10 wskazówek dotyczących znalezienia pracy w nowym mieście

Kiedy zdecydujesz, że chcesz przenieść się do nowego miasta lub przeprowadzasz się z innego powodu, wyzwaniem może być znalezienie najlepszej strategii znalezienia nowej pozycji. Czy najpierw należy się przenieść? A może powinieneś spróbować ustawić nową pracę, a potem przenieść się? Jaki jest najlepszy sposób na zatrudnienie, gdy jesteś tutaj, a praca jest tam?

Jak zdecydować, kiedy rozpocząć poszukiwania pracy

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, kiedy powinieneś zacząć poszukiwania pracy, jeśli chcesz lub potrzebujesz się przeprowadzić.

Jednym z najważniejszych czynników do rozważenia są twoje finanse. Czy możesz sobie pozwolić na rezygnację z pensji, zapłacić za ubezpieczenie zdrowotne i pokryć koszty przeprowadzki? Jeśli masz rezerwy gotówkowe, łatwiej jest się najpierw przenieść, załatwić, a następnie rozpocząć poszukiwanie pracy. Jeśli tego nie zrobisz, będziesz musiał zacząć szukać pracy, zanim się ruszysz.

Zastanów się także nad osobistymi okolicznościami. Czy masz kogoś w nowej lokalizacji, z którego mógłbyś pożyczyć łóżko lub kanapę? Jeśli tak, możesz rozważyć najpierw przeniesienie, znalezienie pracy na drugim miejscu.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj pracy, której szukasz. Szybsze i łatwiejsze zatrudnianie na stanowiskach niższego poziomu niż w przypadku stanowisk na dalszych szczeblach kariery. Jeśli zajmujesz pozycję w połowie kariery lub wyższego poziomu, zatrudnienie zajmie więcej czasu . Należy odpowiednio zaplanować polowanie na pracę i przygotować się do poszukiwania pracy na odległość . Pamiętaj, że możesz wynegocjować datę rozpoczęcia, która daje dodatkowy czas na przeniesienie i rozliczenie.

Gdy już zdecydujesz, kiedy chcesz zacząć szukać nowej pracy, następnym krokiem będzie znalezienie sposobu na zatrudnienie. Zapoznaj się z tymi wskazówkami dotyczącymi znajdowania pracy podczas przenoszenia w celu rozpoczęcia pracy.

10 najważniejszych wskazówek dotyczących znalezienia pracy w nowym mieście

1. Daj sobie dużo czasu

Poszukiwanie pracy nie zawsze jest tak szybkie i łatwe, jak ci się wydaje.

Nawet jeśli masz zamiar zaczekać na rozpoczęcie poszukiwania pracy , zacznij organizować je z wyprzedzeniem. Zaktualizuj swoje CV, zacznij sprawdzać oferty pracy i firmy, dla których chcesz pracować, zdobądź listę referencji gotowych do użycia i przygotuj strój do rozmowy kwalifikacyjnej. Oto 10 prostych sposobów na uporządkowanie poszukiwania pracy .

2. Myśl lokalnie

Znając miasto, w którym chcesz pracować, możesz kierować reklamy na pozycje tam lub w promieniu tego miejsca. Użyj zaawansowanych opcji wyszukiwania, aby znaleźć otwory, w których chcesz pracować. Oprócz korzystania z wyszukiwarek zadań , należy często sprawdzać Craigslist - nowe zadania są publikowane na stronie przez cały czas.

3. Zarejestruj się w usłudze Job Alerts

Zachowaj krok i zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia pocztą e-mail, aby poinformować Cię, kiedy pojawią się nowe oferty pracy spełniające podane kryteria. Będziesz mógł je skonfigurować bezpośrednio na stronach firmowych dla dużych pracodawców, a także na stronach z ofertami pracy. Otrzymasz e-mail zaraz po opublikowaniu wpisu, a będziesz mógł od razu odebrać swoją aplikację.

4. Bądź dostępny do wywiadu

Ważne jest, aby mieć elastyczność, aby móc się tam szybko dostać, gdy zostaniesz zaproszony na rozmowę poza miastem. Większość pracodawców przeprowadza wywiady i zatrudnia na napięty harmonogram, a firma może nie być skłonna czekać.

Jeśli nie możesz się tam dostać, gdy zaplanowane są wywiady, możesz nie zostać uznanym za pracę. Jeśli nie jesteś aktywnie rekrutowany, przygotuj się na pokrycie kosztów podróży . Możesz z wyprzedzeniem wybrać najlepsze środki transportu, aby przygotować rezerwację podróży po otrzymaniu e-maila lub połączenia.

5. Nie licz na pakiet relokacyjny

Pakiety relokacji pracodawców mogą sprawić, że posunięcie stanie się bardzo płynne. Jeśli zaoferowano ci jedną z części pakietu rekompensat , możesz pokryć wszystkie koszty związane z przeprowadzką. Może być nawet trochę dodatkowej gotówki, aby pomóc Ci wydostać się z najmu lub dokonać wpłaty na nowe mieszkania. To, czy dostaniesz, czy nie, zależy od firmy i pracy, na którą jesteś zatrudniony. Oto, co zwykle zawiera pakiet przeniesień i kiedy pracodawcy oferują je.

6. Uzyskaj adres lokalny

Lokalny adres w CV i liście przewodnim może pomóc w wybraniu aplikacji. Niektórzy pracodawcy nie uważają kandydatów spoza miasta, ponieważ logistyka może być skomplikowana.

7. Dotknij swoich połączeń

Kogo znasz w miejscu, do którego zmierzasz? Czy masz tam rodzinę, przyjaciół, profesjonalistę lub kolegium? Wszyscy, których znasz, i wszyscy, których znają, mogą Ci pomóc w poszukiwaniu pracy. Poinformuj, bardzo cicho, jeśli nadal jesteś zatrudniony, że chcesz się przesiedlić, aby uzyskać oferty pracy i inną pomoc. Oto niektóre osoby, które mogą pomóc:

8. Weź swoją pracę ze sobą

Czy kochasz swoją pracę? Może się zdarzyć, że będziesz mógł zabrać ją ze sobą, kiedy się ruszysz. Jeśli twój pracodawca jest zachwycony pracą, którą wykonujesz i nie chciałby cię stracić, może być gotów pozwolić ci pracować zdalnie. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy możesz wrócić do biura na spotkania. Oto jak zapytać szefa, czy możesz pracować zdalnie .

9. Poproś o przeniesienie

Jest to oczywiście niewykonalne, jeśli pracujesz dla małej organizacji, ale jeśli pracujesz dla dużej firmy z biurami w nowej lokalizacji, przeniesienie może być opcją. Możesz mieć możliwość przeniesienia do tej samej lub podobnej pracy lub możesz uzyskać inną pozycję u swojego obecnego pracodawcy. Zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby poprosić o przesłanie prośby o przesłanie i przesłanie prośby o pomoc.

10. Weź pod uwagę tymczasową pracę lub tymczasową pracę

Jedną z opcji pracy, gdy nie możesz się doczekać, aby się przenieść, jest rozważenie pracy w charakterze pracownika tymczasowego lub podjęcia pracy sezonowej, dopóki nie ustawisz stałej pozycji. W zależności od pory roku i miejsca, możesz wykonywać wiele krótkoterminowych prac, aż do momentu zatrudnienia na pełny etat.

Sugerowane czytanie: Jeśli chcesz przykładów, oto jak wspomnieć o przeniesieniu w liście przewodnim .