Dlaczego Amerykanie czują się winni za używanie korzyści urlopowych

Jak zdobyć więcej amerykańskich pracowników do udziału w wakacyjnych świadczeniach

Zdrowie podróży wakacje. Depositphotos.com/AnnaOmelchenko

Zasadą jest, że Amerykanie ciężko pracują i są innowacyjni. Ten entuzjazm jest początkiem budowania naszego narodu i tego, co go podtrzymuje, nawet w obliczu zawirowań społecznych i politycznych. Jednak zbyt dużo pracy może być złą rzeczą. To znaczy, według ostatnich badań, które wskazują, że Amerykanie każdego roku opuszczają zbyt wiele dni urlopu.

Project Time Off, organizacja, która śledzi korzyści urlopowe i opowiada się za większą równowagą między pracą a życiem prywatnym, poinformowała w raporcie The State of American Vacation 2017, że 54 procent Amerykanów miało niewykorzystane korzyści urlopowe pod koniec 2016 roku.

Oznacza to 662 milionów godzin niewykorzystanych wakacji, które w innym przypadku pomogłyby pracownikom odzyskać siły i odnowić pracę. Aby ująć to w perspektywie, badanie wykazało, że w latach 70. średni czas wakacji wykorzystywanych przez pracujących dorosłych wynosił 20 dni.

Dlaczego Amerykanie nie korzystają z przydzielonych im korzyści urlopowych

Niektóre z nich sprowadzają się do tego, w jaki sposób czas wakacji jest postrzegany i promowany przez pracodawców. W USA płatne wakacje nie są obowiązkowe. Departament Pracy USA informuje, że jeden na czterech Amerykanów nie otrzymuje żadnego płatnego urlopu, który jest jedynym bogatym narodem, który nie wymaga od pracodawców zapewnienia świadczeń urlopowych. Z tych pracodawców, którzy zapewniają płatne wakacje i czas wolny, nie jest to promowane ani zachęcane. Większość pracowników jest oferowana w dowolnym miejscu od tygodni do dwóch tygodni wakacji, a korzyści urlopowe są często naliczane w oparciu o rzeczywiste przepracowane godziny.

Innym czynnikiem jest to, że więcej osób pracuje zdalnie niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki technologii mobilnej i Internetowi.

Nawet gdy pracujący ludzie korzystają z wolnego czasu w biurze, angażują się w zadania związane z pracą, takie jak sprawdzanie poczty elektronicznej, spotkania telefoniczne i prowadzenie badań ze smartfonów. Ankieta Glassdoor wykazała, że ​​dwóch na trzech pracowników pracuje, gdy są na wakacjach.

Reszta tego pochodzi z norm kulturowych, które sprawiają, że jest w porządku pracować długie godziny z niewielką ilością wolnego czasu.

Wizerunek pracoholika, który przeżył na dużych ilościach kawy i cukiernych wypieków, jest zbyt popularny w telewizji. Co gorsza, są to postawy współpracowników, którzy zostali pozostawieni do pracy nad projektami, podczas gdy inni poświęcają dzień lub dwa. Często określane jako "wstydliwe wakacje", ludzie czują się źle, gdy zabierają czas z dala od stresorów w pracy.

Co ciekawe, jak zauważa Niall McCarthy, autor publikacji Forbes, takie kraje jak Australia, Wielka Brytania i Niemcy oferują pracownikom 20 lub więcej dni urlopu rocznie. W krajach, w których wartość pracy jest wyższa niż w czasie osobistym, np. W Japonii, czas wakacji wynosi nie więcej niż 5-10 dni.

Centrum Badań Ekonomicznych i Politycznych (CEPR) opublikowało specjalny raport, w którym porównano międzynarodowe przepisy dotyczące płatnego czasu wolnego od korzyści i wskaźników wykorzystania w najbogatszych krajach świata. Członkowie CEPR obejmują 16 krajów europejskich, a także USA, Australię, Kanadę, Japonię i Nową Zelandię, z których wszystkie są uważane za lidera reszty świata w polityce w miejscu pracy. Co ciekawe, badanie wykazało:

Korzyści płynące z regularnych wakacji

W wyniku tych badań i innych istnieje zwiększone zainteresowanie zwiększeniem produktywności miejsc pracy dzięki zapewnieniu bardzo potrzebnego czasu pracownikom. Korzyści z płatnego urlopu są liczne, o czym świadczy nauka.

Usuwanie winy z wakacyjnych przywilejów

Dla wyższej kadry kierowniczej bardzo ważne jest wspieranie zdrowszych i szczęśliwszych miejsc pracy poprzez promowanie świadczeń urlopowych.

Oferuje alternatywy

Jeśli miejsce pracy nie zapewnia świadczeń urlopowych, istnieją alternatywy, takie jak elastyczne godziny pracy, bezpłatny urlop osobisty i codzienne przerwy na drobne wydatki, które pozwalają pracownikom na doładowanie. Co do zasady jednak wszystkim pracownikom należy zaoferować co najmniej 5-10 płatnych dni urlopu rocznie w pierwszym roku, w zależności od ich statusu i godzin pracy. Pracownicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze godzin mogą zarobić na zwolnieniu po drodze, ale należy im również zaoferować ograniczoną liczbę dni urlopu od rozpoczęcia zatrudnienia.

Komunikowanie przez cały rok

Płatny czas wolny powinien być czymś, co zachęca się przez cały rok, aby utrzymać odpowiedni poziom zatrudnienia i usunąć wstyd lub poczucie winy. Podczas gdy wielu pracowników będzie chciało zaoszczędzić część swojego urlopu na długie dni i czas podróży, menedżerowie muszą mieć pewność, że korzystają z czasu wolnego, gdy są chorzy, przepracowani, doświadczają stresu lub mają mniejszą uwagę.

Ustawianie pozytywnego przykładu

Przywództwo firmy może również dawać dobry przykład pracownikom, biorąc również czas wolny na wakacje. Mówiąc o korzyściach z czasu wakacji , o tym, jak pomaga to ludziom zachować produktywność i szczęście oraz korzyści zdrowotne wynikające z czasu wakacji - wszystkie te czynniki mogą wpływać na innych, aby robić to samo. Menedżerowie powinni sprawić, aby był to pozytywny aspekt pracy i nigdy nie obciążać pracowników uciążliwymi zadaniami podczas ich nieobecności. Menedżerowie mogą zameldować się ze swoimi zespołami podczas wakacji, ale ograniczają je do krótkiej rozmowy telefonicznej raz dziennie. Te zachowania dają innym model, z którego można się zachować, gdy są na wakacjach.

Korzyści urlopowe dla osób zarabiających na niskich zarobkach

Niskie płace i minimalne zarobki muszą być pewni, że będą korzystać z wszelkich płatnych dni urlopu, do których są uprawnieni każdego roku. Jeśli tego nie robią, w gruncie rzeczy wypłacają zarobki. W czasie wolnym od pracy mogą skupić się na sprawach osobistych, w tym planach zarabiania w nadchodzącym roku. Świadczenia edukacyjne mogą pomóc osobom o niskich dochodach w zdobyciu wykształcenia lub uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów, podczas gdy są zatrudnione, a płatny urlop jest kluczowym aspektem tego, gdy muszą oni uczyć się do egzaminów lub podróżować na zajęcia.