Kluczowe sposoby promowania wiadomości telewizyjnych

Dziennikarze telewizyjni pracują przez całą dobę, aby stworzyć idealny newscast. Wiadomości kotwicy , reporterów i producentów wiadomości wszyscy mają znane role w tworzeniu produktu razem.

Bez skutecznej promocji nawet najlepszy program telewizyjny nie dociera w pełni do potencjalnych odbiorców wiadomości, które dziś mogą otrzymywać wiadomości i informacje na niezliczone sposoby. Promocja tematyczna to popularny sposób, w jaki stacje telewizyjne próbują budować swoją publiczność.

Jednak nie tylko informowanie widzów o tym, jakie typy opowieści zobaczą w nadchodzącej emisji, nie jest jedynym sposobem, w jaki stacja powinna promować swoje programy informacyjne.

Jak odzyskać swoje pokrycie

Tematyczna promocja mówi ludziom, co zobaczą w przyszłości. Back-teasing przypomina widzom o tym, co już im pokazałeś. Możesz zastanawiać się, dlaczego to jest ważne, zwłaszcza, że ​​ludzie nie mogą cofnąć się w czasie, aby obejrzeć historię, która już została wyemitowana. Jest to ważny sposób na zbudowanie marki medialnej.

Jeśli kotwica z wiadomościami mówi: "Oto aktualizacja Ekskluzywnej opowieści, o której opowiadaliśmy wam pierwsi ...", ona mówi ci trzy kluczowe elementy: jej stacja miała Ekskluzywną historię, została wyemitowana wczoraj wieczorem, i (być może) tęskniłeś za tym, aby ją zobaczyć. Wiadomość jest taka, że ​​powinieneś był obserwować, ponieważ byłbyś pierwszy, który by to wiedział.

Tego typu pisma są zazwyczaj dostarczane niedbale, ale to nie znaczy, że nie ma to decydującego znaczenia.

Ponieważ wielu widzów uważa, że ​​wszystkie wiadomości telewizyjne są takie same, z wyjątkiem osób, które je dostarczają, jest to sposób na rozróżnienie pokrycia od konkurencji. Mówi też, że śledzisz historię z nowymi informacjami.

Promocja krzyżowa między Twoimi programami i platformami

Promocja krzyżowa jest kolejnym kluczowym elementem.

Wiele lat temu oznaczało to informowanie ludzi, kiedy mogli zobaczyć kolejną wiadomość z twojej stacji. Idealnie byłoby uwzględnić element tematyczny, np. "Nasza następna wiadomość jest dziś w wieku 11 lat, kiedy zobaczysz, dlaczego lokalna drużyna cheerleaderek ze szkół średnich potrzebuje twojej pomocy w nadziei na zdobycie tytułu państwowego".

To pozostaje ważne. Mówisz ludziom, którzy już oglądają twoje wiadomości, dlaczego powinni obserwować, kiedy Twoje następne transmisje będą transmitowane.

To bierze pod uwagę tylko twoją publiczność telewizyjną. Dziś musisz promować w swojej sieci i na platformach społecznościowych. Najprawdopodobniej korzystasz już z Facebooka, aby zbudować swoją markę medialną. To samo dotyczy Twittera. Konsekwentnie korzystaj z tych narzędzi, aby kierować ludzi do swoich wiadomości.

Odwrotna ścieżka też jest prawdziwa. Możesz wysłać swoich widzów do mediów społecznościowych i swojej strony internetowej w celu uzyskania dodatkowych informacji lub aktualizacji pomiędzy transmisjami na żywo. W idealnej sytuacji utworzysz krąg, w którym ludzie będą krążyć pomiędzy różnymi produktami, które oferujesz, by uzyskać informacje.

Dowód skuteczności reklamy przypomina ludziom o pokryciu

Dowód skuteczności reklamy lub pop, to ostateczny sposób na cementowanie marki wiadomości z widzami. Mówi ludziom, co dla nich zrobiłeś.

Tak powstaje typowy pop: "W ubiegłym tygodniu Action News był jedynym zespołem prasowym dopuszczonym do rezydencji gubernatora na ekskluzywny wywiad z czołowym przywódcą państwa, pokazaliśmy też, dlaczego niektóre lokalne rodziny mówią, że ich woda z kranów pachnie. przedstawiliśmy cię 5-letniej dziewczynce, która już wie, jak przeliterować słowa lepiej niż wielu dorosłych.Aby uzyskać historie, których nikt inny nie ma, upewnij się, że oglądasz Action News na 5, 6 i 11 ".

Ponieważ nawet ciężcy lokalni widzowie wciąż oglądają tylko kilka wiadomości w ciągu tygodnia, nie wiedzą o wszystkich wspaniałych historiach, które wyprodukowaliście. Widzowie, którzy mogą oglądać inną stację, zobaczą te reklamy i ponownie zastanowią się, którą stację wolą dla wiadomości.

Ważne jest, aby twój popowy scenariusz nie brzmiał zbyt chaotycznie, arogancko lub wredny. Nie chciałbyś powiedzieć coś w stylu: "O trzeciej nad ranem leniwa ekipa z Channel 12 śpi.

Ale my, oddani fachowcy z wiadomości na Channel 6, byliśmy bardzo zajęci, na miejscu pożaru, który zabił trzy osoby! "Mówienie ludziom, że jako pierwsi radośnie donosiliście o wiadomościach o śmierci, nie jest również dobre dla waszego wizerunku.

Bardziej niż kiedykolwiek, dostarczanie skutecznych wiadomości telewizyjnych wymaga czegoś więcej niż dobrej treści i zaangażowania w służbie swojej społeczności. Musisz również być dobry w sprzedaży swojego produktu w każdym miejscu, w którym możesz, aby polecić jak największej liczbie odbiorców.