Modelowanie opłat, wydatków i kosztów początkowych

Modelowanie opłat, wydatków i kosztów początkowych dla nowych modeli - aby zapłacić lub nie zapłacić

Modelowanie opłat, wydatków i kosztów początkowych

Jednym z obszarów, który może wywołać największe zamieszanie w przypadku nowych modeli, jest obszar opłat, wydatków i kosztów początkowych. Istnieje wiele szumu i dezinformacji, szczególnie w Internecie i na forach modelowych, związanych z kosztami modelowania i tego, za co model powinien i nie powinien zapłacić, co może oszołomić nowy model aż do rezygnacji i nigdy nie realizowania swoich marzeń.

Nie pozwól, aby ci się to przydarzyło.

Rozpoczęcie podróży

Kiedy zaczynasz swoją podróż, aby zostać modelką, potrzebujesz dwóch bardzo prostych rzeczy.

Podstawowe migawki

Poproś znajomego, aby wykonał kilka podstawowych cyfrowych zdjęć, nosząc proste ubrania i bardzo mały makijaż (Mężczyźni: nigdy nie nosić makijażu).

Zaangażuj się w tak wielu agentów modelowania i skautów, jak tylko możesz

Aby zarejestrować się w agencji modelek, musisz zebrać swoje migawki przez tylu agentów i zwiadowców.

Możesz wydrukować swoje zdjęcia i wysłać je pocztą do wszystkich agencji (ale to byłby najwolniejszy i najbardziej kosztowny sposób); możesz wysyłać je pocztą elektroniczną do wszystkich agencji (nie zawsze jest to najbardziej efektywny sposób); lub możesz publikować swoje zdjęcia na stronach internetowych zwiadowczych modeli, gdzie wiesz, że agenci i zwiadowcy aktywnie szukają modeli.

To jest to! Całkiem proste i niedrogie.

Brawo! Agencja chce cię podpisać - co teraz?

Teraz, gdy agencja wyraziła zainteresowanie reprezentowaniem Ciebie, najprawdopodobniej powiedzą Ci, że musisz zatrudnić fotografa, wizażystę i stylistę, zrobić wydruki zdjęć, utworzyć karty złożone, zamieścić swoje zdjęcia na stronie agencji, a więc na.

Niektórzy mogą nawet powiedzieć, że potrzebujesz ćwiczeń modelarskich, aby poprawić swoje umiejętności. Jest to czas, w którym trzeba wziąć oddech i znaleźć najlepszą drogę dla siebie.

Wiele nowych modeli słyszało "jeśli musisz zapłacić za coś, co jest oszustwem" lub "jeśli agencja mnie lubi, to zapłaci za wszystko". Nie zawsze tak jest i nigdy nie jest tak ostry i suchy, jak ludzie chcieliby myśleć.

Proszę nie poddawać się ani agencji, gdy pojawia się temat wydatków . Musisz tylko pomyśleć o tym, co jest najlepsze w Twojej karierze i o co cię proszą.

Kilka rzeczy, o których należy pamiętać, to:

a) Jaka jest reputacja agencji? Czy agencja jest znana z opracowywania nowych modeli i otrzymywania rezerwacji? Czy mają połączenia z większymi agencjami na większych rynkach modelowania ? Jaki jest ich plan, jak cię sprzedać?

b) Jeśli potrzebujesz nowych zdjęć, poproś agencję o listę różnych fotografów, których polecą. Jeśli upierają się przy korzystaniu z własnego fotografa, powinien to być sygnał ostrzegawczy, że prawdopodobnie zarabiają więcej sesji zdjęciowych niż robią rezerwacje. Agencja nie powinna zarabiać na zdjęciach .

c) Czy agencja jest częścią szkoły modelek? Klasy modelowania mogą być korzystne dla niektórych modeli, ale nigdy nie są wymagane do podpisania umowy z agencją.

d) Czy jesteś na dużym rynku, takim jak Nowy Jork, Los Angeles, Mediolan, Paryż lub mniejszy lokalny rynek? Większość modeli nie rozpoczyna się na szczycie w dużych agencjach nowojorskich lub paryskich, a raczej uczy się biznesu, rozwija swój wygląd i buduje książki w mniejszych agencjach rynkowych. Podczas gdy duża agencja w Nowym Jorku może zaoferować wyższe wydatki, agencje na mniejszych rynkach po prostu nie mają środków na sfinansowanie nowych modeli.

Jeśli masz możliwość pracy z agencją na mniejszym rynku, nie przegap jej, mogą być cennym nabytkiem dla twojej kariery.

Agencje mogą wpłacać zaliczki, ale nigdy nie finansować

Po podpisaniu umowy z agencją jesteś uważany za niezależnego kontrahenta. Nie jesteś pracownikiem agencji, ale raczej Twoje usługi jako model są kontraktowane przez agencję. Zasadniczo jesteś jedynym właścicielem własnej firmy. Dlatego wszystkie ponoszone wydatki będą Twoim obowiązkiem. Powiedziawszy to, zdarzają się sytuacje, w których agencja może chcieć zrealizować niektóre z tych wydatków, aby zacząć. Gdy zaczniesz rezerwować miejsca pracy, agencja potrąci z twoich kont to, co jest im należne.

Nawet po rozpoczęciu pracy i rezerwacji wielu zleceń, podobnie jak w przypadku wszystkich innych supermodelek, będziesz mieć ciągłe wydatki, takie jak nowe sesje zdjęciowe, wydruki do książki, kurierzy, opłaty za strony agencji, prowizje agencji, koszty podróży, telefon międzystrefowy opłaty itp.

Ale najprawdopodobniej będą to niewielkie wydatki w stosunku do dochodu, który zarobisz, a koszty Twojej firmy będą odliczane od podatku. Wcześniejsze

Każdy model i każda agencja jest inna

Jeśli chodzi o modelowanie opłat początkowych i wydatków, należy pamiętać, że każdy model i każda agencja jest inna. Jeśli zapytasz 100 udanych modeli, jak się zaczęły, prawdopodobnie otrzymasz 100 różnych historii. Niektórzy mogą mieć pewne zalety, ale większość z nich prawdopodobnie tego nie robiła i pracowali bardzo ciężko, aby dotrzeć tam, gdzie są.

Widziałem tysiące aspirujących modeli w mojej 30-letniej karierze, które miały prawdziwy potencjał bycia gwiazdami, ale nigdy nie spełniły swojego prawdziwego potencjału, ponieważ utknęły w przekonaniu, że ktoś inny powinien zapłacić za swoją karierę. Może to był strach przed sukcesem, który ich powstrzymywał, a oni używali małej inwestycji finansowej jako wymówki - nigdy się nie dowiem. Pamiętaj tylko, że zawsze będziesz odzyskiwał kilkaset dolców, ale nigdy nie będziesz w stanie odzyskać szansy na całe życie, jeśli pozwolisz temu się zignorować. Po prostu wykorzystaj swoją najlepszą ocenę, a znajdziesz się na właściwej drodze.