Etykieta Essential Business Lunch

Restauracja Umiejętności społeczne, aby zaimponować swoim współpracownikom

Wielu profesjonalistów prowadzi spotkania w czasie lunchu lub kolacji z pracownikami, klientami, inwestorami lub innymi profesjonalistami. Co się stanie, jeśli spotkanie zostanie zakłócone przez złe usługi restauracyjne? Czy powinieneś narzekać? Odpowiedź brzmi: tak, zawsze, ale z dyplomacją.

Prawidłowe umiejętności społeczne restauracji w otoczeniu biznesowym różnią się nieco od tego, kiedy jesz z rodziną. Na przykład, możesz poprosić o zniżkę na złe usługi, gdy jesteś z rodziną, ale nie wtedy, gdy jesteś z partnerem biznesowym.

Jeśli spotykasz kogoś w restauracji, przyjdź co najmniej dziesięć minut wcześniej. Pamiętaj, aby powitać ich przyjaznym uściskiem dłoni i zwrócić się do tej osoby po imieniu i nawiązać bezpośredni kontakt wzrokowy, jeśli prowadzisz interesy w Stanach Zjednoczonych. Inne kraje mają odmienne zasady zachowania społecznego, więc jeśli podróżujesz poza USA, warto poświęcić czas na zapoznanie się z obyczajami i etykietą obowiązującą w kraju, który odwiedzasz.

Zamawianie etykiety

Nigdy nie zamawiaj dla swojego partnera biznesowego. Jeśli poprosi o pomoc w zamówieniu lub wydaje się niewygodnie niezdecydowany, możesz polecić coś, co wcześniej próbowałeś lub poprosić kelnera o pomoc.

Kiedy kelner przyjedzie do stołu, odsuń się od swoich współpracowników i pozwól im najpierw zamówić.

Napiwki

W ustawieniach biznesowych napiwki nie są opcjonalne. Zastanów się, czy napiwki są obowiązkowe, jeśli chodzi o wydatki biznesowe. Nawet jeśli obsługa jest poniżej standardu, nadal pozostawia przynajmniej trochę napiwków.

Przy rozrywce klienta biznesowego ważne jest przekazanie kwoty odpowiedniej do poziomu i rodzaju usługi. Napiwki za dużo bez zasług to nieszczery gest, który nie zaimponuje klientowi. Przeładowanie to emocjonalna decyzja dotycząca transakcji biznesowej. W prywatnym otoczeniu, które jest w porządku; w otoczeniu biznesowym wszystkie transakcje związane z posiłkami powinny odzwierciedlać biznes.

Tip Jars

Słoje z końcówkami to nic innego, jak picie blatów. Zaciąg jest zwykle dzielony między współpracowników, którzy nie korzystają z porad (takich jak pracownicy kelnerzy) w celu uzyskania dochodu, a nawet dzielą się z pracownikami, którzy nie zapewnili bezpośredniego kontaktu z klientem.

Nie powinieneś czuć się zobligowany do dzielenia swojej zmiany na słoiczek wskazówka, ale jeśli jesteś z klientem i chcesz dodać słoik ze wskazówkami, dodaj dolara, a nie zapasową zmianę.

Rozwiązywanie problemów ze złą usługą

Jeśli konieczne jest złożenie skargi na posiłek lub usługę, pamiętaj, że w jaki sposób możesz złożyć zażalenie lub złamać umowę handlową. Sporządzenie publicznej sceny przez zimne spaghetti może przynieść ci darmowy posiłek następnym razem, ale to nie zamknie twojej umowy biznesowej.

Zamiast postrzegać złą obsługę w restauracji jako problem, skorzystaj z okazji, aby zaimponować współpracownikom firmy w kwestii zachowania spokoju, przejęcia i radzenia sobie z sytuacją z finezją. Nie pozwól złym usługom źle na Ciebie odbijać, ale ignoruj ​​problem.

Kto płaci rachunek za biznesowy lunch lub kolację?

Jeśli zaprosisz kogoś na lunch lub kolację, aby porozmawiać o interesach, zawsze powinieneś spodziewać się zapłaty. Jeśli współpracownik zaprasza Cię do dyskusji na temat twoich interesów lub inwestowania w twoje, powinieneś przynajmniej zaoferować zapłacenie rachunku.

Jeśli współpracownicy mówią, że zapłacą, powinieneś zaoferować przynajmniej połowę swojej pensji i po prostu to zostawić. Nigdy nie walcz nad rachunkiem, jeśli ktoś inny proponuje zapłacić; możesz odliczyć jeden raz, a następnie po prostu podziękować osobie, która płaci za hojność i zaoferować, że następnym razem odbierzesz kartę.

Zawsze przynieś kartę kredytową, aby zapłacić za posiłek, lub, jeśli płacisz gotówką, przynieś dwa razy tyle gotówki, ile spodziewasz się obiadu.

Traktuj restauracje jako przedłużenie swojego biura i pracowników restauracji z takim samym szacunkiem i uprzejmością, jaką zapewniasz swoim własnym pracownikom.

Dalsze czytanie