Jak sprawić, by Twoi pracownicy - Twoi najlepsi fani

Pracownicy stają się fanami szaleńców, gdy wiedzą, że się o nich troszczą

Twoi pracownicy pracują dla ciebie. Są wynagradzani za wykonywanie określonych zadań i za każdy z nich odpowiadają indywidualne obowiązki, dzięki którym firma rozwija się z pozytywnym rozmachem. Zapewniasz im stałe pensje, rozsądne korzyści i komfortowe warunki pracy. Oznacza to, że wykonałeś swoją część, prawda?

A co, jeśli możesz zrobić więcej? Co się stanie, jeśli Twoi pracownicy mogą również pełnić funkcję największych fanów Twojej firmy lub marki?

Co by było, gdyby Twoje wiadomości dotarły do ​​ich sieci poza godzinami pracy? Jest szansa, że ​​ta społeczna interakcja przyciągnie więcej uwagi, niż jakakolwiek kampania marketingowa firmy mogłaby sama.

Aby przekonwertować swoich pracowników na fanów, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i strategiami.

Promuj i żyj swoją misją i wartościami

Tak, pracownicy są zachęcani do opisów stanowisk i wynagrodzeń. Ale przyciąga ich także to, co twierdzisz, że reprezentujesz jako firma. Opisy misji opisują wizję i wartości, które Twoja firma żyje i podąża za nimi.

Jest to ważne dla klientów, ale jest również ważne dla pracowników. W rzeczywistości, gdy wyrażone są poprawnie, oświadczenia misji powinny stanowić inspirację i motywację dla pracowników, aby wyjść poza nie.

Aby zmaksymalizować korzyści wynikające z misji, musisz:

Zintegrowanie swojej misji z kulturą miejsca pracy i stanie przez nią pokazuje, jak ważna jest misja dla organizacji. To promuje zaufanie i jest mocną podstawą do przekształcania pracowników w fanów.

Zachowaj pracowników w pętli

Jako lider biznesu możesz widzieć większy obraz wyraźniej niż pracownicy. Informowanie pracowników o bieżących aktualizacjach i skutecznej komunikacji sprawia, że ​​czują się doceniani i prowadzą do większej wydajności i lojalności.

Kiedy pracownicy biorą udział w procesie podejmowania decyzji, gdy są świadomi decyzji i są w stanie wyrażać swoje opinie na temat tych decyzji, prawdopodobnie poczują się większą częścią zespołu. Głos prowadzi do inicjacji, a inicjacja tworzy fanów.

Spójrz poza wynagrodzenie

Pensje są ważne. Twoi pracownicy muszą wiedzieć, że zarabiają pewną kwotę, dzięki której mogą żyć wygodnie. Stabilność ma zasadnicze znaczenie dla ich połączenia z firmą.

Ale, aby budować fanów, musisz zapewnić coś więcej niż wspaniałe wynagrodzenie. Kilka opcji do rozważenia poza podstawowymi wynagrodzeniami to:

Uczciwe pensje są doskonałym punktem wyjścia, ale czasami są to dodatkowe świadczenia, które zmieniają pracowników w na całe życie.

Daj pracownikom swobodę podejmowania decyzji

Jeśli twierdzisz, że obsługa klienta jest jedną z twoich najlepszych wartości jako firmy, powinieneś aktywnie przygotować się do tego roszczenia. Jeśli pracownik musi przeskoczyć przez obręcze i porozmawiać z trzema menedżerami, zanim zaproponuje rozwiązanie niezadowolonemu klientowi, ani pracownik, ani klient nie będą zadowoleni z tego doświadczenia.

Gdy istnieją wytyczne, które podkreślają proces naprawczy i potencjalne rozwiązania, pracownicy są w stanie podejmować decyzje na własną rękę. Oczywiście, możesz później omówić te decyzje i porozmawiać o potencjalnych sposobach poprawy.

Kiedy pracownicy mają poczucie autonomii , podejmują lepsze decyzje i są bardziej dumni ze swojej pracy - i firmy, dla której pracują.

Mówiąc prościej, robiąc dodatkowy krok jako pracodawca i inwestując w życie swoich pracowników, zarówno monetarnych, jak i nie tylko, możesz zamienić ich w swoich największych fanów.

Pracownicy, którzy są fanami, będą zachwycać się swoim biznesem dla tych, którzy są wokół nich. Będą generować emocje, które trudno znaleźć gdzie indziej. Teraz jest czas, aby skoncentrować się na rozwoju, na powiększaniu swojej najlepszej grupy fanów.