Zachęty i korzyści dla większego zaangażowania pracowników

12 sposobów na zwiększenie zaangażowania i produktywności pracowników

Świadczenia pracownicze i zaangażowanie. Depositphotos ..com

W idealnym świecie pracownicy przychodzili do pracy każdego dnia z jasnymi uśmiechami na twarzach, chętni do bycia produktywnymi i zaangażowani ze swoimi kolegami. Ale smutną prawdą jest, że ogromna liczba pracowników jest albo zwolniona, albo wychodzi z organizacji. Według Gallupa Poll prawie 70 procent wszystkich pracowników jest zwolnionych, pozostawiając tylko około jednej trzeciej pracowników aktywnie uczestniczących w ich pracach przy pełnej produkcji.

Średni dochód to 350 miliardów dolarów rocznie w wyniku utraty produkcji.

Dlaczego pracownicy stają się odłączeni w pracy

Powody zwolnienia pracowników różnią się w zależności od miejsca pracy, ale w większości przypadków wynika to z:

Elementy długoterminowego zaangażowania pracowników

Na szczęście pracodawcy mogą wykorzystać ukierunkowane zachęty i korzyści, aby znacznie poprawić zadowolenie pracowników i zaangażowanie w większości miejsc pracy. Wraz z programami zmniejszającymi napięcia i słabe praktyki zarządzania, zachęty i korzyści mogą być wykorzystane do podniesienia poziomu morale pracowników i poziomu zaangażowania w pracy.

Raport Towers and Watson informuje, że firmy powinny koncentrować się na zrównoważonym zaangażowaniu, aby uzyskać najlepsze wyniki w dłuższej perspektywie. Trzy kluczowe elementy trwałego zaangażowania obejmują:

Dlatego, gdy firma chce zwiększyć zaangażowanie pracowników, musi najpierw zacząć od zbadania powyższych elementów i dokonania pozytywnych zmian na poziomie zarządzania operacjami. Dopiero wtedy zachęty i korzyści mogą zmienić wydajność i szczęście pracownika .

Świadczenia pracownicze i zachęty, które zwiększają zaangażowanie pracowników

Niektóre przykłady świadczeń pracowniczych i zachęt, które mogą pozytywnie wpłynąć na organizację i zaangażowanie pracowników, obejmują:

Płatny i nieopłacony czas wolny

Każdy może od czasu do czasu zyskać trochę czasu wolnego. Organizacje, które chcą wesprzeć szczęśliwą siłę roboczą, rozumieją to, dlatego zapewniają elastyczne zasady dotyczące czasu pracy, które zwiększają ogólną równowagę między życiem zawodowym. Chcesz podnieść poziom? Zapewnij zniżki na podróż, wakacje w pracy i wyjazdy grupowe, aby pracownicy mogli odpocząć.

Własność firmy i podział zysków

Kiedy pracownicy mogą doświadczyć korzyści płynących z rentowności biznesu, może to być potężną zachętą do pracy. Dlatego też dodanie własności akcji spółki lub programu dzielenia się zyskami może być dużą korzyścią.

Plany oszczędnościowe emerytalne

Ponieważ prawie 10 tysięcy Wyboistów Młodych opuszcza pracowników dziennie, potrzeba posiadania silnych planów oszczędzania na emeryturę znajduje się wysoko na liście priorytetów dla wielu pracowników. Dotyczy to również osób w wieku 30 i 40 lat, ponieważ będą one zajęci zarabianiem jak największej ilości pieniędzy w celu zwiększenia planów emerytalnych. Skonfiguruj automatyczny plan oszczędzania na emeryturę i dopasuj 50 centów za każdy dolara, który pracownicy wpłacają, do pewnego procentu ich rocznego wynagrodzenia.

Trening i rozwój

Rynek nauki i rozwoju zawodowego eksplodował od czasu ewolucji klas online i zdalnych.

Ponadto wciąż jest wielu pracujących dorosłych, którzy zmieniają się w wyniku recesji, która zabrała wiele miejsc pracy. Posiadanie programu, który zapewnia szkolenie w miejscu pracy bez ponoszenia kosztów przez pracowników, może znacznie zwiększyć zaangażowanie i produktywność pracowników. Upewnij się, że pracownicy mogą się uczyć na wiele sposobów, zarówno w pracy, jak i poza nią, na przykład w ramach czesnego, certyfikatów branżowych i wydarzeń społecznościowych.

Elastyczny harmonogram i zdalne ustalenia robocze

Według ostatnich statystyk z 2016 roku około 3,7 miliona dorosłych pracuje z domu przynajmniej kilka dni w tygodniu, a nawet osoby pracujące w pełnym wymiarze godzin w kampusie biznesowym rzadziej korzystają z biur przez cały dzień z powodu korzystania z technologii mobilnej. . Miejsce pracy, które tworzy mobilne opcje pracy, takie jak telepraca, organizowanie spotkań poza miejscem pracy i oferowanie elastycznych godzin pracy, może być świetnym sposobem na zwiększenie produktywności i szczęścia pracowników.

