Dowiedz się, jak uzyskać wywiad do tymczasowej pracy

Wywiady dotyczące pracy tymczasowej są tak samo ważne jak wywiady dla stałych stanowisk. Nawet jeśli przeprowadzasz wywiady, aby być tymczasowym, to jest to konkurencyjny rynek pracy i ważne jest, aby wyróżniać się spośród tłumu osób poszukujących pracy tymczasowej. Oto jak przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną dla pracy tymczasowej.

Co to za rozmowa z agencją Temp

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę tymczasową za pośrednictwem agencji tymczasowej przeprowadzasz wywiady z pracownikami agencji.

Jeśli jesteś zatrudniony, możesz również przeprowadzić wywiad z firmą, w której będziesz pracować lub wysłać ją bezpośrednio do zadania, bez konieczności ponownego przesłuchiwania.

Jeśli złożyłeś wniosek o zatrudnienie bezpośrednio w firmie zatrudniającej pracowników tymczasowych, przeprowadzisz wywiady z kierownikiem ds. Zatrudnienia w firmie. Możesz również zostać poproszony o rozmowę z departamentem, w którym będziesz pracować. W obu przypadkach ważne jest, aby zrobić jak najlepsze wrażenie na ankiecie. Oto wskazówki, jak przygotować się na rozmowę o pracę tymczasową.

Badaj firmę

Dowiedz się, jakich pracowników tymczasowych szukają i jakie oferują miejsca docelowe.

Ubierz się odpowiednio w schludny, czysty strój

Nie popełnij błędu, pozwalając na swój profesjonalizm. Ponieważ w zasadzie jesteś ambasadorem agencji tymczasowej w firmach, w których Cię umieszczają, agencja pracy tymczasowej musi wierzyć, że zrobisz dobre wrażenie. Noś minimum biznesowe, a nie trampki, dżinsy, pomarszczone koszule lub brudne buty.

Mieć swoje CV, Notatnik i pióro do pisania na rękę

W niektórych przypadkach osoby szukające pracy tymczasowej mogą nie mieć wznowienia. Chociaż należy zrobić wszystko, aby je przygotować, jeśli nie jest to możliwe, przynieś listę swoich prac, wolontariatu, edukacji i pozaszkolnego doświadczenia.

Znaj swoją dostępność

Jeśli jesteś studentem, poznaj dokładne daty rozpoczęcia i zakończenia zajęć oraz swój plan lekcji, jeśli jest to w trakcie semestru.

Jeśli masz inne zobowiązania, zachowaj ich listę. Nie chcesz storpedować na pytanie, czy jesteś dostępny, ponieważ agencja pracy może z łatwością przekazać ci kogoś, kto jest zdecydowanie dostępny.

Studium Sample Temp Job Interview Questions

Przejrzyj przykładowe pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej i poświęć trochę czasu na zastanowienie się nad swoimi odpowiedziami. Pytania w temacie rozmowy kwalifikacyjnej mogą różnić się od zwykłych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ponieważ mogą być bardzo specyficzne dla danej roli. Na przykład, jeśli ubiegasz się o pracę z wprowadzaniem danych, możesz zostać poproszony o wykonanie testu prędkości pisania w ramach procesu rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak przeprowadzić wywiad

Po wywiadzie

Pamiętaj, aby po zakończeniu rozmowy wysłać notatkę z podziękowaniami lub wiadomość e-mail .