Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy, gdy chcesz się przenieść

Czy zastanawiasz się nad poszukiwaniem pracy w miejscu, w którym obecnie nie mieszkasz? Poszukiwanie pracy na odległość nie jest łatwe. Wielu pracodawców nie będzie nawet rozważać przesłuchiwania kandydatów poza stanem lub pokrywania kosztów przeniesienia, chyba że szukają oni na szczeblu krajowym pozycji na najwyższym poziomie lub trudnej do obsadzenia. To nie tylko koszt przeprowadzki powoduje, że pracodawcy są nieufni; to także logistyka umawiania wywiadów, gdy kandydat nie jest w pobliżu.

Biorąc to pod uwagę, istnieją sposoby na udane poszukiwanie pracy z daleka. Poniżej kilka wskazówek, które zwiększą Twoje szanse na udaną relokację.

Porady dotyczące przenoszenia ofert pracy

Zdobądź lokalny . Skorzystaj z miejsc pracy, a także z krajowych baz ofert pracy, aby znaleźć oferty pracy w obszarze, do którego chcesz się przenieść. Zajrzyj do izby handlowej w mieście, w której chcesz się przenieść do zasobów poszukiwania pracy, i przeczytaj lokalną gazetę w poszukiwaniu ogłoszeń o pracę.

Zyskaj więcej lokalnych . Czy masz krewnego, przyjaciela lub znajomego, z którym możesz mieszkać w nowym miejscu podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Jeśli tak, rozważ użycie tego adresu w swoim CV i listach motywacyjnych. Twoja korespondencja poszukiwanie pracy jest bardziej prawdopodobne, aby uzyskać drugi rzut oka, jeśli jesteś w mieście, a nie setki kilometrów stąd. Jeśli to nie zadziała, wspomnij w swoim liście przewodnim , który planujesz przenieść i będziesz mógł porozmawiać z pracodawcą.

Użyj swojej sieci . Jesteś absolwentem college'u? Sprawdź, czy twoja uczelnia lub uniwersytet ma sieć kontaktów absolwentów, z którymi możesz się skontaktować. Absolwenci mogą pomóc nie tylko w poszukiwaniu pracy. Mogą ci udzielić porady na temat mieszkania, transportu, rozrywki i wszystkiego, co musisz wiedzieć o swojej nowej społeczności.

Jeśli należysz do profesjonalnego stowarzyszenia, skontaktuj się z lokalnym działem i siecią z członkami. Możesz również dotrzeć do kontaktów LinkedIn, którzy mieszkają w okolicy.

Badania, badania, badania. Użyj narzędzi takich jak kalkulatory wynagrodzeń i kalkulatory kosztów życia, aby określić, czy Twoje nowe wynagrodzenie będzie opłacać rachunki w okolicy, w której chcesz pracować:

Pakuj walizki. Nie zawsze jest to możliwe, ale z pewnością łatwiej jest znaleźć pracę, gdy jesteś w mieście lub mieście, w którym chcesz pracować. To krok naprzód, aby przenieść się do nowej społeczności bez pracy, ale jeśli masz miejsce na pobyt lub możesz uzyskać tymczasową pracę, gdy szukasz pracy w pełnym wymiarze godzin, może to być możliwe.

Unikaj wielkich oczekiwań . Nie oczekuj od pracodawcy (chyba że jest to za trudne do obsadzenia lub wysokie stanowisko kierownicze), aby pokryć koszty przeprowadzki i inne koszty związane z przeprowadzką . Nie powinieneś też oczekiwać, że firma zapłaci za ciebie, żebyś gdzieś poleciał na rozmowę. Jeśli nie jesteś znacznie bardziej wykwalifikowany niż miejscowi kandydaci i muszą cię mieć, nie przewiduj żadnej z tych opłat.

Biorąc to pod uwagę, jeśli dostaniesz pracę, możesz spróbować wynegocjować świadczenia z przeniesienia do swojej pensji.

Sprawdź korzyści . Zasiłek dla bezrobotnych może być dostępny, jeśli przeprowadzasz się, ponieważ twój małżonek ma nową pracę w nowym mieście. Sprawdź urzędy ds. Bezrobocia zarówno w twoim obecnym stanie, jak iw nowym stanie, aby określić, jakie ewentualne świadczenia przysługują.

Sprawdź również, jakie wydatki związane z poszukiwaniem pracy mogą zostać odliczone od podatku .

Bądź elastyczny. Jeśli chcesz przenieść się raczej wcześniej niż później, bądź otwarty i elastyczny, jeśli chodzi o stanowiska, które chcesz podjąć. Znowu łatwiej jest znaleźć pracę lokalną, gdy tam jesteś, więc możesz poszerzyć swoje możliwości, aby wykonać ruch.

Więcej porad dotyczących poszukiwania pracy podczas przemieszczania się

Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy podczas przenoszenia
Jak wspomnieć Przeniesienie w liście motywacyjnym