Mentorship, Coaching i Advanced Business Skill Building

Firma, która chce zainspirować swoich pracowników, rozumie potrzebę transferu umiejętności i wiedzy z pokolenia na pokolenie. Stwórz starszą aplikację do nauki i coachingu, która pasuje do doświadczonych liderów i pracowników średniego szczebla, którzy będą gotowi do podjęcia kolejnego kroku w swojej karierze. Mentorzy mogą podnieść morale i mogą dać firmie przewagę poprzez pogłębienie podstawowych wartości, które firma wypracowała. Często organizuj spotkania typu "pozdrawiam".

Korzyści i programy wellness

Pracodawcy nieustannie dostrzegają, jak ważne jest dobre samopoczucie i dobre samopoczucie pracowników. Kiedy pracownicy są zdrowi, są bardziej szczęśliwi i mogą pracować na pełnych obrotach. Według badania SHRM opublikowanego w 2015 r. "Każdy dolar zainwestowany w interwencję w zakresie odnowy biologicznej przyniósł oszczędności na opiekę zdrowotną w wysokości 6 USD." Programy odnowy biologicznej można wdrożyć dla niewielkiej inwestycji i mogą obejmować proste programy, takie jak wsparcie żywieniowe na miejscu, programy chodzenia, i targi zdrowia.

Ulepszone środowisko pracy

Dzisiejsi pracownicy szukają całego pakietu, jeśli chodzi o doświadczenie zawodowe. Nie są już chętni do pracy w dusznych gospodarstwach bez okien i niczego przyjemnego do obejrzenia. Firmy, które poświęcą czas na poprawienie środowiska pracy dzięki miękkim ustawieniom siedzeń, współpracującym stacjom roboczym, przyjemnym grafikom, oświetleniu i żywym roślinom - przekonają się, że przekłada się to na szczęśliwszych pracowników. Wprowadź kilka zmian w swoim miejscu pracy, aby uzyskać niemal natychmiastowe wyniki w nastroju pracowników.

Korzyści finansowe Wellness

Na barkach wielu pracowników pojawia się plaga, która jest przytłaczającą kwotą zadłużenia wynikającą z kart kredytowych, pożyczek studenckich , kosztów mieszkaniowych i innych. Wiele osób po prostu nie wie, jak zarządzać zarabiającymi pieniędzmi. Firma, która inwestuje w edukację finansową i dobre samopoczucie swoich pracowników, może pomóc pracownikom w doświadczeniu wolności wydostania się z długów i życia w granicach swoich możliwości.

Uroczystości i wydarzenia firmowe

Wraz z powiązaniem z rentownością i sukcesem firmy, pracownicy często oczekują uroczystości. I dlaczego nie świętować ich ciężkiej pracy i wkładu? Co najmniej roczna uroczystość obejmująca wszystkich pracowników, w tym tych, którzy są przyjaźnie nastawieni do rodziny. Na przykład może odbyć się tygodniowa uroczystość z zabawnym motywem, aby pracownicy mogli ubrać się na konkurs kostiumów, udekorować swoje miejsca pracy lub wziąć udział w gotowaniu z chili.

Ankiety pracownicze i sesje "Burza mózgów"

Największą korzyścią, jaką możesz dać swoim pracownikom, jest szansa na głos. Ankiety dotyczące zaangażowania pracowników, badania pulsacyjne i sesje "burzy mózgów" pozwalają pracownikom mówić w środowisku, w którym mogą czuć się bezpiecznie i zatwierdzić. Skorzystaj z zewnętrznej firmy zajmującej się badaniem pracowników, aby poradzić sobie ze szczegółami i zachować poufność. Zorganizuj krótkie spotkania z pracownikami, prosząc ich o propozycje usprawnień w miejscu pracy.

Projekty specjalne i przyczyny społeczności

Wielu pracowników ma szansę zyskać profesjonalne i osobiste uznanie dla wybranego przez siebie projektu. Mogą to być projekty lub inicjatywy społecznościowe związane z branżą i promujące firmę w pozytywnym świetle. Dowiedz się, co powoduje, że pracownicy uczestniczą i jak firma może się za nimi kryć. Wprowadź pojęcie dziennikarstwa społecznego pracowników w codzienne działania firmy, aby tworzyć kulturę i zaangażowanie.

Powyższe korzyści i zalety mogą być doskonałą zachętą, aby ponownie zachęcić pracowników do pracy. Skonfiguruj programy premiowe i uznaniowe, aby jeszcze bardziej zwiększyć dobrobyt pracowników. Nieco może przejść długą drogę, przy odpowiednim wysiłku ze strony firmy.