Jak przygotować (lub nie przygotować) swoje CV modelowe

Jeśli jesteś nowym modelem i nie zarezerwowałeś żadnych prac związanych z modelowaniem, najprawdopodobniej masz problemy z tym, jak utworzyć wznowienie modelowania. Co dokładnie powinieneś umieścić na swoim wznowieniu modelowania i jakich agentów i klientów szukasz?

Kiedy ubiegasz się o pracę poza branżą modelowania, oczekuje się wznowienia. CV zazwyczaj wymienia twoje wykształcenie, umiejętności, doświadczenia, osiągnięcia i zainteresowania związane z pracą, aby wywrzeć wrażenie na potencjalnym pracodawcy i pokazać im, że jesteś odpowiednią osobą do pracy.

Wiele osób zazwyczaj korzysta z szablonów, które znajdują online, i wycina i wkleja w nich swoje informacje. Zrobiłem trochę badań i ku mojemu zdziwieniu było wiele stron internetowych pokazujących przykłady, jak skonfigurować i pisać życiorysy modelowania. Strony szczegółowo opisały, jakie informacje powinien umieścić model w swoich życiorysach, a niektóre nawet sprzedawały szablony, które modele mogą kupować i po prostu wypełniają własne informacje. Naprawdę?

Widzisz, to jest coś - nie ma czegoś takiego jak wznowienie modelowania i nie potrzebujesz go - KIEDYKOLWIEK! Czy właśnie usłyszałem zbiorowe westchnienie ulgi!

Przez 30 lat pracowałem jako agent modelowy i skaut i nigdy nie poprosiłem o model do wznowienia ich modelowania. Nigdy nie przygotowałem żadnego z moich modeli, nigdy też nie pytał mnie o to setek agencji modelek, z którymi codziennie pracuję, aby zapewnić im modelowanie CV dla modelu, który promowałem.

Tak więc, jeśli ktoś próbuje sprzedać ci szablon do wznowienia modelowania, możesz zaoszczędzić pieniądze.

Agencje modelujące - 6 wielkich powodów, których potrzebujesz i jak je zdobyć

W branży modelowania zdjęcia modela są jej CV. Zamiast wymieniać doświadczenia, treningi i inne statystyki na kartce papieru, zdjęcia modelu pokażą potencjalnym agencjom i klientom wszystko, co powinni wiedzieć o zatrudnieniu tego konkretnego modelu.

Zdjęcia mogą być rzeczywistą pracą wykonaną przez model - są one nazywane "tearsheets", lub mogą być zdjęciami, które model wykonał fotograf we własnym imieniu - nazywane są one "testami". Nawet jeśli model nie ma profesjonalnych zdjęć, migawki są akceptowalne, by pokazać je agentom, skautom, a nawet klientom.

Modelowanie portfeli - czy potrzebujesz profesjonalnych zdjęć lub migawek?

Aby przedstawić swoje CV lub, w tym przypadku, zdjęcia, potencjalnym agentom, skautom i klientom, model może zamieścić swoje zdjęcia na stronie internetowej modelu wyszukiwania lub wydrukować kilkaset "kart kompozytowych". Karta złożona to pięć lub sześć najlepszych zdjęć modelu wydrukowanych na karcie, które zawierają nazwę modelu, statystyki, przedstawicielstwo agencji i dane kontaktowe. Profesjonalne modele często wykonują obie te funkcje.

Jedyny przypadek, w którym model może wymagać wznowienia, jest taki, że jest on także aktorem. Podczas składania podania o pracę aktorzy używają i przesyłają życiorysy agentom, castingom i klientom. Powiedziawszy to, nie jest zwyczajem, że modele, które są reprezentowane przez agencje modelujące, używają działającego wznowienia, nawet jeśli ubiegają się o działające zlecenie, gdy ich podstawowym statusem jest model.

Nie należy więc akcentować odświeżania modeli - agenci i klienci tego nie chcą, a modele ich nie potrzebują.

Modele zawsze pozwalają swoim obrazom rozmawiać.