Przed wysłaniem wiadomości e-mail powinieneś przynajmniej wykonać szybkie wyszukiwanie, aby dowiedzieć się o firmie i jakich modelach szukają. Możesz również sprawdzić, czy wysyłanie zdjęć pocztą e-mail jest formatem używanym przez konkretną firmę. W przeciwnym razie Twój e-mail zostanie całkowicie zignorowany. Jeśli wysyłasz zdjęcia do agencji, która wyszukuje tylko modele dziecięce, wyszukiwanie powie Ci to od razu i zapobiegnie marnowaniu czasu na pisanie do nich wiadomości e-mail. Jeśli próbujesz dostać się do modelowania bielizny lub glamour , upewnij się, że agencja, z którą się kontaktujesz, akceptuje tego typu modele.

W przeciwnym razie zdjęcia przesłane do recenzji mogą zostać uznane za wyjątkowo nieodpowiednie.