Pytanie z wywiadu: Jak wpłynęło na dno?

Kiedy pracodawcy zatrudniają nowych pracowników, szukają kandydatów, którzy wiedzą, że coś znaczą. Aby ocenić swój potencjał, aby zwiększyć wartość firmy, pracodawca może zapytać: "Jak wpłynął na wynik końcowy w swojej ostatniej pracy?"

Jak odpowiadać na pytania o to, jak zrobiłeś różnicę dla firmy

"Dolna linia" tradycyjnie odnosi się do wzrostu przychodów i / lub redukcji kosztów lub wydatków.

Musisz jednak myśleć szerzej o dolnej linii dla swojej dziedziny. Dolna linia ma różne znaczenia dla różnych pól.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Dla rekrutera podstawą może być względna produktywność nowych pracowników lub długowieczność ich pracowników.

Dla przedstawiciela rekrutacyjnego może to być jakość kandydatów, określona przez stopnie i wyniki testów, którzy ostatecznie ubiegają się o swoją instytucję.

Dla specjalisty kontroli jakości może to być zmniejszenie ilości odpadów w ramach procesu produkcyjnego.

W przypadku dyrektora klinicznego w szpitalu może to być niższy wskaźnik błędnych diagnoz, roszczeń dotyczących błędów w sztuce lekarskiej lub podawania niewłaściwych leków.

Uwzględnij ilościową miarę sukcesu

Przygotowując swoją odpowiedź, najpierw musisz ustalić, jakie były końcowe wyniki w twoich poprzednich zadaniach. Uważaj na sukces mierzony przez Twoją pracę i dział.

Optymalna odpowiedź będzie zawierała pewną ilościową miarę sukcesu, np. "Zwiększyłem sprzedaż w regionie północno-wschodnim o dwanaście procent", jeśli taka odpowiedź jest odpowiednia dla danej dziedziny.

Powinieneś także uzasadnić swoje twierdzenie, opisując, w jaki sposób byłeś w stanie wygenerować te wyniki.

Możesz więc dodać: "Osiągnąłem ten rezultat poprzez wdrożenie programu obsługi klienta, który rozszerzył powtarzalność działalności". Jeśli to możliwe, dołącz odniesienia do umiejętności krytycznych, których może poszukiwać twój potencjalny pracodawca.

Na przykład, jeśli pracodawca szuka menedżera ds. Sprzedaży z doświadczeniem szkoleniowym, możesz dodać, że "wprowadziłeś program szkoleniowy, aby pomóc sprzedawcom w odkrywaniu i rozwiązywaniu problemów klientów z naszym produktem".

Aby pokazać, w jaki sposób wprowadziłeś konkretną zmianę, potrzebujesz zarówno podstawy, w której rzeczy stanęły przed twoim zaangażowaniem, jak i wskaźnik twoich wyników. Ale w niektórych przypadkach określona miara nie będzie możliwa, a twoja odpowiedź będzie bardziej jakościowa.

Kiedy wyniki nie są kwantyfikowalne

Jeśli zmiana, którą wprowadziłeś, była bardziej jakościowa niż wymierna, to aby była przekonująca, musisz udowodnić, w jaki sposób twoje wysiłki przyniosły znaczną poprawę. Jednym ze sposobów jest przekazywanie informacji zwrotnej innym autorytetom. Na przykład możesz powiedzieć "Satysfakcja klienta znacznie się poprawiła, a mój przełożony wspomniał, że liczba skarg została zmniejszona, a pozytywne opinie klientów wzrosły".

Dobrym sposobem na zapewnienie dodatkowego nacisku na te anegdoty jest poproszenie swoich przełożonych o wsparcie w swoich zaleceniach. Ponownie, ważne będzie, aby wyjaśnić swoje strategie poprawy rzeczy i zacytować umiejętności, które zastosowałeś, aby doprowadzić do zmiany.

Powiązane artykuły

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadów o sobie
Mocne i słabe strony Pytania do wywiadu

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.