Top 10 najlepszych miejsc pracy w branży medialnej

Gdyby to zależało od nich, większość rodziców prawdopodobnie odciągnąłaby ich dzieci od kariery w mediach, powołując się na upadek druku i odparowanie bezpieczeństwa pracy dla dziennikarzy. Ale nie wszystkie prace medialne wymagają przepustki prasowej. Te pojawiające się (lub wciąż aktualne!) Miejsca pracy w mediach oferują dobrze prosperujące perspektywy zawodowe i przyzwoitą pensję.

10 najlepszych miejsc pracy w branży medialnej

1. Tłumacz / Tłumacz: Formalna edukacja jest mniej ważna niż umiejętności językowe w tej pracy; tłumacze i tłumacze muszą mieć znajomość języka ojczystego w obu językach, języku oryginalnego tekstu lub mowy oraz języku gotowego produktu.

Tłumacze, którzy pracują ze słowem pisanym, muszą również posiadać znajomą gramatykę i styl na poziomie ekspertów w obu językach.

2. Edytor filmów i wideo: eksplozja treści wideo online i mobilnych doprowadziła do odpowiedniego wzrostu popytu na edytory filmowe i wideo, które pobierają surowy materiał i przekształcają go w gotowy produkt. Redaktorzy muszą być biegli w posługiwaniu się oprogramowaniem do edycji filmów i ogólnie mieć stopień związany z filmem lub nadawaniem.

3. Pisarz techniczny: pisarze techniczni tworzą wszystko, od podręczników do artykułów po dokumentację i zwykle pracują w branżach związanych z STEM. Aby wykonać tę pracę, musisz uzyskać tytuł licencjata i doświadczenie z przedmiotu technicznego, a także umiejętność wyjaśniania złożonych pojęć różnym odbiorcom i terminami trafień.

4. Producent wideo: jeśli spędzasz czas w Internecie, prawdopodobnie zauważyłeś, że wideo przejmuje ulubione witryny. Ktoś musi stworzyć przyciągające wzrok, inspirujące memy momenty wideo, a ta osoba jest producentem wideo.

W związku z trwającym boomem wideo w Internecie, spodziewaj się, że więcej z tych miejsc pracy pojawi się na horyzoncie.

5. Inżynier dźwięku: inżynierowie dźwięku pracują w różnych środowiskach, od studiów nagrań po stadiony i kino, nagrywając pliki dźwiękowe. Często też utrzymują sprzęt do nagrywania. Inżynierowie dźwięku mają zmienne harmonogramy, w zależności od potrzeb ich klientów.

6. Specjalista ds. Public Relations: Jeśli masz fantastyczne umiejętności komunikacyjne i czujesz się swobodnie, rozmawiając o zaletach ulubionej marki lub produktu, kariera w PR może być dla Ciebie idealna. Specjaliści PR zazwyczaj pracują dla agencji reklamowych, firm public relations lub dużych firm z wewnętrznymi zespołami PR. Projektują i realizują strategie medialne, aby utrzymać produkty i usługi swoich pracodawców w wiadomościach - w dobry sposób.

7. Fotograf: Po pierwsze: jeśli pragniesz stabilności i pracy od 9 do 5, to zawód nie jest dla ciebie. Ale jeśli chcesz twórczej pracy, z dużą swobodą w zakresie struktury i kierunku, a masz dobre oko i dużo dyscypliny, fotografia może być twoją dziedziną. Fotografowie pracują w różnych specjalnościach , od wydarzeń i fotografii portretowej po fotografię przemysłową i naukową (co, jak zauważa Bureau of Labor Statistics, często wymaga uzyskania tytułu licencjata).

8. Blogger: Firmy często zatrudniają blogerów w ramach swojej strategii marketingowej; Wciągający blog zapewnia przyjazną publiczną twarz dla firmy, a potencjalnie pomaga organizacji rankingu w Google i innych wyszukiwarkach.

Pisarze, którzy pracują głównie na blogach, muszą być w stanie wyłapać przyciągającą uwagę kopię, która jest zgodna z wytycznymi dotyczącymi głosu i stylu organizacji, przy jednoczesnym zachowaniu zasad mediów społecznościowych i SEO.

9. Strategia dotycząca treści: perspektywy zawodowe dla redaktorów mogą być dość ubogie - według Bureau of Labor Statistics - oczekuje się, że zawód spadnie o 5 procent w ciągu najbliższych kilku lat - ale to nie znaczy, że te umiejętności są poza firmą. żądanie. Zaawansowani technicznie redaktorzy, którzy nie mają nic przeciwko nauce korzystania z Google Analytics i podstawom SEO, mogą przejść od ról redakcyjnych do tego stosunkowo nowego zawodu i zarabiać dobrze robiąc to.

10. Specjalista ds. Mediów społecznościowych: Jeśli już spędzasz większość czasu na Twitterze, Instagramie, Snapchacie itp., Dobrą wiadomością jest to, że nie musi to być strata czasu. Jeśli chcesz zaakceptować strategiczną stronę marketingową, możesz zmienić swoją pasję w karierę. Po prostu poinformuj: oprócz pracy licencjackiej i dużej wiedzy z zakresu mediów społecznościowych , ta praca wymaga taktu i dyskrecji polityka. Internet nigdy nie zapomina.

Sugerowane czytanie : Jakie są najlepsze i najgorsze miejsca pracy? | Najlepsze oferty dla majorów komunikacji