Co robić, jeśli twój szef cię nie lubi

Czy czujesz, że twój szef cię nie lubi? Czy to utrudnia pracę? Czasami możesz zmienić sytuację i poprawić relacje z szefem, ale czasami nie możesz. Poza oczywistymi metodami , oto co powinieneś zrobić, gdy masz słabą relację ze swoim przełożonym.

Jest kilka kroków, które możesz podjąć, jeśli czujesz, że twój szef cię nie lubi. Poniżej znajdują się sugestie dotyczące poprawy relacji z pracodawcą i przyjemniejszego, produktywnego czasu pracy.

Zapytaj się

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, czy to tylko ty masz problem z szefem. Czy są inni koledzy, którzy zgłaszają się do twojego szefa i mają bardziej pozytywne relacje? Czy istnieje inne podejście, które podejmują lub czego można się nauczyć z ich wykonania? Spróbuj uzyskać porady od osób z Twojej okolicy.

Spójrz na siebie

Zastanów się, czy to możliwe, że unikasz interakcji ze swoim szefem lub nieświadomie przekazujesz złe uczucia z powodu swoich przypuszczeń na temat tego, jak on cię postrzega? Jest rzeczą naturalną, że działamy bardziej chłodno dla ludzi, którzy naszym zdaniem mogą nas nie lubić, a oni z kolei mogą działać bardziej chłodno w stosunku do nas. Spróbuj przerwać cykl, znajdując okazję do zaangażowania swojego szefa i okazania szacunku i pozytywnego szacunku na małe sposoby.

Popraw swoją wydajność

Jeśli uważasz, że twój szef cię nie lubi ze względu na wydajność, musisz działać, aby zmienić to postrzeganie.

Upewnij się, że stale aktualizujesz swoje działania i osiągnięcia, więc jest świadoma twoich wkładów. Zapraszamy do szczerej dyskusji na temat obszarów potencjalnej poprawy i uchwalenia planu rozwiązania tych problemów.

Możesz nawet poprosić o częstsze oceny wyników, dopóki Ty i Twój szef nie poczujesz, że Twoje wyniki się poprawiły.

Większość pracodawców doceni, że podejmujesz inicjatywę, aby stać się silniejszym pracownikiem.

Rozważ Opuszczenie

Czasem jest tylko kiepski miks osobowościowy, albo twój szef jest palantem lub, co gorsza, tyranem. Kiedy wszystkie wysiłki zmierzające do naprawienia twojego związku zawiodą, być może nadszedł czas, aby rozważyć alternatywne zatrudnienie w innym dziale lub u innego pracodawcy. W takim przypadku należy uważać, aby nie działać w żaden sposób, który mógłby przyspieszyć przedwczesne ostrzeliwanie.

Utrzymuj pozytywną relację

Pamiętaj także, że możesz potrzebować referencji w pewnym momencie w przyszłości lub potencjalny pracodawca może przeprowadzić sprawdzenie danych i skontaktować się z szefem. Kontynuuj ciężką pracę i utrzymuj wysokie standardy podczas badania opcji.

Jeśli zdecydujesz się odejść, upewnij się, że pozostaniesz profesjonalny i serdeczny w liście rezygnacji z pracy.

Również w przypadku wniosków o pracę i wywiadów nie rozwodź się nad negatywnymi aspektami swojej pracy i pracodawcy. Jeśli skarżysz się na poprzedniego pracodawcę, osoba przeprowadzająca wywiad najprawdopodobniej będzie po stronie szefa i założy, że trudno ci z nim pracować.

Co zrobić, jeśli w obliczu dyskryminacji w zatrudnieniu

Czasami szef może traktować cię w określony sposób z niesprawiedliwych, a nawet nielegalnych powodów.

W takim przypadku możesz rozważyć podjęcie poważniejszych działań.

Zatrudnienie lub dyskryminacja w miejscu pracy występuje wtedy, gdy jesteś dyskryminowany pod względem czynników, takich jak Twoja rasa, kolor skóry, religia, płeć lub pochodzenie narodowe. Tego rodzaju dyskryminacja jest nielegalna, a prawo to jest egzekwowane przez Komisję ds. Równych Szans dla Zatrudnienia (EEOC). Należy zauważyć, że istnieje wiele innych rodzajów dyskryminacji w miejscu pracy, które nie są objęte przez Komisję.

Jeśli uważasz, że jesteś dyskryminowany, możesz złożyć skargę do Komisji ds. Równych Szans Zatrudnienia. Nielegalne jest, aby pracodawca niewłaściwie traktował cię po złożeniu skargi. Należy jednak pamiętać, że jest to bardzo poważny krok. Możesz również porozmawiać z działem zasobów ludzkich przed złożeniem skargi, aby uzyskać poradę.