Tytuły prac w mediach społecznościowych

Jakie są wspólne tytuły dotyczące pracy w mediach społecznościowych?

W mediach społecznościowych tworzona jest nowa dziedzina ludzkich przedsięwzięć, pełna emocjonujących ofert pracy. Jeśli zaczniesz pracować w tej nowej dziedzinie, prawdopodobnie będziesz zarządzać kontami mediów społecznościowych na wielu platformach, planując kampanie reklamowe, które będą rozpowszechniane za pośrednictwem mediów społecznościowych lub tworząc treści online z komponentem interaktywnym.

Media społecznościowe to nowa dziedzina i jako takie muszą być przestrzegane określone wcześniej standardy lub certyfikaty lub licencje.

Niektóre z tytułów, które możesz znaleźć w poszukiwaniu pracy, będą nieco kreatywne. Może być trudno dowiedzieć się, co naprawdę wiąże się z pracą.

Możesz zacząć poszukiwania pracy, szukając słów kluczowych, takich jak treści cyfrowe, media cyfrowe, treści, społeczność, Internet, marketing społeczny, media społecznościowe, zaangażowanie i interaktywność. Poniższa lista zawiera niektóre bardziej popularne (i tradycyjnie brzmiące) tytuły dotyczące prac związanych z mediami społecznościowymi. Lista może być również przydatna, jeśli szukasz kogoś, kto zatrudni taką osobę, ale nie wiesz, jak ją nazwać.

Co jest w imieniu?

Mimo że niestandardowe tytuły mogą początkowo być mylące, kreatywne tytuły dają cenne informacje o potencjalnym pracodawcy. Firma zatrudniająca na stanowiska zwane guru mediów społecznościowych, media interaktywne, ninja mediów cyfrowych, swami lub ewangelistka marki chce być postrzegana jako "tam".

Personel może po prostu starać się bawić, ale jest bardziej prawdopodobne, że celowo tworzy obraz w celu przyciągnięcia kandydatów, którzy mają zabawny charakter i twórczą, a nawet obrazoburczą postawę.

Jeśli zniechęci cię do tego, że zostaniesz nazwany mavenem lub gwiazdą rocka, prawdopodobnie nie będziesz dobrze pasował do kultury tej firmy - a nawet jej misji. Jeśli te nazwy sprawią, że się uśmiechniesz, mógłbyś znaleźć swój nowy profesjonalny dom.

Ale z powodu nowego i otwartego charakteru pola, nawet tradycyjne tytuły brzmiące mogą nie powiedzieć wiele o samej pracy.

Na pierwszy rzut oka trudno jest ustalić, czy będziesz koordynował pracę innych pracowników, czy też będziesz jedynym pracownikiem firmy pracującym w mediach społecznościowych. W rzeczywistości zarządzanie i tworzenie treści w mediach społecznościowych może być jedynie dodatkowym obowiązkiem przypisanym pracownikowi, którego głównym zadaniem jest wykonywanie innych zadań.

Ale żadna pozycja nie jest tak nowatorska, że ​​nie powinna mieć opisu stanowiska. Przeczytaj te i zadaj dowolne pytania. Niechęć do wyraźnego komunikowania się ze strony firmy mówi ci o tym, że tam pracujesz.

Najpopularniejsze tytuły prac w mediach społecznościowych

Dyrektor Social Media
Reżyser jest dość wysokim tytułem i jeśli jest to praca, na którą jesteś zatrudniony, prawdopodobnie będziesz odpowiedzialny za strategię i ewentualnie za zarządzanie innymi ludźmi. Prawdopodobnie będziesz odpowiedzialny za publikowanie na kontach w mediach społecznościowych na kilku platformach, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Użytkownik może, ale nie musi, być odpowiedzialny za tworzenie tych kont i planowanie. Użytkownik może być odpowiedzialny za tworzenie treści lub nadzorowanie edytorów podczas tworzenia kalendarza treści. Możesz również napisać lub nadzorować bloga. Być może jesteś odpowiedzialny za stworzenie "głosu" firmy i osobowość mediów społecznościowych. Najprawdopodobniej będziesz się spodziewać więcej informacji na temat mediów społecznościowych niż twój przełożony.

Inne prawdopodobne tytuły do ​​tej samej pracy to dyrektor lub menedżer marketingu społecznościowego, komunikacji w mediach społecznościowych, relacji z mediami społecznościowymi lub strategii mediów społecznościowych.

Dyrektor ds. marki
Jako ambasador marki lub ambasador marki możesz również publikować posty w grupie kont w mediach społecznościowych (z lub bez bloga), ale istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz bezpośrednio zaangażowany w reklamę. Zamiast bezpośrednio prowadzić komunikację, Twój zespół może być bliżej sprzedaży i marketingu. Menedżer treści lub strateg ds. Treści może również oznaczać to samo.

Koordynator zaangażowania
Jeśli jesteś koordynatorem ds. Zaangażowania (lub menedżerem), nie tylko będziesz odpowiedzialny za komunikację w mediach społecznościowych Twojej firmy, ale także będziesz odpowiedzialny za kierowanie zachowaniem użytkowników w Internecie. Będziesz realizował (i ewentualnie tworzył) strategię marketingową polegającą na zmuszaniu członków społeczności do odpowiedzi, ponownego udostępniania lub ponownego publikowania twoich treści (aby była skuteczna) lub dostarczania Twojej firmie informacji, które mogą później wykorzystać. popraw swoje usługi i zwiększ sprzedaż.

Możesz także nazywać siebie dyrektorem społeczności, interaktywnym partnerem medialnym (lub koordynatorem lub menedżerem) lub menedżerem marketingu internetowego.

Więcej tytułów prac związanych z mediami społecznościowymi

Próbki tytułów
Przykładowe tytuły stanowisk i listy stanowisk skategoryzowane według branży, rodzaju pracy, zawodu, pola kariery i poziomu pozycji.

Powiązane artykuły: Lista umiejętności w mediach społecznościowych Pytania do wywiadów z Social Media

Przeczytaj więcej: List motywacyjny Social Media Manager | Menedżer mediów społecznościowych CV