Dlaczego HR powinien raportować do dyrektora generalnego

Wskazówka dotycząca zarządzania w biznesie dotycząca relacji z raportowaniem HR

Wyobraź sobie spotkanie komitetu seniorów, w którym wykluczono jedną osobę odpowiedzialną za najcenniejsze i najdroższe aktywa firmy. Ta sytuacja byłaby kompletnie absurdalna, prawda?

Jednak firmy, w których szef działu zasobów ludzkich (HR) nie zgłasza się do dyrektora generalnego, robią właśnie to - wyłączając głos pracowników, zasoby ludzkie, z tabeli.

Ludzie są najważniejszym zasobem Twojej firmy.

O ile nie jesteście ciężko pracującą organizacją z milionami i milionami dolarów zainwestowanymi w ciężki sprzęt, płacicie więcej za swoich pracowników niż cokolwiek innego. Dlaczego nie chciałbyś, aby ta osoba była zaangażowana w rekrutację, rozwój i utrzymanie pracowników w Twoim zespole kierowniczym ?

CEOS często stwierdzają , ale rzadko całkowicie wierzą, że ich ludzie są ich najważniejszym atutem . Jednym z twoich największych wyzwań w ciągu następnych dwudziestu lat będzie przyciągnięcie i utrzymanie wysokiej siły roboczej . Twoi pracownicy HR są kluczowymi graczami w rekrutacji i zatrzymywaniu personelu. Twoi pracownicy działu kadr powinni również prowadzić Twoje wysiłki w zakresie szkoleń i rozwoju pracowników, komunikacji , planowania kariery i rozwoju organizacji .

Są sercem pomagającym stworzyć pozytywne stanowisko pracy dla pracowników i klientów. Z tak dużą odpowiedzialnością i tak dużym potencjalnym wpływem na twój biznes, HR powinien zgłosić się do dyrektora generalnego lub prezesa twojej firmy.

Nie ma lepszego wyboru dla stewarda twoich pracowników.

Dzięki temu pracownik działu kadr może bezpośrednio porozmawiać z osobą, która najlepiej kształtuje kulturę korporacyjną - prezydent lub dyrektor generalny. Ten bezpośredni kontakt, bez konieczności przepracowywania warstw innych menedżerów , którzy mogą, ale nie muszą przedstawiać punktu widzenia HR, jest ważny dla sukcesu Twojej firmy.

Kiedy raporty HR do rachunkowości

Zwłaszcza, gdy raporty HR do księgowości lub administracji , nie tworzysz potrzebnej kontroli i równowagi w organizacji. Potrzeby ludzi a potrzeby finansowe to w najlepszym wypadku trudne wyważenie. Kiedy obaj są reprezentowani przez szefa działu finansowego, upewniasz się, że nie usłyszysz obu punktów widzenia - tylko wniosek szefa finansów, który może, ale nie musi, odzwierciedlać wkład HR.

Wyobraź sobie spotkanie, na którym szef finansów mówi: "Mamy problemy z budżetem. Aby osiągnąć nasze cele finansowe, pozbądźmy się w tym roku bonusów . Pracownicy zrozumieją, że obecne finanse skłoniły nas do podjęcia tej decyzji. "Na papierze rozwiązanie to może rozwiązać wszystkie problemy i potrzeby budżetowe.

Ale w tym momencie szef HR powinien zabrać głos i powiedzieć: "Tak, na papierze, który działa, ale jeśli zmniejszymy premie, prawdopodobnie stracimy najlepszych pracowników na rzecz naszych konkurentów. Kosztować nas będzie fortunę, aby zastąpić tych ludzi, a nasi konkurenci staną się silniejsi. Wiem o tym, ponieważ ankiety satysfakcji pracowników , które regularnie gromadzimy bonusy rankingowe wysoko na liście, gdy pracownicy są pytani, dlaczego pozostajesz z obecnym pracodawcą. "

Chociaż może się to wydawać logiczne, wiele firm nie zwraca uwagi na długoterminowe skutki ich krótkoterminowych rozwiązań.

Osoba z personelu HR przy stole seniora pomoże ci uniknąć podejmowania złych decyzji dotyczących pracowników.

HR ma strategiczną rolę

Strategicznie, twoja głowa HR powinna uczestniczyć w spotkaniach wykonawczych i dzielić się podejmowaniem decyzji dla korporacji. Dzięki temu grupa HR może lepiej zrozumieć i uczestniczyć w zarządzaniu firmą. W końcu wiedza, jak sprawić, by ludzie byli bardziej szczęśliwi i bardziej produktywni, jest kluczem do sukcesu Twojej firmy.

Dzięki dogłębnej znajomości biznesu i zrozumieniu celów i wizji starszego zespołu, lepsze decyzje i zalecenia będą pochodziły z działu HR. Oznacza to, że absolutnie krytyczne jest, aby szef HR (a także jej pracownicy) rozumieli biznes i potrafili mówić w języku zespołu wykonawczego.

Kiedy zatrudnisz szefa HR, potrzebujesz kogoś, kto potrafi myśleć wykonawczo.

Twoja rekrutacja, zatrzymywanie, szkolenie, rozwój organizacji i kultura są zalecane i formułowane poprzez dogłębne zrozumienie potrzeb Twojej firmy.

I odwrotnie, decyzje dotyczące firmy są podejmowane z pełnym zrozumieniem ich wpływu na ludzi, kulturę i środowisko pracy. Umożliwiasz personelowi HR wpływanie na twoje strategiczne wyniki . I to jest pozytywny czynnik w twoim sukcesie biznesowym.

Twój personel HR nie może sprawić, że Twoja firma stanie się lepszym miejscem, jeśli nie zrozumie, co dzieje się w firmie. Jeśli nie rozumieją ogólnych celów firmy, a często dzieje się tak, gdy uzyskują informacje z drugiej ręki , Twoja firma nie odniesie takiego sukcesu, jak mogłoby się wydawać .

Twoi ludzie są krytyczni dla twojego sukcesu. Upewnij się, że osoba dedykowana ludziom zgłasza się bezpośrednio do CEO.