Jak zostać bardziej zorganizowaną mamą w domu

Zajmij się wszystkim, od domu do życia rodzinnego i zostań lepiej zorganizowaną mamą w domu. Będziesz mieć lepszą kontrolę nad codziennymi zadaniami i świeże spojrzenie na codzienne życie.

 • 01 Zorganizuj swój dom

  Zorganizowanie zaczyna się od domu. Zrób plan ataku i przejdź do pokoju po pokoju, aby usunąć bałagan. Nie musisz jednak przechodzić przez cały dom od razu. Zmierz się z bałaganem dzień po dniu, w jednym pokoju na raz. W ciągu tygodnia Twój dom będzie wyglądał tak, jak przed zabawą dla dzieci, zabawkami i zerowym czasem, aby poradzić sobie z tym wszystkim.
 • 02 Uporządkuj swój czas

  Prawdopodobnie masz rutynę swojej rodziny, więc nie martw się, że poświęcenie czasu na zorganizowanie czasu wydaje się stratą czasu. Ale czy w pełni wykorzystujesz minuty? Śledź swój harmonogram przez ponad tydzień, aby sprawdzić, gdzie naprawdę zmierza Twój czas. Kiedy już wiesz, dokąd zmierza twój czas, możesz strategować i przenieść czas na pracę na swoją korzyść. Możesz nawet odkryć lukę w swoim harmonogramie na zasłużony czas dla mnie.

 • 03 Zorganizuj swoje zadania porządkowe

  Ile razy dziennie sprzątasz dokładnie ten sam bałagan? Sprzątanie po wszystkich jest wyczerpujące. Przejmij obowiązki domowe i przestań być pokojówką. Dzięki zajęciom odpowiednim dla wieku możesz nauczyć swoje dzieci, jak je włożyć, jednocześnie wykonując część pracy z dala od siebie. Za zadania, które musisz wykonać sam, możesz podać strategię, która pomoże ci utrzymać porządek w domu przy zachowaniu zdrowia psychicznego.

 • 04 Organizuj swoje finanse

  Większość matek robi to wszystko. Jesteś rodzinnym szoferem, pokojówką i managerem. Zarządzanie finansami rodziny pochodzi z terytorium. Zacznij żyć w przyjaznym dla rodzin budżecie, który zasila Twój skarbonkę, nie sprawiając, że Ty i Twoje dzieci czujecie się pozbawieni. Proste wskazówki i porady dotyczące zarabiania pieniędzy pokazują, jak wycisnąć jak najwięcej z każdego pensa, aby Twoja rodzina mogła wydać pieniądze na coś zabawnego. Jak brzmi rodzinne wakacje lub dzień w spa dla mamy?

 • 05 Zorganizuj swoje ubezpieczenie na życie i testamenty

  Zorganizuj się za kulisami. Nikt nie chce poradzić sobie z tym, co nie do pomyślenia - dbanie o swoją rodzinę, jeśli coś stanie się tobie lub twojemu małżonkowi. Solidny plan, który należy zorganizować, powinien obejmować uzyskanie polis ubezpieczeniowych na życie i testamentów. Bez względu na zarobione pieniądze, polisa ubezpieczeniowa na życie i pomoże ci ustalić zasady, które zapewnią ci opiekę nad rodziną i podniosą ją tak, jak byś się tam znalazł.

 • 06 Organizuj procedury rodzinne

  Między gorączkowymi porankami, praktykami cheerleaderek, meczami piłki nożnej, liniami carpoolingu i snami, twoja rutyna nie jest normalna. Ale to normalne dla twojej rodziny i działa. Spraw, aby działało lepiej, gdy uporządkujesz chaotyczny harmonogram swojej rodziny w zorganizowaną rutynę, z której każdy może mieć poczucie, niezależnie od tego, co dzieje się dzisiaj.

 • 07 Uporządkuj swoje zdjęcia

  Jeśli chodzi o organizację, często pomijamy jeden z naszych najważniejszych skarbów - nasze rodzinne zdjęcia. Łatwo zrobić setki zdjęć swoich dzieci za pomocą aparatu cyfrowego. Nie musimy się martwić, że skończy się film, tylko miejsce na nasze karty pamięci. Ale potem zrzucamy te zdjęcia na komputer i stają się one cyfrowym pudełkiem po butach wypełnionym niezorganizowanymi zdjęciami. Poświęć czas na uporządkowanie zdjęć. Wkrótce będziesz mógł znaleźć dokładnie to zdjęcie, którego szukasz.