Pytania i odpowiedzi wstępne dotyczące odpytywania

Jak wypełnić kwestionariusz wstępny

Jakie są pytania poprzedzające rozmowę kwalifikacyjną i jakiego rodzaju informacji poszukuje pracodawca, gdy poprosi o odpowiedź? Ankiety poprzedzające rozmowę kwalifikacyjną są wykorzystywane przez pracodawców w celu uzyskania dodatkowych informacji o kandydacie do pracy przed rozmową o pracę .

Jeśli zostaniesz poproszony o wypełnienie jednego, być może będziesz musiał podać niektóre z tych samych informacji, które znajdują się w twoim CV i przesłanym wniosku o pracę .

Możesz również zadawać pytania związane z twoim pochodzeniem, umiejętnościami, doświadczeniem i dostępnością do pracy. Kwestionariusz może również zawierać pytania testowe, aby zmierzyć zdolność do wykonywania pracy.

Pracodawcy, którzy korzystają z ankiet pre-interview przesyłają je kandydatom przed rozmową kwalifikacyjną. Pytania mogą być wypełnione online lub e-mailem, w zależności od firmy. Zostaniesz poinstruowany, jak je uzupełnić, gdy otrzymasz pytania.

Dlaczego pracodawcy używają ankiet pre-wywiadu

Ankiety poprzedzające rozmowę kwalifikacyjną pozwalają pracodawcom zebrać więcej informacji o Tobie niż informacje zawarte w CV i liście motywacyjnym. Celem kwestionariusza jest sprawdzenie, czy dobrze pasujesz zarówno do pracy, jak i do firmy, a także do zadawania pytań, które mogą nie być zadawane podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Oszczędza to czas firmy, ponieważ będą mieli trochę informacji, których potrzebują, aby podjąć decyzję o zatrudnieniu z wyprzedzeniem, co pozostawia więcej czasu na inne pytania podczas prawdziwej rozmowy kwalifikacyjnej.

Wskazówki dotyczące udzielania odpowiedzi

Chociaż prawdopodobnie będziesz mieć już wywiad w kolejce po otrzymaniu kwestionariusza, musisz poważnie potraktować pre-interview. Czasami pracodawcy anulują rozmowę, jeśli twoje odpowiedzi wskazują, że nie pasujesz do tej pracy. Ważne jest, aby poświęcić trochę czasu i uważnie odpowiedzieć na każde pytanie z listy, biorąc pod uwagę wymagania wymienione w ofercie pracy jako odpowiedź.

Większość kwestionariuszy ma za zadanie zabrać kandydata na około pół godziny. Dokładnie odpowiadaj na każde pytanie bez podawania zbyt wielu szczegółów, tak jak w przypadku osobistej rozmowy telefonicznej lub rozmowy telefonicznej . Jeśli kwestionariusz zawiera miejsce, w którym można odpowiedzieć na każde pytanie, nie należy przekraczać podanej przestrzeni. Utrzymuj swoje odpowiedzi w sposób zwięzły, ale kompletny.

Przykłady Pytania

Poniżej znajduje się kilka kategorii typów pytań, które można znaleźć w kwestionariuszu przed wywiady.

Ogólne pytania

Chociaż większość pytań związanych z udzieleniem wywiadu wstępnego dotyczy informacji, których nie ma w twoim CV lub liście motywacyjnym, niektóre ankiety wymagają podania podstawowych informacji, w tym danych kontaktowych, poprzedniego zatrudnienia i wykształcenia.

Często jest to sposób, aby pracodawcy potwierdzili, że jesteś tym, za kogo się podajesz. Pamiętaj, aby odpowiedzieć dokładnie na te pytania; informacje, które tu podajesz, powinny odzwierciedlać to, co powiedziałeś w swoim CV i wniosku o pracę.

Pytania związane z rekrutacją

Zamiast zadawać te pytania podczas prawdziwego wywiadu, pracodawcy często zadają bardziej szczegółowe, związane z rekrutacją pytania podczas wstępnej rozmowy kwalifikacyjnej. Oto kilka przykładów tych pytań:

Mocne i słabe strony

Pracodawca prawdopodobnie zapyta Cię o swoje mocne i słabe strony podczas prawdziwej rozmowy kwalifikacyjnej. Jednak ankiety poprzedzające rozmowę kwalifikacyjną często zawierają pytania na temat twoich mocnych i słabych stron, na wypadek gdyby pytania zostały pominięte podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Oto typowe pytania dotyczące mocnych i słabych stron:

Motywacja i frustracja

Pracodawcy chcą wiedzieć, czy pasują do ich kultury i stylu zarządzania. Chcą również wiedzieć, co motywuje Cię do pracy najlepiej - czy masz długoterminowe cele i czy są one odpowiednie na stanowisko, o które się ubiegasz? Poniżej znajduje się przykład pytań, które możesz zadać w związku z motywacją i frustracją w miejscu pracy.

Pytania testowe

Mogą pojawić się pytania testowe na kwestionariuszu poprzedzającym rozmowę kwalifikacyjną. Na przykład, jeśli ubiegasz się o stanowisko do pisania lub edycji, możesz zostać poproszony o wykonanie testu edycji. Jeśli aplikujesz o pracę w mediach społecznościowych, możesz zostać poproszony o wyjaśnienie, jak utworzyć stronę na Facebooku lub profil na Twitterze. W przypadku kandydatów ubiegających się o pracę f lub programisty, możesz zostać zapytany o programy, które znasz i posiadane certyfikaty.

Rodzaje pytań, które zostaną zadane, jeśli takie będą, będą związane z typem stanowiska, w którym zatrudniona jest firma. Oto więcej informacji na temat testów przed zatrudnieniem .

Sprawdź swoje odpowiedzi

Przed odesłaniem lub przesłaniem kwestionariusza koniecznie sprawdź odpowiedzi, aby upewnić się, że nie ma błędów literowych ani gramatycznych. Upewnij się też, że przesłane informacje pasują do twojego CV i podania o pracę. Rozbieżności będą oznaczać czerwoną flagę dla pracodawcy i mogą kosztować wywiad.

Wypełnij swój kwestionariusz tak szybko, jak to możliwe. Kandydaci, którzy niezwłocznie zwrócą kwestionariusz, będą mieli przewagę, jeśli nie zostały jeszcze zaplanowane wywiady.

Informacje o wywiadzie

Oprócz zadawania pytań, pracodawcy często zawierają informacje, które będą niezbędne do zbliżającego się wywiadu w kwestionariuszu. Informacje te mogą zawierać informacje o tym, w co się ubrać podczas rozmowy kwalifikacyjnej, wskazówki dojazdu do biura oraz materiały, które należy przynieść.