Czy musisz zmienić swoje imię, aby stać się modelem?

Kiedy po raz pierwszy zaczniesz jako model, będziesz musiał zmierzyć się z wieloma zmianami. Będziesz miał oczywiście nową karierę w dziedzinie modelowania, ale Twoja agencja może również zaproponować zmiany poprawiające wizerunek, takie jak nowa fryzura, nowy spacer lub nowy sposób pozowania. Ale co z twoim imieniem? Czy nowa nazwa pomoże lub utrudni ci karierę modelki?

To zależy. Jest długa lista udanych modeli, którzy zmienili swoje nazwiska, takie jak Coco Rocha (Mikhaila Rocha), Erin Heatherton (Erin Heather Bubley), Natasha Poly (Natalia Sergeyevna Polevshchikova), Elle MacPherson (Eleanor Nancy Gow), Irina Shayk (Irina Shaykhlislamova ), Stam (Jessica Stam) i być może największy z nich wszystkich, Gabriella Wilde (Gabriella Zanna Vanessa Anstruther-Gough-Calthorpe).

Tylko dlatego, że te modele wybrały nazwy sceniczne nad imionami, nie oznacza to, że jest to najlepsza decyzja dla ciebie (lub że zagwarantuje ci to ten sam poziom ogromnego sukcesu).

Jeśli jest to coś, co rozważasz, musisz wiedzieć kilka rzeczy. Po pierwsze, podstawowe zasady:

  1. Zmień nazwę tylko, jeśli agencja ją sugeruje: Twoja agencja wie, co jest najlepsze dla Ciebie i Twojej karierze modelki. Za to płacą. Możesz wprowadzić pomysł zmiany nazwy, ale jeśli są całkowicie zadowoleni z twojego obecnego monikera, to idź z ich wielkim planem i trzymaj się go.
  2. Nie bądź zbyt kreatywny: Twoje pseudonim musi być profesjonalny, a nie zwariowany. Jeśli twoja kreacja sprawia, że ​​chichotasz lub sprawiasz, że klienci podnoszą brwi, to musisz wybrać coś innego. Najlepsze aliasy to odmiany twojego prawdziwego imienia, takie jak imię i drugie imię, zdrobniona forma twojego imienia lub imię z nowym imieniem.
  1. Google to: po znalezieniu nazwy, która sprawia, że ​​wszyscy są szczęśliwi, Google, aby upewnić się, że nie wywołuje żadnych niepożądanych wyników. Internet zawiera wiele ciekawych niespodzianek i musisz się upewnić, że nie ma już imienia i że nie wywołuje on żadnych obrażeń ani szkód w karierze zawodowej.

Czy to musi być zmiana nazwy prawnej?

Nie definitywnie nie. Twoje pseudonim jest po prostu tym, jak identyfikujesz się w świecie modelowania . To twoja modelowa persona. Nadal będziesz używać swojego oficjalnego nazwiska podczas podpisywania wiążących dokumentów, takich jak formularze zwalniające model i umowy agencyjne .

Główne powody zmiany nazwy

Agencje sugerują zmiany nazwy z wielu powodów. Niektóre z najczęstszych sytuacji to:

  1. Twoje nazwisko jest nazbyt częste : Laura Hollins zmieniła nazwisko na Agyness Deyn, gdy jej agencja powiedziała jej, że w branży modelarskiej jest zbyt wiele Laur. Reszta historii zmiany nazwy jest nieco skomplikowana - dotyczy jej babci, matki, znanego brytyjskiego analityka i 3000-letniej chińskiej techniki tworzenia bardziej "pozytywnej" nazwy - ale pamiętaj, że większość modeli nie wkładaj tyle wysiłku w wybieranie nowego imienia.
  2. Twoje imię jest nie do wymówienia w 99,9% świata: Czy słyszałeś kiedyś o Katarzynie Strusińskiej, Natalii Siergiejewnej Polewczukowskiej, czy Verze Gräfin von Lehndorff-Steinort? A co z Kasią Struss, Natashą Poly i Veruschką? Te same modele, różne nazwy. Te supergwiazdy mądrze zmieniły swoje nazwiska na te, o których świat nie tylko mógł wymawiać, ale tak naprawdę pamięta! Pamiętaj, że nawet krótkie i proste nazwy mogą być trudne do wymówienia. Erin Heatherton, urodzona Erin Heather Bubley, porzuciła swoje oszukańczo podstępne nazwisko, kiedy w 2006 roku podpisała kontrakt z agencją modelek Marilyn.
  1. Twoje imię cię powstrzymuje. Jednym z najlepszych przykładów jest Kendall Jenner. Kendall potrzebowała pewnej niezależności od swojej rodziny, a jedynym sposobem na uwolnienie było zrzucenie jej sławnego nazwiska. Teraz sama robi sobie markę!