Dołącz do stowarzyszenia zawodowego

Dzień 18 30 dni na wymarzoną pracę

Dzisiaj dołączasz do profesjonalnego stowarzyszenia związanego z Twoją branżą. Stowarzyszenie zawodowe to organizacja, której członkowie mają podobne kwalifikacje lub zainteresowania zawodowe.

Na przykład American Marketing Association jest wiodącą organizacją krajową dla specjalistów od marketingu, a American Bar Association jest wiodącym stowarzyszeniem dla prawników.

Dołączenie do profesjonalnego stowarzyszenia pomoże Ci nie tylko w poszukiwaniu pracy, ale także w całej Twojej karierze.

Nawet jeśli już należysz do stowarzyszenia, zapoznaj się z poradami, jak korzystać z członkostwa, aby zwiększyć swoje poszukiwanie pracy.

Dlaczego warto dołączyć do profesjonalnego stowarzyszenia?

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym dołączenie do profesjonalnego stowarzyszenia może pomóc w poszukiwaniu pracy. Być może najważniejsze, profesjonalne stowarzyszenie jest doskonałym źródłem do nawiązywania kontaktów.

Uzyskasz dostęp do wielu osób z Twojej branży, z którymi możesz dyskutować na temat branży i którzy mogą udzielić Ci porady zawodowej.

Stowarzyszenia organizują również szereg spotkań i konferencji. Są to nie tylko cenne miejsca do nawiązywania kontaktów, ale także oferują seminaria dotyczące rozwoju kariery i trendów w branży.

Członkowie mogą uzyskać więcej informacji o branży za pośrednictwem publikacji stowarzyszenia, takich jak dziennik branżowy lub gazeta. Czytanie o trendach branżowych dostarczy Ci doskonałych informacji branżowych, które mogą być przydatne podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Wiele stowarzyszeń posiada także internetowe bazy danych ofert pracy, w których członkowie mogą publikować CV i wyszukiwać oferty pracy dotyczące konkretnie branży.

Wskazówki dotyczące wyboru profesjonalnego stowarzyszenia

Nie wszystkie stowarzyszenia zawodowe są sobie równe. Zapytaj byłych współpracowników lub innych współpracowników w twojej branży, które stowarzyszenia polecą (jest to świetne pytanie do zadawania podczas wywiadu informacyjnego).

Jeśli znajdziesz stowarzyszenie, które Cię interesuje, sprawdź, czy możesz dołączyć do najbliższego rozdziału regionalnego. Przynależność do lokalnego oddziału ułatwi ci uczestnictwo w wydarzeniach i poznawanie ludzi z Twojej okolicy.

Nie musisz dołączać do żadnego stowarzyszenia związanego z Twoją branżą, ani nie powinieneś. Byłoby to zbyt cienkie i prawdopodobnie kosztowałoby więcej pieniędzy i zajmowało więcej czasu, niż byłoby to warte. Zamiast tego znajdź jedno skojarzenie, które pasuje do Twoich zawodowych potrzeb.

Co robić, gdy się przyłączycie

Kiedy zostaniesz członkiem stowarzyszenia, sprawdź stronę stowarzyszenia na nadchodzące wydarzenia lub konferencje. Weź udział w lokalnym wydarzeniu i nawiązaj rozmowę z innymi członkami (pamiętaj, aby zabrać ze sobą wizytówki!).

Rozpocznij od lekkiej rozmowy, a następnie przywołaj poszukiwania pracy. Pamiętaj, że jesteś tam, aby uzyskać informacje na temat branży i dodać kontakty, więc nie spędzaj zbyt wiele czasu na potrzebie pracy.

Jeśli istnieje baza danych poszukiwania pracy na stronie stowarzyszenia, opublikuj swoje CV i poszukaj ciekawych ofert pracy. Jeśli łączyłeś się z kimkolwiek, kto pracuje dla firmy z ofertą pracy, skontaktuj się z nimi i sprawdź, czy mogą polecić ci pracę lub podać jakieś informacje poufne.

Nadal wykorzystuj zasoby swojego stowarzyszenia przez resztę swojego poszukiwania pracy i przez całą swoją karierę.