The Northern Inuit Dogs z gry HBO "Game of Thrones"

Poznaj rasę tych psów

Sophie Turner gra Sansę, kochankę nieszczęśliwej Pani w hicie. Zdjęcie dzięki uprzejmości HBO

Rasa psów rasy Northern Inuit jest bardzo poszukiwana, dzięki swojej głównej roli w hokejowym serialu HBO "Gra o tron". Oto, co musisz wiedzieć, jeśli jesteś hodowcą psów lub rozważasz zdobycie jednego z tych wspaniałych kłów jako właściciel zwierzęcia domowego.

Jak powstał Północny Inuit

Północny Inuit, który przypomina skrzyżowanie owczarka niemieckiego z malamutem, jest stosunkowo nową rasą psów założoną w latach 80. przez Wielką Brytanię.

hodowca Edwina "Eddie" Harrison.

Często pomylony jako hybryda wilka, Northern Inuit wywołał w Anglii wielki wrzask, gdy początkowo reklamowano go jako należący do agresywnej rodziny wilków.

Specjaliści od psów twierdzą, że te psy są mieszanką kilku psów ratunkowych o nieznanym pochodzeniu, wraz z malamutem Alaskan, owczarkiem niemieckim i siberian husky. W rezultacie pies ma nie tylko piękną piękność, ale i kły o świetnych temperamentach, które czynią cudowne zwierzęta - pod warunkiem, że są adoptowane przez właściwych ludzi.

Plusy i minusy rasy północnej Eskimosów

Plusy

Cons

Potencjalne problemy zdrowotne i dieta

Podobnie jak wiele dużych ras, Northern Inuits są podatne na dysplazję stawu biodrowego , a proces oceny biodra jest zalecany w celu ustalenia stanu bioder psa.

Chociaż ta technika rentgenowska nie gwarantuje, że przyszłe pokolenia nie ucierpią, procedura powinna zostać przeprowadzona przed hodowlą, aby wykluczyć możliwe ryzyko dla zdrowia.

Northern Inuits są podatne na wrażliwe żołądki. Eksperci, tacy jak Honiahaka Northern Inuits, polecają dietę surową lub, co najmniej, naturalne karmy dla psów.

Urodziła się gwiazda rasy psów

W serialu HBO "Gra o tron" (w oparciu o pierwszą z epickich serii książek "Pieśń lodu i ognia" George'a RR Martina), Northern Inuits to fikcyjne zwierzęta zwane "wilkorami". "Wilkołaki" są adoptowane jako szczeniaki przez dzieci szlachcica, po tym jak on i jego kumple znajdują je w lesie, okłamywającym martwą matkę, zabitą przez jelenia.

Początkowo producenci chcieli używać prawdziwych wilków, ale uznali, że jest to zbyt niebezpieczne. Północny Inuit został wybrany, ponieważ przypominał wilki i miał uroczy "aw!" Czynnik wymagany do pokazu. Opinia publiczna tak bardzo zakochała się w tych zadziwiających kłach, że zainteresowanie ich adopcją wzrosło. Osoby pracujące w przemyśle zoologicznym powinny wykonać swoją pracę domową, aby zapewnić odpowiednie wychowanie i opiekę nad tymi psami.

Informacje dla hodowców psów

Chociaż zachęcam ludzi do priorytetowego traktowania adopcji podczas nabywania zwierząt domowych, ważne jest, aby pamiętać, że te psy są dostępne jako uratowane.

Dla każdego, kto interesuje się Inuitem Północnym, szanowane Towarzystwo Eskimosów Północnych jest dobrym zasobem. Społeczeństwo nalega, aby każdy członek rasy psa zaklasyfikowanego jako Northern Inuit był zarejestrowany w organizacji, ponieważ jest on jedynym organem zarządzającym dla czystych członków rasy. Osoby rozważające hodowlę tych psów powinny zapoznać się z Kodeksem Etyki Hodowców.