W jaki sposób możesz pomóc swojej kadrze pomóc Ci więcej

Pracownicy mogą pomóc działowi HR pomóc im w rozkwitać w 3 sposoby

Główną misją każdego działu zasobów ludzkich jest pomaganie firmom rozwijać się i odnosić sukcesy, obsługując klientów. Robią to, upewniając się, że najlepsi ludzie są rekrutowani, zatrudniani, a następnie odpowiednio traktowani . Zwykle dział HR ma zapewniać obsługę personelu pomocniczego dla reszty firmy.

W końcu nie ma nic ważniejszego dla firmy niż ludzie, którzy ją uruchamiają.

Ale czytelnik wysłał następujące pytanie: "Jakiego rodzaju wsparcia menedżerowie HR oczekują od pracowników?"

Jest to doskonałe pytanie, na które zasługiwała odpowiedź. Jakiego rodzaju wsparcie zapewniają pracownicy HR, którzy oferują wsparcie dla potrzeb życiowych?

Oto trzy sposoby wsparcia działu HR, co z kolei ułatwi Ci życie w pracy. I czy to nie jest twój cel?

1. Wypełnij tę dokumentację odpowiednio i szybko. Czy nie jest ci zabawnie, że HR prosi cię o informacje na temat twojego wyścigu, a następnie mówi, że wyścig nie będzie brany pod uwagę przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji? Cóż, to nie dlatego, że HR nie wie, co robi. Dzieje się tak, ponieważ rząd federalny wymaga od wielu firm zgłaszania informacji na temat rasy i płci pracowników i kandydatów.

A co z formularzami ubezpieczenia zdrowotnego ? HR nie wysyła ci papierkowej dokumentacji na zdrowie HR, są one wysyłane do Ciebie za twoje.

Jeśli nie wypełnisz formularzy szybko, możesz zostać zatrzymany bez ubezpieczenia zdrowotnego zapewnianego przez firmę do czasu następnego otwartego okresu rejestracji, który będzie o rok od Ciebie.

Jeśli jesteś młody i zdrowy i uważasz, że wolałbyś zapłacić Affordable Care Act (ACA) grzywnę za brak ubezpieczenia zdrowotnego niż twoja część, pamiętaj, że nawet młodzi i zdrowi mogą dostać się do wypadków samochodowych, poślizgnąć się na oblodzonych chodnikach lub zachorować na raka.

HR będzie płakać z Tobą, gdy przyjdzie ci opowieść o nieszczęściu i nędzy, ale jeśli przegapisz termin, HR nie będzie w stanie zapłacić rachunków za szpital.

Jeśli jesteś chory, masz dziecko lub potrzebujesz zostać w domu i opiekować się chorym członkiem rodziny, możesz kwalifikować się do zwolnienia na podstawie FMLA . Ale musisz wypełnić dokumenty, aby to zastosować.

HR nie jest wredny ani wścibski; próbują ci pomóc, której potrzebujesz. (Oczywiście są wyjątki w nagłych wypadkach Jeśli masz zawał serca, nie musisz wypełniać dokumentacji zanim zadzwonisz pod 911. Możesz zająć się później papierkową robotą, ale jeśli jesteś w ciąży? wiedzieć, że dziecko nadchodzi, więc wcześnie wypełnij formularz papierkowej.)

Napisz te oceny wydajności i samooceny. Dlaczego opieka HR? Bo HR dba o ludzi i dba o firmę. Oceny wyników obejmują obie strony tej monety.

Najpierw ludzie. Jeśli jesteś fantastycznym menadżerem, który nieustannie daje pozytywne i negatywne opinie swoim pracownikom, roczny przegląd wydajności po prostu dokumentuje to, co powiedziałeś przez cały czas.

Jednak większość menedżerów nie jest wspaniała w przekazywaniu opinii. Coroczny przegląd wyników pozwala pracownikom dowiedzieć się, jak sobie radzą i co powinni zrobić, aby się poprawić.

Ta informacja ma kluczowe znaczenie dla pracowników, którzy chcą poprawić .

Ale dlaczego samoocena ? Ponieważ wielu menedżerów nie wie wszystkiego, co robisz. Dotyczy to szczególnie dobrych pracowników, ponieważ szef nie odczuwa potrzeby codziennego posiadania nad tobą pracy.

Tak więc, kiedy piszesz swoją własną ocenę, wykorzystujesz okazję, aby dać swojemu szefowi znać, jak wspaniały jesteś . Jeśli przegapisz to, przegapisz świetną okazję, a HR nie chce, abyś przegapił okazji pokazania, jak jasno świecisz.

