Najlepsze sposoby na zrównoważenie życia i pracy

Zaangażowani ojcowie uwielbiają spędzać czas ze swoimi dziećmi, ale przy dzisiejszych naciskach na pracę i innych priorytetach równowaga między pracą a życiem prywatnym może być trudna dla ojców. Nasze smartfony ostrzegają nas o pracy przez wszystkie godziny dnia i nocy. Zainteresowania i wymagania naszej rodziny nie kończą się, gdy zaczyna się nasz dzień pracy. A znalezienie czasu na cztery samoobsługa staje się coraz trudniejsze. Oto kilka ważnych zasobów dla ojców, aby pomóc W tym miejscu są pewne ważne zasoby dla ojców, aby pomóc w utrzymaniu równowagi między pracą a życiem prywatnym dla nich i ich rodzin.

 • 01 Pace Yourself

  Czworo z pięciorga moich dzieci było biegaczami biegowymi w gimnazjum i liceum (drugie miejsce zajmuje konkurencyjny taniec towarzyski). Wszyscy nauczyli się, jak ważne jest tempo, aby zmaksymalizować ich efektywność. Te same zasady obowiązujące w życiu starają się odnosić sukcesy w naszych wysiłkach na rzecz równowagi życia zawodowego.
 • 02 Powiedz Nie Nieważnemu

  Jedna z moich ulubionych opowieści od guru zarządzania i mentora Stephena Coveya dotyczy łaskawego sposobu, w jaki jego żona nauczyła się mówić "nie" na górę próśb, które dostanie, aby pomóc w godnych sprawach. Równowaga między życiem zawodowym a pracą nie może się powieść bez skutecznego ustawienia priorytetów. Naucz się sposobów ustalania priorytetów na rzeczy, które są najważniejsze i mówienia "nie" rzeczom, które są najmniej ważne.
 • 03 Dbaj o siebie: porady zdrowotne i zdrowotne dla ojców

  Obrazy Getty Sports

  Czasami rzeczy, które cierpią w naszym intensywnym życiu, mają związek z naszym własnym zdrowiem. Fast food, a jednocześnie oszczędność czasu, może prowadzić do nadwagi i problemów zdrowotnych. Zarządzanie własnym zdrowiem ma zasadnicze znaczenie dla równoważenia pracy i życia. Znajdź klucze do poprawy i utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia.

 • 04 Zrób sprawdzanie

  Mówiąc o znaczeniu zdrowia i dobrego samopoczucia dla znalezienia równowagi w swoim życiu, ważne jest, aby pozostać w kontakcie z lekarzem. Zapoznaj się z naszym kalendarzem kontrolnym, aby sprawdzić, czy nadszedł czas na fizyczne, oraz jakie pytania i testy należy przewidzieć i czego oczekują. Bycie poinformowanym o twoim zdrowiu jest ważną częścią równowagi życia zawodowego.
 • 05 Przestań być pracoholikiem

  Jeśli już znalazłeś się w uzależnieniu od swojej pracy, nadszedł czas, aby wydostać się z tego nawyku i spędzić więcej czasu w domu. Poznaj znaki ostrzegawcze pracoholizmu i najlepsze sposoby na wyjście z tej rutyny, abyś mógł więcej znaleźć się w domu i poświęcić więcej czasu na lepszą równowagę między życiem zawodowym.
 • 06 Uprość swoje życie

  Życie wydaje się być dość złożone, szczególnie dla ojców próbujących zrównoważyć tak wiele żądań. Zainspirował mnie ostatnio przyjaciel i jego żona, którzy chcieli uprościć swoje życie i poświęcić więcej czasu na rzeczy, które były dla nich naprawdę ważne. Czuł, że jego życie i praca nigdy nie były bardziej zrównoważone niż wtedy, gdy zaczął upraszczać. Ten artykuł mówi o tym, jak powrócić do prostszego podejścia do codziennego życia.
 • 07 Znajdź miejsce pracy przyjazne dla rodzin

  Zawsze się inspiruję, gdy czytam o miejscach pracy, które uznają, że ich pracownicy są prawdziwymi ludźmi o prawdziwych potrzebach - że są "ludźmi", a nie tylko "zasobami ludzkimi". Dowiedz się, jak zidentyfikować i wybrać pracodawcę, który będzie przyjazny dla Twoich zobowiązań rodzinnych i wspierać priorytety równowagi życia zawodowego.
 • 08 Zjedz razem

  Zawsze próbowaliśmy w naszej rodzinie, aby upewnić się, że jemy co najmniej jeden posiłek dziennie. Nie zawsze działa, ale staramy się bardzo. Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z równowagi pomiędzy życiem zawodowym a metodami wspólnego posiłku dla Twojej rodziny.
 • 09 Dołącz do grupy wsparcia dla ojców

  Czujesz, że potrzebujesz trochę emocjonalnego wsparcia lub połączenia z innymi ojcami? Bycie częścią grupy ojców może pomóc w znalezieniu pomysłów na lepszą równowagę między życiem zawodowym a zmniejszeniem stresu rodzicielstwa.
 • 10 Zacznij mieć rodzinną noc

  Przez wiele lat nasza rodzina odłożyła jedną noc w tygodniu, aby być razem - bez przerw, bez wymówek. Zmieniliśmy harmonogram prac, odłożyliśmy na bok inne wymagania i spędziliśmy razem wieczór. Dowiedz się, dlaczego działa koncepcja rodzinnej nocy i jak ją zrealizować w rodzinie.