Jak wybrać karierę, gdy jesteś zainteresowany wszystkim

Dla wielu młodych dorosłych wejście na rynek pracy może być ciężkie. Przez całe życie mówiono Ci, jak ważne jest, abyś stał się wszechstronnym człowiekiem. Próbowałeś różnych aktywności, studiowałeś różne przedmioty i rozwinąłeś szeroki zakres zainteresowań. Następnie musisz wybrać ścieżkę kariery .

Nagle wydaje się, że musisz wybierać między zamiłowaniem do technologii lub sztuki; polityka lub gotowanie. Musisz zdecydować, jaka będzie twoja kariera i co zostanie zdegradowane do weekendowego hobby.

A może ty?

Będą trudne decyzje. Niektóre interesy będą miały pierwszeństwo przed innymi. Ale jeśli jesteś mądry w swoich wyborach, możliwe jest znalezienie elastycznej ścieżki kariery, która nie ogranicza cię do duszącej skrzynki. Musisz tylko poświęcić trochę czasu na zbadanie wszystkich dostępnych opcji.

Oto jak wybrać karierę, gdy interesuje Cię więcej niż jedna rzecz:

Określ, czego nie możesz żyć bez działania

Badanie Gallupa z 2015 r. Wykazało, że wśród pracowników, którzy pracowali w firmie dłużej niż trzy miesiące, 60 procent pozostało, ponieważ ich praca pozwoliła im robić to, co robią najlepiej. Czynnik ten miał jeszcze większy wpływ na satysfakcję pracowników niż wzrost dochodów. Dlaczego?

To proste - ludzie są bardziej szczęśliwi, kiedy codziennie wchodzą do pracy i robią to, co mają robić. Sztuką jest ustalenie, jakie jest twoje powołanie. Pierwszym krokiem w tym procesie jest zastanowienie się nad tym, co sprawia, że ​​nudne zadanie staje się dla ciebie bardziej znośne.

Na przykład, wyobraź sobie, że musisz spędzić cały dzień na sprzątaniu: Czy byłoby to mniej wstrętne, gdybyś mógł pracować z zespołem? A może trzeba było rozwiązać zagadki, aby prawidłowo zidentyfikować potrzebne produkty czyszczące? Twoja odpowiedź na te pytania pomoże ci dotrzeć do sedna tego, czego potrzebujesz z kariery.

Aby głębiej zagłębić się w to, co Cię motywuje, zastanów się nad ocenami osobowości online lub korzystaj z aplikacji do eksploracji kariery. Możesz być zaskoczony tym, co o tobie mówią i jak pomagają ci zawęzić opcje.

Znajdź branżę, która cię interesuje

Twoje wykształcenie ułatwia lub wręcz utrudnia uzyskanie określonych rodzajów pracy, ale nie ogranicza całkowicie branż, w których musisz pracować. Jeśli specjalizujesz się w biologii , nie jesteś ograniczony tylko do medycyny lub dziedziny naukowe. Jeśli wziąłeś udział w zajęciach z programowania komputerów , nie oznacza to, że musisz podjąć pracę w branży technologicznej.

Wiele twoich umiejętności można przenosić z jednej branży na drugą. Badanie Burning Glass z 2015 r. Wykazało, że umiejętności badawcze znalazły się w pierwszej dziesiątce najważniejszych umiejętności dla różnych branż, od marketingu i PR po opiekę zdrowotną i IT.

Zajrzyj do różnych branż i dowiedz się, jakie umiejętności są w nich najważniejsze. Myśl nieszablonowo i zastanów się, jakie wyjątkowe doświadczenie może przynieść branży. Powiedzmy, że zawsze kochałeś muzykę, ale jesteś głuchy na jej brzmienie. Zamiast uczyć się gry na gitarze, studiowałeś projektowanie stron internetowych. Zawsze możesz wykorzystać swoje zainteresowanie muzyką i wykorzystać swoje umiejętności, projektując strony internetowe dla zespołów lub wytwórni płytowych.

Poszukaj organizacji, które obejmują współpracę

Bez względu na karierę, którą wybierzesz, są szanse, że obowiązki i obowiązki nie zaspokoją każdego z twoich zainteresowań. Tak po prostu jest droga świata. Ale to nie znaczy, że musisz być zamknięty, nigdy nie wchodzić w interakcje z ludźmi z innych działów.

Organizacja, która zachęca do współpracy międzysektorowych projektów i współpracy, może pozwolić ci być narażonym na inne rzeczy, nawet jeśli nie są częścią twojej pracy. Jeśli na przykład Twoja praca związana jest ze sprzedażą, możesz pracować z członkami zespołów projektowych i marketingowych, jednocześnie tworząc literaturę na temat swoich produktów. Lub z programistami, aby utworzyć nową stronę zakupów dla witryny.

Prawdziwie współpracujące organizacje oferują płynność w twojej roli. Oczywiście nadal będziesz mieć wyznaczone obowiązki, ale powinieneś także mieć możliwość zaangażowania się w szereg powiązanych działań.

Rozważając firmę, dla której chcesz pracować, skontaktuj się z obecnymi pracownikami i zapytaj ich, jak działa w biurze praca zespołowa . Dowiedz się, jak zorganizowane są międzysektorowe projekty, aby zobaczyć, jak zaangażowany może być pracownik z różnymi aspektami tego procesu.

Skoncentruj się na organizacjach z rozwojem kariery

Jako osoba, która jest zainteresowana wieloma różnymi rzeczami, są szanse, że nie będziesz usatysfakcjonowany, dopóki nie będziesz mógł nieustannie doświadczać nowych rzeczy i uczyć się nowych umiejętności. Oznacza to, że potrzebujesz organizacji wspierającej rozwój kariery.

I właśnie dlatego, że praca wydaje się teraz świetnie pasować, nie oznacza to, że nadal będzie pasować w przyszłości. To, co sprawi, że różnica w długofalowym szczęściu jest taka, jak dobrze organizacja wspiera twoją ciekawość.

Podczas badania możliwości zatrudnienia, dowiedz się, w jaki sposób firma podchodzi do szkoleń i rozwoju .

Czy stawiają oni wszystkich pracowników na tym samym ogólnym szkoleniu i podziale obowiązków? Czy pozwalają one pracownikom wybrać to, czego się uczą i odkrywać umiejętności i obowiązki niezwiązane bezpośrednio z ich obecną pozycją? Jeśli nie masz ochoty na dalsze odkrywanie różnych zainteresowań, prawdopodobnie nie jest to właściwe miejsce dla ciebie.

Poświęć czas na rozważenie swoich opcji

Bycie dobrze uzbrojoną osobą nigdy nie jest złe. Ale może to utrudnić określenie właściwej ścieżki kariery. Tak długo, jak poświęcisz czas, aby przyjrzeć się wszystkim opcjom, zobaczysz, że możesz znaleźć karierę, która zaspokoi twoje pragnienie wielowymiarowej pracy zamiast zamieniać cię w jedną rolę w całej twojej karierze.