Po drugie, firma. Oceny wydajności pomagają chronić firmę, ponieważ są oficjalnym zapisem tego, co się wydarzyło i jak pracownik wykonał w ciągu roku. Firma może korzystać z dokumentacji na wypadek, gdyby trzeba było zwolnić pracownika .

Podczas gdy pracownicy wolą nie być zwolnieni, czasami musi dojść do rozwiązania stosunku pracy .

Chociaż dział HR zawsze będzie potrzebował więcej dokumentacji na temat słabej wydajności pracownika niż jednej oceny wydajności, jest to dobre miejsce na rozpoczęcie.

Analizy wydajności nie służą jedynie do dokumentowania informacji do strzelania, ale do uzasadnienia podwyżek , promocji i przydziałów do specjalnych projektów. Następnie, jeśli ktokolwiek zapyta, dlaczego Bob został awansowany, gdy Steve tego nie zrobił, HR może powiedzieć: "Cóż, to pokazuje, że Bob przekroczył oczekiwania w 8 z 10 swoich rocznych celów, a Steve przekroczył oczekiwania tylko w 7 z 10 swoich rocznych celów, które to dlatego promocja kiedy do Boba. "

Postępuj zgodnie z zasadami firmy. Nawet jeśli uważasz, że twój dział HR nie kocha nic lepszego niż siedzenie nad wymyślaniem nowych zasad, większość ludzi w HR wolałaby pracować w środowisku, w którym niepotrzebne reguły nie są konieczne. Przestrzeganie zasad sprawia, że ​​życie każdego jest łatwiejsze.

Gdy HR mówi: "Jeśli jesteś chory, musisz powiadomić swojego szefa przed rozpoczęciem czasu", nie dlatego, że nie wierzą, że jesteś chory. HR robi to, ponieważ twój szef musi wiedzieć, kto będzie w pracy, aby mogła przystosować się do twojej nieobecności.

Chociaż prawdą jest, że niektórzy pracownicy korzystają z dni zwolnienia chorobowego i są rozwiązani, większość ludzi jest po prostu chora, a Twoja organizacja musi wiedzieć, że Cię nie ma. Dodatkowo, prawo federalne wymaga, aby dział HR stosował się do konkretnych zasad dotyczących poważnych chorób, więc proszę po prostu zadzwoń.

Kolejną zasadą obowiązującą wszystkie firmy jest przestrzeganie przepisów federalnych, stanowych i lokalnych . Kiedy twój dział HR mówi: "Nie możesz używać komputera firmowego do oglądania nieodpowiednich filmów", nie chodzi o to, że pracownicy HR są pruderyjni. Chronią firmę przed odpowiedzialnością za prawa dotyczące molestowania seksualnego .

Kiedy HR mówi: "Nie możesz zapytać kandydata ile ona ma lat", HR stara się przestrzegać przepisów federalnych zakazujących dyskryminacji ze względu na wiek . Kiedy HR mówi ci, że musisz pracować z niepełnosprawnym pracownikiem, aby zapewnić rozsądne warunki, w których musi wykonywać swoją pracę, HR upewnia się, że firma przestrzega amerykańskiej Ustawy o niepełnosprawności .

Jeśli nie rozumiesz, dlaczego HR prosi cię o zrobienie czegoś, po prostu zapytaj. Najprawdopodobniej istnieje bardzo logiczny powód, dla którego twój dział HR prosi cię o zrobienie tego, o co prosi. Dowiedzieć się. Zwykle ma to sens. Jeśli nic więcej, lepiej zrozumiesz, w jaki sposób HR musi myśleć o problemach .

Wykonanie tych kilku czynności może znacznie ułatwić życie menedżerowi HR, co oznacza, że ​​może skupić się na sprawach, które pomogą ci rozwinąć ciebie i twoich pracowników i ułatwią Ci życie.

Kiedy tego nie robisz, twój menedżer HR musi spędzać czas walcząc z pozwami o molestowanie seksualne, goniąc informacje o wymaganych rządowych raportach i próbując wyjaśnić, że kiedy odrzucasz firmowe ubezpieczenie zdrowotne, twoje zapalenie płuc jest twoim problemem.

Dodatkowe obszary, w których HR chciałby Ci pomóc

Oto niektóre z obszarów, w których dział HR chciałby ci pomóc, gdyby został uwolniony od roli głównej nag, systematycznego regulatora reguł i silnego ramienia kierownictwa.