Najlepsze sposoby na poprawę satysfakcji i zaangażowania pracowników

Klucze do poprawy satysfakcji i zaangażowania pracowników

Zanim będziesz w stanie poprawić zadowolenie pracowników i zaangażowanie pracowników, musisz wiedzieć, co poprawić. Coroczne badanie satysfakcji i zaangażowania pracowników w Społeczeństwo Zarządzania Zasobami Ludzkimi (SHRM) w 2016 r. Określa czynniki, które są ważne w satysfakcji pracowników i ich zaangażowania w postrzegane przez pracowników.

Celem ankiety jest pomoc pracodawcom w opracowaniu odpowiednich programów i praktyk, gdy starają się wywierać wpływ na te dwa czynniki, które mają kluczowe znaczenie dla morale i motywacji pracowników .

Zrozumienie preferencji pracowników zapewnia wskazówki dotyczące kompetentnej alokacji zasobów.

W przeciwnym razie pracodawcy mogą wydać tysiące dolarów na programy i praktyki, których ich pracownicy tak naprawdę nie chcą. A oto sekret, który musisz znać poza oficjalnymi wynikami ankiet, które dostarczają wskazówek.

Dowiesz się najwięcej o tym, co zaangażuje i zadowoli Twoich pracowników, pytając ich, czego chcą najbardziej. Następnie, jak możesz, odpowiednio pomieścić i zapewnić to, czego szukają. Twoje miejsce pracy rozkwitnie, gdy pracownicy spełnią swoje potrzeby.

Badanie satysfakcji pracowników

W badaniu przeanalizowano 35 aspektów zadowolenia z pracy pracowników, podzielonych na cztery obszary tematyczne: rozwój kariery, relacje z kierownictwem, wynagrodzenia i świadczenia oraz środowisko pracy. Dodane w 2011 r. Badanie dotyczyło również zaangażowania pracowników.

Wyniki badania satysfakcji

Według tego badania,

Ustalenia organizacji Gallup dotyczące zwolnionych pracowników zostały wyróżnione w Wall Street Journal . Gallup stwierdził, że 19% z 1000 osób, z którymi przeprowadzono wywiady, czuje się "aktywnie zwolnione w pracy".

Pracownicy ci skarżą się, że nie mają narzędzi, których potrzebują do wykonywania swojej pracy. Nie wiedzą, czego się od nich oczekuje. Ich szefowie nie słuchają ich.

10 najlepszych współtwórców satysfakcji z pracy

Pracownicy określili te czynniki jako ich 10 najważniejszych czynników przyczyniających się do zadowolenia z pracy.

11-20 punktów ankiety: sama praca (jest interesująca, ambitna, ekscytująca itp.) (48%), uznanie przez kierownictwo wydajności pracy pracowników (informacje zwrotne, zachęty, nagrody) (48%), komunikacja między pracownikami i wyższe kierownictwo (48%), możliwości rozwoju kariery w organizacji (47%), autonomia i niezależność w podejmowaniu decyzji (46%), komunikacja kierownictwa nad celami i strategiami organizacji (45%), ogólna kultura korporacyjna (np. reputacja organizacji, etyka pracy, wartości, warunki pracy) (44%), praca zespołowa w dziale / jednostka biznesowa (43%), sensowność pracy (zrozumienie, w jaki sposób twoja praca przyczynia się do misji organizacji) (42%) i szkolenie specyficzne dla danego zawodu (42% ).

Wyniki pokoleniowe

Podczas gdy Baby Boomers , Gen-X i Millennials zdobyli podobne wyniki w wielu dziedzinach związanych z zaangażowaniem, wykazywali także pewne różnice. Zgodnie z raportem SHRM,

"w inny sposób cenią kilka innych aspektów swojej pracy, Millenialsi (88%) nadali większą wagę możliwościom rozwoju kariery niż na przykład Baby Boomers (76%), a członkowie Pokolenia X (89%) częściej cytowali zaangażowanie organizacji do rozwoju zawodowego jako czynnik przyczyniający się do zadowolenia z pracy w porównaniu do Baby Boomers (79%). "

Pracownicy we wszystkich trzech pokoleniach przykładali dużą wagę do czynników związanych z wynagrodzeniem i świadczeniami. Tysiąclecia przykładali większą wagę do szkolenia zawodowego, rozwoju zawodowego i rozwoju kariery zawodowej, przyczyniając się do zwiększenia zadowolenia z pracy w porównaniu ze starszymi pokoleniami.

Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę etap ich kariery zawodowej, ale pracodawcy muszą zauważyć, że różnice istnieją teraz, gdy pracownicy umysłowi stanowią większość pokoleń.

18 Warunki zaangażowania pracowników

Zaangażowanie pracowników, zgodnie z raportem SHRM, jest bardziej prawdopodobne, gdy istnieją pewne warunki. Pracodawcy mogą zmaksymalizować zaangażowanie pracowników poprzez poprawę tych czynników.

Wartości procentowe wskazują na ogólne zadowolenie pracowników z wymienionego warunku zaangażowania. Pozycje są wymienione w kolejności od wyników ankiety pracowniczej: najbardziej zadowoleni lub najmniej zadowoleni ze stanu w swojej organizacji.

Z odsetkami odnotowanymi zarówno w części satysfakcjonującej wyników ankiety, jak i aspektach zaangażowania w ankietę, pracodawcy mają do wykonania wiele pracy, aby w pełni zaspokoić, a zwłaszcza zaangażować pracowników. Czy jesteś gotowy na wyzwanie?

Zwróć uwagę, że cztery aspekty kariery i rozwoju zawodowego pracowników znajdują się w dolnej siódemce dla zadowolenia pracowników:

Członkowie SHRM mogą pobrać cały raport bez żadnych kosztów.

Jak poprawić zadowolenie i zaangażowanie pracowników

Czy interesuje Cię, w jaki sposób Twoja organizacja może poprawić zaangażowanie pracowników i zadowolenie pracowników? Spójrz na te dodatkowe zasoby.